V Příboře to bylo drama

Bez několika členek základní sestavy se musely obejít nejmladší minižačky U11 v dohrávaném utkání v Příboře. I když nezačaly nejlépe, díky velké bojovnosti si přivezly dvě výhry. A snad i velké ponaučení do dalších zápasů.

Po ostravském turnaji nám přešlo do stavu nemocných několik hráček. K tomu se přidala děvčata se svým soukromým programem. Do Příboru pak musela cestovat devítka děvčat. Tým se musel obejít bez svých nejzkušenějších a nejvyšších hráček.

BK Příbor vs. SK Bruntál   47:51   (11:8, 12:12, 12:10, 6:11, 6:10)

Již předzápasová rozcvička naznačovala, že dívky nejsou na utkání koncentrované. Vše se potvrdilo v úvodních minutách. Zbytečné ztráty míče, ležérnost, absence obrany. Velice rychle vedl domácí tým o sedm bodů. Až rázná domluva v oddechovém čase připomněla dívkám, proč se do Příbora cestovalo.

To však netrvalo dlouho. Podobný průběh měla i druhá čtvrtina. Špatná práce v obraně, zbytečné fauly, nesoustředění se při zakončování. Holky hrály zbrkle. Naproti tomu byla domácí děvčata přesnější a hlavně více toužila po úspěchu. Další oddechový čas musel bruntálské dívky trošku usměrnit. Po něm se podařilo zabrat a devítibodové manko korigovat.

Jakoby holky zkoušely, co vše trenéři vydrží. Ztráty míče po chybných přihrávkách a tři rychlé koše soupeřek ihned po poločase opět zvýraznily vedení domácí sestavy. Na hřiště musely dívky, u kterých měl trenér pocit chuti hrát a bojovat. Hra se vyrovnala. Do poslední části šel Příbor s náskokem pěti bodů.

Tentokrát již holky úvod čtvrtiny zvládly. Lépe se začaly pohybovat v obraně na nohách. Získávaly míče, jenž domácí pod tlakem odhazovaly . Zlepšení úspěšnosti při zakončování přineslo obrat ve skóre a postupné navýšení až na šest bodů čtyřicet vteřin před koncem. To ještě netušili trenéři, že zmatek přijde na konci čtvrtiny. Místo poklidného dokráčení si k výhře se došlo do prodloužení. Tři chyby při vyhazování “naládovaly” šanci přímo pod našim košem soupeřkám.

V úvodu prodloužení předvedla hostující sestava několik úspěšných zakončení. V obraně, i díky razantnější hře, toho moc soupeřkám nedovolila. Domácí dívky se dostávaly k zakončení převážně jen z trestných hodů, které jim tolik něšly. V závěru se pak podařilo vedení bojovností udržet.

Body: Pernicová V. 20, Pražáková K. 10, Chlebíková N. 7, Žerotínská A. 6, Mazalová T. 4, Tesařová M. 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 18/5-6/1. Fauly: 11:12. Rozhodčí: Říčka M.

BK Příbor vs. SK Bruntál   39:66   (10:26, 10:14, 9:12, 10:14)

Před odvetným zápasem bylo nutné rozebrat s děvčaty některé chyby, které ovlivnily jejich výkon. Většinu si vzala k srdci a do dalšího utkání nastoupil “jiný” tým. Od počátku bylo vidět nasazení, vzájemná spolupráce a chuť hrát. Holky příkladně bránily. Po zisku míče dokázaly díky zpřesněné hře a soustředěnosti zakončovat.

Vysoký náskok po první části dovolil trenérům více prostřídávat a zkoušet různá složení. Hra se tím vyrovnala. Přesto se dařilo i nadále mírně navyšovat vedení. Děvčata si zaslouženě došla v poklidu pro další výhru.

Body: Pernicová V. 22, Chlebíková N. 18, Žerotínská A. 14, Pražáková K. 6, Mazalová T. 2, Sobotková A. 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 15/3-10/0. Fauly: 12:14. Rozhodčí: Říčka M.

I bez několika opor dokázaly dívky přivézt dvě vítězství. Z prvního utkání snad i ponaučení. Zápas končí posledním hvizdem rozhodčího. Soupeř nic nevzdá a zadarmo nedaruje. Každou minutu zápasu se je třeba soustředit. Odvést maximum pro tým. Ne pro své osobní statistiky. Některé dívky jakoby na to v úvodu zapomněly.

Na druhou stranu dokázaly, že když chtějí, umí táhnout za jeden provaz. Po druhém utkání se mohly všechny cítit spokojeně. Lépe to už nešlo. Ale pozor! Tuto sobotu přivítáme Příbor u nás. A určitě nám budou soupeřky chtít vše vrátit.

A ještě jeden zážitek z Příboru. A velice pěkný. I přes naši výhru se z balkónu nad námi ozvala od domácích maminek směrem k našim holkám pochvala a uznání. Bravo příborské maminky. Smekám a za holky děkuji.

8.SK Bruntál mix22319530:1307-77713.6%25

# ... pořadí, Z ...počet odehraných zápasů, V ... počet výher, P ... počet porážek