Přehled týdne (30. 9. – 6. 10. 2019)

Zahájit druholigovou soutěž se podařilo ženám na výbornou. To samé v Severomoravské lize. Kadeti U17 zvládli okresní derby. První výhru si připsaly žákyně U14. Minižactvo U12 narazilo na ostravskou zeď.

Ženy

sobota, 5. 10. 2019

Basket Poděbrady vs. SK Bruntál   41:74   (6:15, 10:22, 4:20, 21:17)

Až v pátém vzájemném utkání se podařilo bruntálským ženám své soupeřky porazit. Do zápasu vlítly nebojácně a koncentrovaně. Výborná obrana získávala míče, které ihned putovaly do rychlého protiútoku. Zaskočený domácí tým se nedokázal s hrou hostující sestavy tři čtvrtiny srovnat. Na jednoznačnou výhru Bruntalaček nemělo vliv ani polevení v poslední části.

Body: Mazalová Petra 15, Šandová Michaela 14, Jedličková Kateřina 11, Kuzmová Kateřina 9, Klimenková Denisa 8, Hradilová Jana 6, Ječmenová Julie 6, Samsonová Hana 5. Trojky: 0:5. Trestné hody: 18/15-34/19. Fauly: 29:22. Rozhodčí: Lejčko Jan, Reitzová Patricie-Anna.

neděle, 6. 10. 2019

Basketball Nymburk vs. SK Bruntál   69:73   (19:21, 20:15, 21:16, 9:21)

Bruntál opět předvedl slušný vstup do zápasu a ve čtvrté minutě vedl již rozdílem deseti bodů. Několika nepřesnostmi ale dovolil domácím se dotáhnout. V dalších částech střídaly oba týmy světlé a tmavé okamžiky. Skóre se otáčelo vždy na základě bodové šňůry některého z nich. Ta poslední přinesla další výhru děvčatům z Moravy.

Body: Jedličková Kateřina 17, Mazalová Petra 17, Šandová Michaela 16, Samsonová Hana 9, Hradilová Jana 6, Kuzmová Kateřina 4, Ječmenová Julie 2, Klimenková Denisa 2. Trojky: 9:2. Trestné hody: 22/16-24/17. Fauly: 21:22. Rozhodčí: Mašek Tomáš, Poživil Jaroslav.

Ženy B

pátek, 4. 10. 2019

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava B   78:49   (19:12, 23:15, 20:13, 16:9)

Mladá ostravská sestava doplatila na svou kondici a nevyhranost. V úvodu poločasů dokázala s bruntálským týmem držet krok díky slušné střelbě a pěkným individuálním akcím. Domácí holky zase sázely na dobrý pohyb a rychlé kombinace. Den před vstupem do druhé ligy šlo o dobrou přípravu.

Kadeti U17

BK Krnov vs. SK Bruntál   52:100   (6:32, 15:18, 10:26, 21:24)

Okresní derby přineslo jednoznačnou partii. Zkušenější hráči Bruntálu byli rychlejší, důraznější a kombinačně vyspělejší. Problémy jim dělal pouze jeden krnovský hráč, který zařídil většinu bodů domácích.

Body: Frank Vojtěch 29, Šesták Matěj 22, Gecašek František 15, Kalish Eliáš 10, Zdráhal Marek 10, Svatoň František 8, Kolomý Tadeáš 4, Svozil Milan 2. Trojky: 1:6. Trestné hody: 17/5-29/16. Fauly: 20:21. Rozhodčí: Čarnecký Martin, Skácel Ondřej.

Žákyně U14

SK Bruntál vs. BK Havířov   74:36   (24:9, 17:8, 11:11, 22:8)

Základní sestava Bruntálu naznačila směr, kterým se bude utkání vyvíjet. Své soupeřky přehrávala kombinačně i individuálně. Do konce čtvrtiny vybudovala slušný náskok. Další děvčata se nechtěla nechat zahanbit a navázala na výkon svých spoluhráček. Havířov nenašel zbraň, kterou by dokázal převahu domácích utlumit. Bruntálský tým si připsal první ligovou výhru.

Body: Mazalová Tereza 18, Franková Viola 13, Chlebíková Nela 12, Rollerová Magdalena 12, Němcová Michaela 7, Barusel Anežka 4, Mičková Markéta 4, Vaculíková Jana 2, Žerotínská Adéla 2, Drápalová Barbora. Trojky: 2:0. Trestné hody: 12/4-16/6. Fauly: 13:15. Rozhodčí: Chodura Ondřej, Klapetek René.

Minižáci U12

Ostrava byla o víkendu tvrdý oříšek. I kluci se museli sklonit před umem mladých Plamenů. Hosty přehrávaly ve všech činnostech. Pro bruntálské mladíky by měly být zápasy motivací na sobě dále pracovat, aby se propast zmenšovala.

BK NH Flames MOaP vs. SK Bruntál   127:4   (26:0, 40:0, 34:2, 27:2)

BK NH Flames MOaP vs. SK Bruntál   85:21   (21:6, 28:11, 16:4, 20:0)

Minižákyně U12

I přes vysoké porážky si zasloužily holky pochvalu. Snažily se hrát. Co nešlo umem, nahrazovaly bojovností. Proti vyspělejším a starším soupeřkám ukázaly několik pěkných akcí. V druhém utkání jsme pro zranění  museli nechat sedět jednu ze zkušenějších hráček a na hře to bylo hodně znát.

SBŠ Ostrava vs. SK Bruntál   88:9   (35:2, 17:2, 15:5, 21:0)

SBŠ Ostrava vs. SK Bruntál   109:6   (19:4, 14:1, 38:0, 38:1)