Přehled týdne (18. 11. – 24. 11. 2019)

Basketbalové boty

Junioři překvapili v Uherském Brodě. Žačky U14 se dokázaly vyrovnat s malým hřištěm. Žáci U15 nestačili na favorizované celky. Zdravotní komplikace zrušily utkání žen se Startem Ostrava v Severomoravské lize i utkání minižaček U11 s OSK Olomouc v přeboru.

Junioři U19

sobota, 23. 11. 2019

Bruntálský tým určitě nebyl v utkáních favoritem. Přesto dokázal na půdě Brodu překvapit. Jedno utkání prohrál až v posledních vteřinách, druhé se mu podařilo vyhrát.

TJ Spartak Uherský Brod vs. SK Bruntál   66:65   (20:15, 8:18, 25:25, 13:7)

V prvním utkání se hostům podařilo v průběhu prvního poločasu dostat do mírného vedení. Po poločasové přestávce Brod zabral a Bruntál o vedení přišel. Přesto šel po několika slušných akcích opět do vedení a v úvodu poslední části jej navýšit až na devět bodů.

Snad díky úbytku sil došlo v obraně k několika chybám, které domácí potrestali třemi úspěšnými trojkami. Při vyrovnaném stavu oba týmy v závěru stříleli několik trestných hodů. O jeden přesný zásah byla domácí sestava úspěšnější.

TJ Spartak Uherský Brod vs. SK Bruntál   61:75   (14:20, 23:15, 15:16, 9:24)

První dvě čtvrtiny měly opačný průběh než v předchozím zápase. Do vedení se dostali hosté, ale do poločasu dokázala domácí sestava vývoj otočit. Bruntál ztrácel dva body.

Po vyrovnané třetí části došlo k velkému vzepětí hostujících hráčů v poslední desetiminutovce. Díky zvýšení důrazu v obraně a úspěšné střelbě dokázali domácí tým výrazně přehrávat.

Žákyně U15

neděle, 24. 11. 2019

SK Bruntál vs. Panter Javorník   90:33   (27:12, 29:7, 10:9, 24:5)

V tělocvičně Základní školy Cihelní odehrály žačky své nedělní utkání. Malá plocha přinesla zajímavé utkání plné osobních soubojů. Děvčata musela hrát velmi pečlivě, přesně a hlavně rychle. Jakákoliv chyba či zpomalení dávalo příležitost soupeřkám okamžitě přistoupit a porvat se o míč.

Také koše nebyly pro hráčky z počátku příliš “kamarádské”. Domácí děvčata měla od počátku herní převahu, ale mnoho střel se v úvodních minutách neuchytilo. Míče se od desek i košů příliš odrážely. Postupně však holky získaly pro zakončení ten správný cit. Na skóre se to začalo projevovat.

Až na třetí čtvrtinu dokázaly bruntálské dívky své soupeřky jasně přehrávat. Hrály rychle kombinačně, dokázaly se na malém hřišti dostávat k rychlým přechodům do útoku. Celoplošnou agresivnější obranou nedovolovaly soupeřkám si vypracovat jednoduché šance. Svou převahu zúročily ve vysoké vítězství.

Body: Sobotková Anna 20, Rollerová Magda 16, Němcová Michaela 12, Franková Viola 10, Šimová Melánie 10, Mazalová Tereza 8, Žerotínská Adéla 8, Mičková Markéta 4, Barusel Anežka 2, Vaculíková Jana. Trojky: 0:1. Trestné hody: 14/6-10/4. Fauly: 9:11. Rozhodčí: Jedličková K., Kuspišová N.

Žáci U15

BK Opava B vs. SK Bruntál   80:54   (11:12, 27:22, 16:14, 26:6)

Tři čtvrtiny zápasu bylo stále oč hrát. Hosté se drželi na dostřel a mohly stále pomýšlet na slušný výsledek. Poslední část se ale vůbec nepovedla. Opava zabrala v obraně a zpřesnila hru. Na hřišti herně dominovala a své soupeře dostala na kolena.

BK NH Ostrava B vs. SK Bruntál   56:35   (10:7, 16:14, 17:6, 13:8)

Držet krok se dařilo Bruntálu pouze v prvních dvaceti minutách. Domácí favorit pak přepnul na vyšší otáčky a dokráčel si k vítězství.