Výsledky v týdnu (16. 4. – 22. 4. 2018)

Na kadetky U17 čekaly tři dohrávky nadregionální soutěže. Ve Zlíně i doma s Ostravou utkání zvládly. Žáci U15 přehráli v domácím utkání Lipník nad Bečvou. Minižactvo U10 odehrálo v Opavě své letošní poslední zápasy.

Kadetky U17

středa 18. 4. 2018

SKB Zlín vs. SK Bruntál   31:117   (10:40, 14:17, 5:30, 2:30)

Šestice hráček odehrála ve Zlíně velice povedené utkání. Domácí dvojnásobně početnější sestavu bruntálské dívky zaskočily v první části aktivní obranou a rychlým tahem na koš. Od první minuty diktovaly tempo a nedovolovaly zlínským hráčkám dát jednoduchý koš. Slabší chvilku si naše holky vybraly ve druhé čtvrtině. Přestaly se soustředit. Díky tomu obdržely zbytečné koše. V útoku nevhodně řešily vypracované šance. Po poločasové přestávce je vícebodová šňůra vrátila opět do sedla. Překvapivě měly více fyzických sil než domácí sestava, která v závěru utkání již rezignovala.

Body: Mazalová Petra 38, Samsonová Hana 26, Vajdová Klára 22, Jedličková Anna 21, Oravcová Lucie 6, Ječmenová Julie 4. Trojky: 0:4. Trestné hody: 14/9-26/17. Fauly: 20:14. Rozhodčí: Kotala Dominik, Nedbálek Petr.

sobota 21. 4. 2018

Po dohodě soupeřů se obě dohrávaná utkání uskutečnila v bruntálské sportovní hale. Soupeřky dorazily s ligovou sestavou žaček U15. Jejich sestava byla mladší, fyzickými dispozicemi nás Ostravanky převyšovaly. Sobotní letní počasí se projevilo i v hale zvýšenou teplotu. Obě utkání tak nepřinesla příliš strhující tempo.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava C   57:46   (20:10, 10:16, 9:12, 18:8)

V úvodu utkání dokázaly bruntálské hráčky využívat rychlého přechodu do útoku. Eliminovaly tak výškovou převahu soupeřek. V obraně si vzájemně vypomáhaly, děvčata na perimetru nepouštěla příliš přihrávek pod koš. Od druhé části jakoby domácím hráčkám mírně došla šťáva. Do koše soupeřek se snažily hrát většinou jen postupným útokem a po individuálních akcích. Vyšší soupeřky nás blokovaly. Těžce se nám skórovalo. Až v poslední čtvrtině začaly síly docházet i hostujícím dívkám. Obraz hry začal připomínat úvodní část.

Body: Mazalová Petra 18, Jedličková Anna 13, Samsonová Hana 9, Ječmenová Julie 8, Vajdová Klára 6, Harabišová Nela 2, Oravcová Lucie 1, Machová Viktorie. Trojky: 0:1. Trestné hody: 22/11-22/13. Fauly: 18:17. Rozhodčí: Janovský Martin, Jedličková Kateřina.

SBŠ Ostrava C vs. SK Bruntál   46:61   (24:13, 16:9, 15:11, 6:13)

Přestávka mezi zápasy více pomohla domácím dívkám. Opět vstoupily do utkání velice aktivně. V obraně dobře pracovaly na nohách, útok byl svižný a často úspěšný. Aby nedošlo opět k brzkému vyčerpání sil, dostaly větší příležitost naše mladší dívky v sestavě. I když se tolik v útoku neprosazovaly, v obraně pracovaly velice dobře. Hostující dívky již nenacházely síly na zvrat. Až v závěrečné části, kdy jsme na hřišti měli mladší sestavu, dokázaly výsledek korigovat.

Body: Ječmenová Julie 19, Jedličková Anna 16, Mazalová Petra 9, Samsonová Hana 7, Vajdová Klára 4, Harabišová Nela 2, Machová Viktorie 2, Oravcová Lucie 2. Trojky: 0:2. Trestné hody: 26/14-25/15. Fauly: 19:22. Rozhodčí: Janovský Martin, Jedličková Kateřina.

Žáci U15

neděle 22. 4. 2018

SK Bruntál vs. BK Lipník nad Bečvou   64:44   (14:11, 17:16, 11:5, 22:12)

Domácí hráči byli v utkání favoritem. Přesto se jim v prvním poločase nedařilo od soupeře bodově příliš odpoutat. Proti předchozím zápasům nebyla hra kluků tak pohledná. Ve vyhřáté hale se spíše bojovalo. Oba soupeři kupili mnoho chyb, střelba byla nepřesná. Až v posledních dvou čtvrtinách dokázal bruntálský tým více hrát svou kombinační hru. Zlepšil i pohyb v obraně. Soupeři odešly síly a výhra tak zůstala v Bruntále.

Body: Vodička Svatopluk 14, Frank Vojtěch 12, Venera Adam 12, Gecašek František 7, Němčík Petr 5, Kameníček Tomáš 4, Štoller Marek 4, Holler Jakub 2, Svatoň František 2, Zdráhal Marek 2. Trojky: 2:0. Trestné hody: 9/4-28/6. Fauly: 19:9. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.

Minižáci U10

V sobotu dopoledne naši nejmenší odehráli poslední utkání letošní sezóny. Po předchozím ne příliš povedeném vystoupení před domácím publikem chtěli ukázat, že se za rok práce přeci jen něco naučili. Při vstupu do opavské haly se jim všem rozzářily oči. V takové hale byla většina poprvé a hned na palubovce. Snad právě to v nich posílilo snahu a chuť bojovat. V obraně již téměř všichni uměli najít svého hráče a chvílemi dokázali donutit soupeře k chybám. Také v útoku se jim podařilo pár pěkných akcí. Na svého soupeře sice nestačili, přesto byly trenérky s jejich výkonem spokojené a všichni si za své vystoupení zaslouží pochvalu.