Přehled týdne (28. 10. – 3. 11. 2019)

Dívčí týmy byly tentokrát stoprocentní. Všech sedm utkání bylo vítězných. Uspěly ženy, žákyně i minižačky. Chlapcům se tolik nedařilo, když narazili na favority soutěží. Pro kadety i minižáky to byla těžká utkání.

Ženy

sobota, 2. 11. 2019

SK Bruntál vs. BK Vlčice Žďár   64:50   (23:9, 11:17, 18:14, 12:10)

V úvodních minutách domácí děvčata těžce hledala skulinku v obraně Žďáru. Postupem času ale našly recept k ohrožení koše soupeřek. Na rychlejší kombinaci reagovaly hostující hráčky převážně fauly, které byly úspěšně trestány z čáry trestného hodu.  Body na straně domácích začaly přibývat. Pod vlastním košem to holky měly pod kontrolou.

Ke snížení náskoku došlo v průběhu druhé části, když trenérka zapojila více mladších hráček. Ty překvapivě zpomalily hru. Soupeřky stíhaly lépe stavět obranu. Šancí k zakončení ubylo. Přišlo několik ztrát míče. Doskok nebyl naší silnější zbraní.

V úvodu třetí a čtvrté části měl domácí tým vždy mírnou převahu, kterou udržovaly zkušenější hráčky. Mladší dívky tuto převahu v koncích těchto částí ztrácely. Čtvrtiny tak bodově vycházely poměrně vyrovnaně, což stačilo na další výhru v soutěži.

Body: Mazalová Petra 13, Hradilová Jana 12, Kuzmová Kateřina 11, Jedličková Kateřina 10, Šandová Michaela 10, Ječmenová Julie 4, Samsonová Hana 4, Klimenková Denisa 0, Kuspišová Nikol. Trojky: 6:1. Trestné hody: 19/12:25/15. Fauly: 18:14. Rozhodčí: Kapl Antonín, Chodura Ondřej.

neděle, 3. 11. 2019

SK Bruntál vs. ADFORS Basket SECCON Litomyšl   67:41   (21:15, 17:5, 11:9, 18:12)

Nováček v soutěži v sobotu překvapil svou ztrátou v dosud poslední Olomouci. Tomuto zřejmě podlehly v úvodu domácí hráčky, když vstoupily do zápasu nesoustředěné a vytvořily několik zbytečných ztrát. Hostující tým, nabuzený odčinit předchozí nezdar, nastoupil sebevědomě. I přes absenci své hlavní rozehrávačky hrál přesně kombinačně, dařila se mu střelba. Po necelých pěti minutách svítil stav na ukazateli 6:13!

Od tohoto okamžiku Bruntál zrychlil přechodovou fázi, zpřesnil zakončení a vyztužil obranu. Rázem získal na hřišti herní převahu. Ta se začala promítat do skóre utkání. Ještě v první části otočil skóre a získal náskok. Soupeřky nestačily běhat, dostávaly se pod tlak. Utkání se stalo jednoznačnou záležitostí.

Body: Jedličková Kateřina 21, Mazalová Petra 13, Kuzmová Kateřina 12, Hradilová Jana 6, Šandová Michaela 5, Kuspišová Nikol 4, Samsonová Hana 4, Ječmenová Julie 2, Klimenková Denisa. Trojky: 4:1. Trestné hody: 14/9:18/8. Fauly: 16:15. Rozhodčí: Kapl Antonín, Chodura Ondřej.

Ženy B

čtvrtek, 31. 10. 2019

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál B   69:85   (15:23, 20:20, 17:18, 17:24)

Hostující hráčky dorazily k utkání v roli favoritek. Přesto musely být na pozoru. V domácím prostředí je F-M velice nevyzpytatelný. O několika našich výhrách se rozhodlo až v závěru. I tentokrát domácí tým kousal. Bruntálu se podařilo dostat do mírného náskoku až ke konci první části. V dalším průběhu hra kolísala podle sestav na hřišti. Bruntál občas více odskočil, F-M korigoval. Více sil v závěru pomohlo hostům ke klidnému dohrání utkání.

