Výsledky v týdnu (27. 2. – 5. 3. 2017)

Ženy si zajistily konečné první místo v soutěži. Minižačky U12 byly podobně úspěšné v boji o vedoucí místo ve své skupině. Žačky U15 v okresním derby soupeřky deklasovaly. Minižačky U11 si přivezly z Havířova jednu výhru a jednu porážku. Minižáci U11 statečně vzdorovali vedoucímu týmu soutěže.

Ženy

Čtvrtek 2. 3. 2017

Po třech vyrovnaných minutách v úvodu se domácí hráčky rozehrály k výbornému výkonu. V prvním poločase jasně dominovaly. Výborná obrana, převaha na doskoku, rychlé kombinace, úspěšné brejky. Do poločasové přestávky si bruntálská děvčata vybudovala třicetibodový náskok. Proti minulému týdnu tým mohl hrát na domácím větším hřišti svou hru. Druhá polovina již takové tempo nenabídla. Do hry podstatně více zasáhly kadetky, jenž se proti zkušenějším soupeřkám méně často dostávaly k zakončení. V obraně si dokázaly poradit a tak se hra vyrovnala. Utkání bylo v poklidu dotaženo ke konečnému vítězství. To zajistilo ženám titul “Přeborník” Střední a Severní Moravy.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava B   79:52   (25:13, 28:10, 12:11, 14:18)

Body: Jedličková Kateřina 20, Lerbletierová Sára 13, Barnetová Sandra 11, Samsonová Hana 7, Šandová Michaela 7, Barnetová Nikol 6, Rošková Aneta 6, Vajdová Klára 5, Kuspišová Nikol 4. Trojky: 5:1. Trestné hody: 9/6-13/9. Fauly: 8:10. Rozhodčí: Čarnecký Martin.

Čtěte více: Ve sprintu pro titul

Žačky U15

Výběr z galerie:

Sobota 4. 3. 2017

To byla smršť. Hostující hráčky dorazily k utkání bez své trenérky, pouze s mladou nezkušenou asistentkou. V prvním poločase domácí hráčky předváděly dobrou obranu a výborný útok. Krnovačky přehrávaly skoro ve všech činnostech a své soupeřky psychicky položily. Nasazené tempo se Bruntalačkám dařilo držet do poločasové přestávky. Po ní již ochablo. Při vysokém vedení si holky dovolily mnoho pěkných kombinací, které občas nevyšly. Z haly odcházeli všichni domácí fanoušci spokojeni.

SK Bruntál vs. Loko Krnov   107:31   (31:10, 32:4, 22:9, 22:8)

Body: Mazalová Petra 38, Jedličková Anna 22, Ječmenová Julie 18, Lerbletierová Sára 14, Křišťanová Zuzana 7, Machová Viktorie 6, Harabišobá Nela 2. Trojky: 1:0. Trestné hody: 13/8-9/5. Fauly: 15:8. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.

Minižačky U12

Úterý 28. 2. 2017

Děvčata cestovala do Prostějova alespoň pro jednu výhru, která by jim zaručila konečnou první příčku ve skupině. Svůj cíl splnila hned v úvodním utkání. Díky výborné třetí části dokázala otočit stav utkání a závěr zápasu ubojovat. V odvetě dobře do zápasu nastoupila. V druhé části domácí dívky zabojovaly, v poločase byly opět ve vedení. A scénář z prvního poločasu se opakoval. Výborná třetí část, ubojovaná poslední. Do Bruntálu se vezly dvě výhry a splněný cíl.

TJ OP Prostějov vs. SK Bruntál   31:39   (6:6, 16:10, 1:19, 8:4)

Body: Chlebíková Nela 12, Pernicová Veronika 11, Žerotínská Adéla 8, Barnetová Annna 2, Franková Viola 2, Mazalová Tereza 2, Vaculíková Jana 2, Němcová Michaela, Tesařová Michaela. Trojky: 0:0. Trestné hody: 15/7-12/1. Fauly: 14:10. Rozhodčí: Zachar Dominik, Vildová Linda.

TJ OP Prostějov vs. SK Bruntál   37:49   (3:10, 17:8, 3:19, 14:12)

Body: Pernicová Veronika 20, Barnetová Annna 7, Mazalová Tereza 6, Chlebíková Nela 5, Vaculíková Jana 4, Žerotínská Adéla 3, Němcová Michaela 2, Tesařová Michaela 2, Franková Viola. Trojky: 0:0. Trestné hody: 13/7-20/5. Fauly: 15:11. Rozhodčí: Zachar Dominik, Vildová Linda.

Čtěte více: Dvanáctky vítězně se Zlínem i Prostějovem

Minižačky U11

Sobota 4. 3. 2017

BK Havířov vs. SK Bruntál   38:45   (10:13, 5:12, 9:16, 14:4)

BK Havířov vs. SK Bruntál   43:36   (18:3, 6:6, 14:8, 5:19)

Minižáci U11

Neděle 5. 3. 2017

V obou utkáních držela překvapivě domácí sestava s vedoucím týmem soutěže krok. Opavští mladíci byli individuálně velice šikovní. Nám se dařilo naše slabší basketbalové dovednosti nahrazovat bojovností. K zakončení se nám prodírali jen jednotlivci. V obraně často naši nezkušení propadali a museli to za ně řešit jiní hráči. V druhé polovině obou utkání nám již často docházely síly. Soupeř nás dokázal přečíslovat a chodit úspěšně do koše.

SK Bruntál vs. BK Opava   38:45   (8:10, 15:11, 10:19, 5:6)

SK Bruntál vs. BK Opava   40:61   (14:10, 9:18, 7:12, 10:21)