Menu Zavřeno

Děvčata v Ostravě neuspěla

190922 Minizacky U12
Na těžké soupeřky narazily minižačky U12 v sobotu. Zkušenější domácí SBŠ Ostrava nám předvedla rychlý, důrazný a účinný basketbal. Nám se trošku roztřásla kolínka ještě před zápasy.

Oba zápasy skončily naší vysokou porážkou. Domácí děvčata byla basketbalovější, rychlejší a vyhranější. Pro nás to byl další zápas, kde se holky mohly přesvědčit, co je basketbal

Přesto můžeme být jako trenéři spokojeni. Zápas od zápasu se umíme lépe orientovat ve hře. Většina dívek se zlepšuje v obraně. Nestíháme to sice na nohách, hráčky nám dokáží utéci, ale postavení a hlídání si soupeřky je lepší.

V útoku se podařilo několik rychlých akcí. V týmu máme hráčky, které si dokáží správně načasovat vyběhnutí. Většinou tyto akce nekončily úspěšným zakončením. Holky chybují při zpracování delších přihrávek a tak nám míče ve finální fázi utíkají.

Velice často nám nedovolily ostravské hráčky vyhodit z autu. Chybí nám výše zmíněná rychlost a hlavně základy uvolňování bez míče. Holky místo toho poskakují na místě, jsou příliš daleko nebo se schovávají za soupeřky. A vyhazující dívky nedokáží najít správný okamžik vyhození.

Trošku nám dělá starosti hlavička. Již před utkáním řešíme, že je soupeř lepší, vyšší, že prohrajeme apod. Ano holky. Je to pravda. Ale s takovou bychom nemuseli nikam jezdit a hrát. Právě od lepších týmů se naučíme. A je jen na vás, zda se jim budeme přibližovat nebo budou ještě více lepší.

Jsme drsný klub z drsného kraje. Mějme i drsné hráčky. A věřte, že když makáte, vydáváte ze sebe maximum a jste bezva tým, i přes porážky jsme my trenéři spokojeni a vaši rodiče na vás  pyšní.

SBŠ Ostrava vs. SK Bruntál   88:9   (35:2, 17:2, 15:5, 21:0)

SBŠ Ostrava vs. SK Bruntál   109:6   (19:4, 14:1, 38:0, 38:1)

Související příspěvky