Menu Zavřeno

Výsledky lepší než předvedená hra

Nedělní dopolední utkání se minižačkám U13 herně nepovedla. Bez bojovnosti a chuti vydat ze sebe maximum se zápasy nevyhrávají. Olomoucká sestava si zaslouženě odvezla dvě výhry.

Již rozcvička naznačovala, že to dnes s přístupem k utkání bude dost podivné. Některé hráčky byly myšlenkami ještě na prázdninách a to jim vydrželo po celou dobu. V zápasech jsme se museli obejít bez několika hráček.

SK Bruntál vs. OSK Olomouc   23:42   (5:10, 10:16, 4:6, 4:10)

Základní sestava od prvních minut neoplývala přílišným pohybem a bojovností. V obraně se sice dařilo soupeřky udržovat dál od koše, ale i tak si vypracovaly dost příležitostí ke skórování. Našim štěstím byla jejich menší úspěšnost proměňování šancí. Holky stály v obraně moc odstoupené a na důrazné vniky ke koši špatně reagovaly. V útočné fázi chyběl nápad. Stereotypní přechod do útoku soupeřkám moc starostí nedělal.

Zápas přinesl hodně našich chyb. Nepřesné a málo razantní přihrávky, špatné zpracování přihrávek, neproměňování samostatných nájezdů. Velký problém vznikal i při uvolnění pro přihrávku. Většinu „povalujících“ se míčů posbíraly soupeřky. Vše dokázaly olomoucké hráčky trestat.

Body: Chlebíková Nela 5, Oravcová Lucie 5, Harabišová Nela 4, Kosařová Aneta 4, Pernicová Veronika 4, Tesařová Michaela 1, Barnetová Anna, Koudelková Adéla, Mazalová Tereza, Sobotková Anna, Ševčíková Emma. Trojky: 0:0. Trestné hody: 10/3 - 6/0. Fauly: 4:13. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Janovský Martin.

SK Bruntál vs. OSK Olomouc   35:40   (8:14, 7:10, 14:8, 6:8)

Druhé utkání již bylo lehce veselejší. Úvodní pětice dokázala olomoucké dívky přehrávat a vybudovala mírný náskok. Těsnější obrana dělala soupeřkám problémy. Útok byl živější a kombinačně nápaditější.

Ke zlomu došlo po prostřídání. Naše mladší a menší dívky měly problém s uvolněním pro míč a přihrávkou. Na doskoku jsme ztrácely a soupeřky zakončovaly. Chyby se dělaly při přechodu do útoku. Některé dívky nedodržovaly pokyny a vznikal tak chaos.

Nejpovedenější z celého dvojutkání byl druhý poločas tohoto zápasu. I když to stále nebylo ono, zlepšil se pohyb a bojovnost. Devítibodové vedení soupeřek se podařilo vymazat a jít i o bod do vedení. Na tváři děvčat bylo vidět uvolnění a chuť s výsledkem něco udělat. Rázem se nám dařilo kombinovat.

O úspěchu hostujícího týmu rozhodla vyrovnanější a zkušenější lavička.Po našich ztrátách se soupeřky dostaly zpět do vedení. Na zvrat nám už chyběly síly a herní dovednosti.

Body: Harabišová Nela 12, Kosařová Aneta 8, Oravcová Lucie 7, Mazalová Tereza 4, Pernicová Veronika 4, Barnetová Anna, Chlebíková Nela, Koudelková Adéla, Sobotková Anna, Ševčíková Emma, Tesařová Michaela. Trojky: 0:0. Trestné hody: 15/3 - 17/2. Fauly: 9:15. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Janovský Martin.

Těžko se dá uhrát slušný výsledek, chybí-li nasazení. Nedá se zakončit, když při přečíslení v útoku ztratíme vlastní chybou míč a zakončí soupeřky. Některé dívky musí změnit svůj přístup. Dovednosti mají. Chybí větší odvaha, chuť zariskovat, hrát více pro tým či se nepoložit po dvou chybách. Soupeřky mohou být na tom individuálně lépe, ale mnoho se dá nahradit bojovností, nadšením a týmovou hrou. Dnes tam mnoho chybělo.

Související příspěvky