Kadeti U17

SK Bruntál vs. BK NH Ostrava B   63:83   (13:14, 16:22, 18:14, 16:33)

Body: Kolomý Tadeáš 15, Kalish Eliáš 10, Frank Vojtěch 9, Šesták Matěj 9, Svatoň František 6, Zdráhal Marek 6, Gecašek František 4, Felbaba Petr 2, Kern Jozef 2, Svozil Milan. Trojky: 3:0. Trestné hody: 11/8:-/-. Fauly: 15:-. Rozhodčí: Kapl Antonín, Chodura Ondřej.

Žačky U14

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   56:45   (14:2, 16:23, 16:8, 10:12)

Oba týmy hodně chybovaly při zakončení. V úvodní čtvrtině se domácí dívky s Krnovem popasovaly velice dobře. Díky pevné obraně první koš obdržely až v sedmé minutě. Tragické byly čtyři minuty před poločasovou přestávkou. Děvčata rezignovala na obranu a tento úsek prohrála 4:17! Šestnáctibodový náskok se smrskl na pět bodů. Po slušné třetí části, kde opět obrana zafungovala si už bruntálský tým výhru pohlídal.

Body: Mičková Markéta 10, Rollerová Magdalena 10, Mazalová Tereza 9, Němcová Michaela 8, Žerotínská Adéla 7, Franková Viola 4, Vaculíková Jana 4, Chlebíková Nela 2, Šestáková Tereza 2, Duhajská Barbora. Trojky: 1:0. Trestné hody: 21/5:25/7. Fauly: 17:11. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Balušková Veronika.

Lokomotiva Krnov vs. SK Bruntál   33:55   (11:16, 9:15, 5:12, 8:12)

Proti sobotnímu utkání musely oba týmy oželet účast některých svých hráček. Tento stav asi méně vyhovoval domácí sestavě. Bruntálské dívky si od počátku postupně budovaly vedení. Tentokrát se vyvarovaly výpadku v obraně a neposkytly domácím šanci na zvrat.

Body: Rollerová Magdalena 18, Franková Viola 10, Mičková Markéta 9, Mazalová Tereza 8, Žerotínská Adéla 6, Chlebíková Nela 2, Vaculíková Jana 2, Šestáková Tereza. Trojky: 0:2. Trestné hody: 27/7:20/11. Fauly: 17:21. Rozhodčí: Dolinek Ivo, Čarnecký Martin.

Minižáci U12

BK Opava vs. SK Bruntál   84:16   (14:2, 28:6, 24:4, 18:4)

BK Opava vs. SK Bruntál   78:37   (14:6, 18:5, 13:12, 33:14)

Minižákyně U12

K úspěchu v obou utkáních vedla cesta přes velmi dobrou obranu. Tým předvedl několik pěkných rychlých útoků. Hráčky občas chybovaly při individuálních činnostech a to hlavně při zpracování přihrávek. Nedařilo se na doskoku.

SK Bruntál vs. BK Start Ostrava   85:30   (20:5, 27:10, 17:5, 21:10)

Body: Ela 27 (TH 11/5, 1F), Eliška 16 (TH 3/0, 3F), Deli 15 (TH 2/1, 1F), Alča 10 (2F), Danielka 8 (TH 2/0, 1F), Maruška B. 4 (TH 2/0), Terka 3 (TH 2/1, 1F), Valča 2 (3F), Kača (1F), Maruška Č., Natka (4F). Trojky: 0:0. Trestné hody: 22/7-18/2. Fauly: 17:18. Rozhodčí: Balušková V., Kuspišová N.

SK Bruntál vs. BK Start Ostrava   64:29   (18:10, 23:6, 8:9, 15:4)

Body: Deli 19 (TH 2/1), Ela 17 (TH 8/3, 2F), Terka 10 (TH 2/0), 1F), Eliška 8 (TH 3/0, 3F), Danielka 5 (TH 7/1, 2F), Alča 3 (TH 2/1, 2F), Valča 2 (TH 2/0, 3F), Kača (1F), Maruška B., Maruška Č (TH 2/0, 2F), Natka (1F), Simča (1F). Trojky: 0:0. Trestné hody: 28/6-23/3. Fauly: 18:21. Rozhodčí: Balušková V., Kuspišová N.