Menu Zavřeno

Žačky opět po dvou měsících

Téměř po dvou měsících zasáhly do bojů bruntálské starší žačky. Ve svých prvních utkáních roku narazily na soupeřky ze spodní části tabulky. Svá vystoupení zvládla děvčata na výbornou a zaslouženě se mohla radovat z dvou výher.

Po odmítnutí postupu do ligové soutěže (viz. Vyhraná skupina. Co dál?) hrají od ledna bruntálské žačky společnou soutěž Severní a Střední Moravy. Do soutěže všechny týmy vstoupily s výsledky z nadregionálních skupin E a F. Během jara se utkají vždy jen se soupeři z druhé skupiny. Naše dívky čekají družstva skupiny F.

SK Bruntál vs BK Příbor.   66:49   (19:7, 17:22, 17:14, 13:6)

Sobotní utkání bylo z pohledu umístění obou týmů v tabulce trošku delší trápení, než se čekalo. Domácí dívky jej musely odehrát v malé tělocvičně, kde hrály naposledy ještě jako minižačky. Na malé hřiště již nejsou tolik zvyklé a na hře to bylo znát.

Zápas se jim podařilo rozehrát dobře a vybudovat si dvouciferné vedení. V průběhu druhé čtvrtiny došlo k útlumu, jenž soupeřky potrestaly. Dokázaly se dostat na rozdíl jednoho bodu a utkání zdramatizovat. Od druhého poločasu si bruntálské dívky pomalu přivykly na velikost hřiště. Zrychlily hru a převzaly opět iniciativu. Zaslouženě si “urvaly” první výhru víkendu.

Body: Mazalová Petra 19, Lerbletierová Sára 13, Ječmenová Julie 7, Jedličková Anna 6, Křišťanová Zuzana 6, Mihalcová Zuzana 6, Žerotínská Barbora 3, Balušková Veronika 2, Polášková Nela 2, Vajdová Klára 2. Trojky: 1:0. Trestné hody: 11/3-21/7. Fauly: 20:14. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Švajdová Pavla.

SK Bruntál vs. KK Valašské Meziříčí   99:22   (19:7, 31:6, 26:2, 23:7)

Každá z bruntálských děvčat musela před zápasem pravděpodobně vypít několik energetických nápojů. Jinak si není možné vysvětlit, kde se v nich vzalo tolik energie a síly. Po hřišti opravdu “lítala” a soupeřky nevěděly, co si na palubovce počít. Drtivá převaha našich holek už vedla občas k vylomeninám a zbytečnému překombinovávání. Na druhou stranu se holky hrou bavily a s nima i celé hlediště. Fanoušci, kteří dorazili v neděli v podvečer do haly, určitě nelitovali. Pokud to holkám vydrží, máme se nač těšit. Výborná hra, holky.

Body: Mazalová Petra 36, Ječmenová Julie 14, Křišťanová Zuzana 14, Lerbletierová Sára 14, Jedličková Anna 12, Mihalcová Zuzana 7, Žerotínská Barbora 2, Polášková Nela. Trojky: 0:0. Trestné hody: 19/5-12/4. Fauly: 16:12. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Švajdová Pavla.

 

Související příspěvky