Dívky úspěšné na turnaji v Krnově

Jeden ze závěrečných dnů roku 2015 si nejmladší dívky užily “basketbalováním” na Vánočním turnaji v Krnově. V konkurenci dalšich tří týmů vybojovaly stříbrné medajle. Další tři medajle získaly v individuálních dovednostních disciplínách.

V Krnově nás reprezentoval tým složený z dívek U11 a dívek z přípravky. Postupně se družstvo utkalo s domácí Lokomotivou Krnov, Basketbalovou akademii Krnov a Torolou BK Příbor. Během turnaje se některé nominované hráčky předvedly i v individuálních disciplínách.

Sestava: Barnetová Anna, Franková Viola, Chlebíková Nela, Křišťanová Alice, Marešová Klára, Mazalová Tereza, Molnárová Kristýna, Pernicová Veronika, Sobotková Anna, Tesařová Michaela, Tomečková Viktorie.

Loko Krnov vs. SK Bruntál   43:24   (7:12, 6:0, 12:11, 18:1)

Naše první utkání v turnaji navázalo na naše předvánoční zápasy. Velké chyby v obraně. Děvčata špatně hrála na nohách, používala ruce k chytání soupeřek. Dobře rozehrané utkání pak muselo zákonitě skončit vysokou porážkou. Již během svého prvního působení na hřišti se dokázala vyfaulovat Nela Ch. Jako nejzkušenější v druhé pětici tak v závěrečné čtvrtině mladším spoluhráčkám na lavičce moc nepomohla. Na začátku třetí čtvrtiny ji napodobila Anička B. Tým tak musel bojovat sedm minut ve čtyřech. V útoku to po indiviuálních akcích šlo, v obraně nám jedna hráčka dost chyběla.

Body: Molnárová Kristýna 13, Barnetová Anna, Mazalová Tereza 4, Křišťanová Alice 1. Trojky: 0:0. Trestné hody: 18/6-6/2. Fauly: 9:15. Rozhodčí: .

1.dovednostní disciplína – střelba trestných hodů

Po nepovedeném vstupu do turnaje si družstvo spravilo chuť v první dovednostní disciplíně, střelbě trestných hodů. Každý tým nominoval do soutěže tři své zástupce. Nejlépe se v soutěži dařilo naši Aničce B., která obsadila první místo. Ve finálovém souboji porazila další naši hráčku, Alici K., která tak získala stříbrnou medajli.

BA Krnov vs. SK Bruntál   10:89   (2:24, 0:22, 2:21, 6:22)

Další zápas nás čekal těsně po obědě. Bylo otázkou, co s naší hrou udělají plné pupky. Soupeř, nejmladší tým turnaje, moc odporu nekladl. Dokázali jsme využívat výškovou a rychlostní převahu. Body naskakovaly nečekaně rychle. Obě naše pětice měly jasnou převahu. Překvapivě ji měla i naše druhá, mladší a méně zkušená, která byla se soupeřem věkově a výškově rovnocenná. Všechny dívky předvedly výbornou práci v obraně. Z té pak vyrážely k rychlému zakončení.

Body: Chlebíková Nela 30, Molnárová Kristýna 16, Pernicová Veronika 16, Barnetová Anna 9, Mazalová Tereza 8, Křišťanová Alice 6, Franková Viola 2, Marešová Klára 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/0-1/1. Fauly: 5:4. Rozhodčí: .

BK Příbor vs. SK Bruntál   5:67   (2:22, 0:17, 1:20, 2:8)

Nabuzené předchozím výsledkem a hrou se vrhly dívky do svého posledního utkání. Očekával se vyrovnaný souboj, protože oba týmy dosáhly s domácí Lokomotivou podobné výsledky. Ale již úvodní minuty ukázaly, že bude bruntálský tým tvrdit muziku. Holky pokračovaly ve výborné obranné činnosti. I naše nejmladší a nezkušené dívky se dokázaly lépe do hry zapojovat. Výsledkem pak byla jednoznačná výhra po pěkné týmové hře.

Body: Barnetová Anna 24, Chlebíková Nela 18, Pernicová Veronika 8, Molnárová Kristýna 6, Tesařová Michaela 4, Mazalová Tereza 3, Franková Viola 2, Tomečková Viktorie 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/1-9/3. Fauly: 6:6. Rozhodčí: .

2.dovednostní disciplína – basketbalové kolečko

Druhou disciplínu představovalo zajímavé basketbalové kolečko. Tři zástupci z každého týmu museli v co nejkratším čase projít slalomovou dráhu plnou dovednostních kousků. Děti v něm předvedly driblink, ovládání míče, rychlost, střelbu, práci nohou. Nejrychlejší hráčkou se stala naše Nela Ch. a završila úspěšné vystoupení našich děvčat na turnaji.

Dívky zaslouží za celý turnaj velkou pochvalu. Po úvodním nepovedeném vystoupení dokázaly “otočit o 180 stupňů” a předvádět pěknou hru. Nálada v týmu byla příjemná. Nové dívky do týmu zapadly a potvrdily, že mohou již brzo být posilami družstva.

Děkuji domácímu týmu za nádherný turnaj a všem účatníkům za příjemně strávený den. Přeji krásné poslední dny v roce a co nejhezčí rok následující.