Přehled týdne (10. 12. – 16. 12. 2018)

Pouze čtyři utkání odehrály bruntálské týmy. Ženy se v druhé lize představily porážkou v Ostravě a výhrou v Příboře. Kadeti si zajeli pro vítězství do Nového Jičína. Úspěšní byli i doma s Lipníkem.

Ženy A

sobota 15. 12. 2018

SBŠ Ostrava B vs. SK Bruntál   87:63   (21:12, 23:19, 17:27, 26:5)

Zápas nás nezastihl v dobrém rozpoložení. Absence hráček základu pustilo do utkání prakticky jen šest hráček. Nejvíc to bylo znát pod koši. Střelecky se zapojovaly jen dvě hráčky. Ostatním jakoby se nechtělo. K tomu se přidala špatně zvolená taktika. První čtvrtina “prosvištěla” a my se dívali domácím hráčkám z větší vzdálenosti jen na záda. Ostrava nás utrojkovala.

Začátek druhé části probíhal ještě divočeji. Domácí hráčky útočily, hostující hráčky sledovaly. V polovině čtvrtiny to bylo skoro na ručník. Naše manko činilo dvacet bodů a nic nenasvědčovalo případné změně poměrů na hřišti. Pomohl oddechový čas a změna hry. Holky se začaly více osmělovat k zakončení, obrana se stala méně propustnou. Pomalu se podařilo převzít iniciativu.

V podobném duchu probíhala třetí část. Naše uvolněné hráčky zlepšily pohyb. Začaly se dostávat k otevřeným trojkovým pokusům. Chytla se další střelkyně. Obrana lépe komunikovala a nedovolovala soupeřkám tolik dlouhých střel. Náskok soupeřek se tenčil až činil v závěru třetí čtvrtiny tři body.

Naše pomyšlení na zvrat netrvalo dlouho. Do posledních minut vtrhly opět lépe ostravské dívky. Zrychlily pohyb v obraně, což nám opět činilo potíže. Vyplynulo z toho několik ztrát, které byly potrestány. Náš útok byl opět bezzubý a často zmatený. Chyběla kombinace. Střelba byla skoro nulová. Unavené hráčky se již hůře vracely do obrany.

Body: Jedličková Kateřina 23, Kuzmová Kateřina 22, Šandová Michaela 10, Balušková Veronika 4, Barnetová Nikol 2, Samsonová Hana 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 6:8. Trestné hody: 10/7-24/19. Fauly: 21:14. Rozhodčí: Karabínová N., Rusz O.

neděle 16. 12. 2018

BK Příbor vs. SK Bruntál   46:66   (10:11, 17:15, 7:20, 12:20)

Proti sobotě se mohl tým spolehnout na zkušenější podkošovou hráčku. Naše hra získala v útoku různorodost a v obraně byla pevnější. Nepříjemností bylo zranění prstů dvou hráček z předchozího utkání. Již při rozcvičování bylo patrné, že střelba těchto dívek nebude optimální. Po celé utkání bylo v permanenci chlazení.

Úvodní poločas přinesl vyrovnaný průběh. Oba týmy se dostály do mírného vedení, které se soupeřkám podařilo vymazat. V naší hře chyběla kreativita. Chyběl pohyb hráček bez míče. Tým si nedokázal vytvářet dobré střelecké pozice. Děvčata neproměňovala ani samostatné nájezdy na koš či šance z podkoše. Naproti tomu dokázala slušně bránit a nepouštět domácí tým do nebezpečných pozic.

V druhém poločase se obraz hry změnil. Bruntálské hráčky začaly působit svěžeji. Lépe se pohybovaly. Útočné kombinace byly přesnější a rychlejší. Na zakončení bylo více času. Úspěšnost proměňování tak výrazněji stoupla. Do hry se nám dostal  rychlejší přechod do útoku i návrat k vlastnímu koši. Soupeřky byly nucené hrát do připravené obrany. Naše vedení pozvolna narůstalo.

Body: Šandová Michaela 24, Jedličková Kateřina 22, Barnetová Sandra 14, Kuzmová Kateřina 5, Samsonová Hana 1, Balušková Veronika, Kuspišová Nikol. Trojky: 2:7. Trestné hody: 26/12-24/11. Fauly: 22:18. Rozhodčí: Siegfried J., Veselý O.

Pozvánka na utkání:

Poslední utkání v letošním roce odehrají ženy ve čtvrtek 20.12.2018 od 18:45 hod.. V rámci Severomoravské ligy přivítají v bruntálské sportovní hale SBŠ Ostrava “C”.

Kadeti U17

pátek 14. 12. 2018

BC Nový Jičín vs. SK Bruntál   68:70   (13:18, 19:22, 19:13, 17:17)

Body: Šanda Filip 23, Kalisz Mikuláš 15, Šesták Matěj 10, Frank Vojtěch 6, Gecašek František 5, Brňák Vojtěch 4, Němčík Petr 3, Barák Filip 2, Demel Jan 2. Trojky: 0:3. Trestné hody: 28/14-12/7. Fauly: 14:19. Rozhodčí: Menšík Jan, Zemánek Adam.

SK Bruntál vs. BK Lipník nad Bečvou   96:59   (20:17, 25:12, 26:16, 25:14)

Body: Šanda Filip 32, Frank Vojtěch 19, Kalisz Mikuláš 13, Němčík Petr 10, Šesták Matěj 6, Barák Filip 4, Gecašek František 4, Zdráhal Marek 4, Brňák Vojtěch 2, Svatoň František 2. Trojky: 5:0. Trestné hody: 8/7-26/15. Fauly: 20:8. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Balušková Veronika.