Menu Zavřeno

Přehled týdne (13. 5. – 19. 5. 2019)

Týden nám z pohledu bruntálského basketbalu přinesl pouze jedno utkání. V pátek se se soutěži rozloučily kadetky. Doma přivítaly Basket Valmez. Loučení to bylo vítězné.

Dohrávku odloženého říjnového utkání zvládly kadetky na výbornou. Čtrnácté soutěžní utkání, čtrnáctá výhra.

Soupeřky nastoupily do zápasu se zónovou obranou. Na to platil rychlý přechod do útoku, který se holkám podařilo několikrát úspěšně zahrát. Pokud došlo k postupnému útoku, často si vypracovaly proti méně pohyblivé obraně volnou střelbu z dálky. Ta se v úvodu dařila. Hned v první čtvrtině se bruntálské holky trefily pětkrát za tři body.

Tak jak se dařila daleká střelba, vázlo proměňování trestných hodů. Úspěšnost 14% není zrovna na nějakou pochvalu. Nižší úspěšnost letos děvčata neměla.

Stejně jako útok fungovala dobře i obrana. Děvčata šlapala pěkně na nohách. Řádně spolupracovala při řešení clon. Trošku nám to vázlo pod košem. Tam se dokázaly zkušenější soupeřky proti našim mladším a drobnějším holkám občas prosadit.

První poločas vyzněl jednoznačně pro domácí tým. Děvětadvacetibodový náskok už dalo možnost trenérovi v dalším průběhu více zapojit naše nejmladší hráčky. Bruntálská děvčata si další průběh pohlídla a utkání dohrála v poklidu.

Soutěžní sezóna 2018/2019 končí. Své poslední dvojutkání musí ještě odehrát minižáci U13. Ve čtvrtek 23. 5. 2019 přivítají od 15:30 hod. děvčata SBŠ Ostrava. Pak už čeká jen několik turnajů.