Úspěšný vstup žen do roku 2016

Bruntálské ženy úspěšně vstoupily do basketbalového roku 2016. V páteční podvečer dokázaly po výborné třetí čtvrtině porazit zkušený tým SK UP Olomouc „B“. Na své pronásledovatelky v tabulce navýšily svůj náskok a udržely si šanci bojovat o přední umístění.

V zápase se ženy musely obejít bez několika zkušených hráček. Trenér Jiří Svoboda byl nucen do hry zapojit více svých svěřenkyň z družstva kadetek.

SK Bruntál vs. SK UP Olomouc B   80:57   (14:13, 23:21, 24:3, 19:20)

Po našem úspěšném trojkovém pokusu v úvodní minutě přenechal tým iniciativu soupeřkám. Ty nás překvapivě překonávaly rychlejší a důraznější hrou. Domácí mladé hráčky působily moc vystrašeně. Nervozita jim bránila zakončovat i z vyložených šancí. Olomoucké hráčky toho dokázaly využívat a rychle se dostaly do šestibodového vedení. K uklidnění došlo v oddechovém čase. Po návratu na plochu dokázaly domácí dívky zabojovat a do konce první části otočit stav.

Jak se končilo v první části, začalo se v části druhé. Za domácí tým nastoupily zkušenější hráčky. Jejich mírná převaha přinesla navýšení náskoku. Následné prostřídání a nástup kadetek na hřiště dalo opět šanci využít svých zkušeností a výšky soupeřkám. Dokázaly otočit skóre a získat mírné vedení. Závěr čtvrtiny opět patřil naší sestavě a na poločasovou přestávku se mohlo odcházet s mírným náskokem.

O osudu utkání rozhodla třetí pasáž. V ní fungovalo na hřišti pouze jedno družstvo. Hostující hráčky nezachytily nástup bruntálského týmu, kterému se dařilo praktický vše na co šáhl. Doskoky, obrana, rychlý přechod do útoku, střelba. Prvních pět minut této části skončilo 19:0! pro domácí sestavu a odpor soupeřek se zlomil.

V úvodu poslední části došlo ještě k navýšení náskoku a zbytek zápasu se jen dohrával. Soupeřky na zlom už neměly síly. Jejich zkušené a vyšší hráčky se pokusily o několik stečí přes naše mladé holky, ale na výraznější změnu poměru sil to nestačilo.  Domácí hráčky kontrolovaly hru a dotáhly utkání bez problémů do vítězného konce.

Body: Jedličková Kateřina 31, Barnetová Nikola 13, Šandová Michaela 12, Barnetová Jana 8, Švajdová Pavla 6, Rošková Aneta 4. Trojky: 5:2. Trestné hody: 11/7-18/11. Fauly: 14:10. Rozhodčí: Daniel Filip.

7.Basket Ostrava A606288:407-1190.0%6

# ... pořadí, Z ...počet odehraných zápasů, V ... počet výher, P ... počet porážek