Proti Šlapanicím to šlapalo

V pozdně odpoledním utkání se kadetky postavily na domácí palubovce nám dosud neznámým dívkám ze Šlapanic. Soupeřky letos ještě nevyhrály a přijely pouze v sedmi hráčkách. Domácí hráčky měly dobrou příležitost prodloužit dosavadní úspěšnou výsledkovou šňůru.

Utkání se hrálo před slušně zaplněnou halou. Jakoby předchozí výborné představení našich žáků a dobrá nálada fanoušků nažhavilo i kadetky. Ty se dokázaly vyburcovat k letošnímu nejlepšímu výkonu. Závěrečný potlesk byl zaslouženou odměnou za předvedenou hru

SK Bruntál vs. Sokol VALOSUN Šlapanice   81:36   (22:11, 23:6, 24:5, 12:12)

Úvodní minuty přinesly chaotickou hru. Oba týmy vytvořily několik triviálních chyb, což soupeřky trestaly. Na naší straně se chyby dělaly v obraně. Špatné postavení a chybná komunikace dávalo soupeřkám velký prostor ke kombinaci. V polovině čtvrtiny musel přijít oddechový čas a rázná domluva.

Po návratu na hřiště nabrala hra Bruntalaček správný směr. Obrana začala být svižnější a důraznější. Soupeřky držela dál od koše. Jejich kombinace byly drženy do posledních sekund na útok, v kterých pak chybovaly. Díky několika rychlým protiútokům se skóre vyhouplo v dvouciferný náskok.

Stejný vývoj přinesly i další dvě čtvrtiny. Na kvalitu našeho výkonu nemělo vliv ani střídání. Všechny hráčky hrály s chutí a s plným nasazením. Žádný míč nebyl předem ztracený. Na doskoku se vedly úspěšné boje proti fyzicky vyspělejším soupeřkám. V útoku se hrálo rychle a přesně.

Do poslední části se nastupovalo za rozhodnutého stavu s cílem vyzkoušet si jiné herní varianty. V útoku to trošku začalo skřípat, když se holky už tolik nehrnuly do koše. Většina střel šla nepřesně z větší vzdálenosti. V závěru už došlo k polevení v obraně.

Body: Barnetová Nikol 22, Mazalová Petra 20, Vajdová Klára 12, Samsonová Hana 11, Jonášová Valerie 8, Ječmenová Julie 4, Kuspišová Nikol 4, Balušková Veronika, Mihalcová Zuzana. Trojky: 0:2. Trestné hody: 2/1-3/0. Fauly: 12:5. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.

Letošní domácí utkání přinesla z naší strany slušnou hru. Venkovní utkání tolik povedená nebyla. Nyní nás čeká série utkání s týmy z popředí tabulky. To nejbližší na hřišti soupeřek. Přístup a nasazení bude třeba minimálně stejné jako v tomto utkání.

Další utkání: BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál