Žáby vyzrály na Panterky

V Hranicích na Moravě musely bruntálské hráčky bojovat v sedmičlenné sestavě. I přes ne moc pohledný výkon dokázaly domácí Panterky přehrávat a získat další výhru do tabulky.

Soukromé povinnosti nedovolily odcestovat na utkání do Hranic několika hráčkám. Proti Panterkám nastoupilo pouze sedm děvčat. A to některé ještě po taneční půlkoloně.

Hranické Panterky vs. SK Bruntál   71:34   (8:22, 9:14, 10:21, 7:14)

Bruntalačky se prezentovaly herně dvěma rozdílnými poločasy. Z důvodu malého počtu hráček si měly holky při bránění odpustit zbytečné používání rukou. Tento pokyn však braly v prvním poločase na lehkou váhu. Za každou cenu se snažily sebrat soupeřkám míč. Z toho vyplývající nesmyslné fauly jak na útočné polovině tak v obraně odsoudilo do poločasu dvě hráčky ke čtyřem faulům.

Výběr z galerie:

Naše holky působily i dost unaveným dojmem. Některé pár hodin před odjezdem opustily taneční parket. Ono i některé pohyby působily až moc ladně. Jakoby ještě nestihly přepnout z kroků tanečních k těm basketbalovým. Chybělo i soustředění se na hru. Několik přečíslení nebylo vyřešeno správně. Přihrávky nám lítaly do různých stran, míč prolétával mezi prsty.

Poločasová domluva trenéra zabrala. Uvědomění si, že vybudovaný náskok nemusí při podobném přístupu k utkání přinést úspěch, změnil přístup dívek k zápasu. Obrana začala více pracovat dle našich představ. Dvě hráčky pod hrozbou vyfaulování se udržely bránit pouze pozičně na nohách. Poctivěji pracovaly podkošové hráčky na doskoku. Zlepšily se přihrávky.

Hostující tým si v poklidu dokráčel k vítězství. Převahu měl po celou dobu utkání. Dokázal využít mírnou výškovou převahu i větší zkušenosti. Proti silnějším týmům by však dnešní hra z prvního poločasu nevedla k úspěchu.

Body: Mazalová Petra 21, Barnetová Nikol 14, Kuspišová Nikol 10, Ječmenová Julie 8, Balušková Veronika 6, Jonášová Valerie 6, Samsonová Hana 6. Trojky: 0:0. Trestné hody: 17/8-14/9. Fauly: 13:17. Rozhodčí: Petrák Robin, Mrázek Michal.