Přehled týdne (15. 10. – 21. 10. 2018)

I v oslabené sestavě si ženy přivezly z Čech jednu výhru. Minižačky U12 také musely oželet několik svých spoluhráček. Svou bojovností urvaly s Valmezem také jednu výhru. Kadeti byli úspěšní na horké půdě BK Příbor.  Ve stejném městě dvakrát vyhrálo i minižactvo U10.

Ženy A

sobota 20. 10. 2018

Basketball Nymburk B vs. SK Bruntál   67:70   (16:15, 15:16, 18:10, 18:29)

Po sedmi minutách utkání to vypadalo, že si nás domácí tým pořádně vychutná. Obrana šílená, útok zbrklý, bez nápadu. Pouze odhazované míče z dálky. Skóre 3:15! Vynucený oddechový čas pomohl. V něm se tým podařilo zklidnit a prostřídat. Na hřiště šly méně vytížené hráčky, které zabraly a dostaly se na dostřel.

Druhá část byla přetahovaná. Oba týmy vyrobily dost chyb, ale k jejich potrestání to moc nevedlo. Na některých zkušenějších domácích hráčkách se začala projevovat drobná únava. Bruntálský tým toho využíval k rychlé kombinaci. Ta však nebyla zakončena úspěšným střeleckým pokusem.

V třetí a části čtvrté části to bylo opět naše tradiční. Děvčata “zaspala” a domácí sestava se dostala do dvouciferného vedení. Opět nám chyběla v útoku disciplína. Vázla spolupráce. Individuálně vedené útoky nevedly k úspěchu. Střely z dálky byly hodně nepřesné.

Naši nejkvalitnější pasáží bylo posledních šest minut utkání. Pár minut do konce a ztráta dvanácti bodů v děvčatech mobilizovalo poslední síly. Několik zisků míče při pressingu a rychlé zakončení nás dostalo zpět do zápasu. Soupeřky znervózněly. Další jejich chyby nám umožnily jít do vedení a to si udržet až do posledního hvizdu rozhodčího.

Body: Jedličková Kateřina 30, Šandová Michaela 26, Kuzmová Kateřina 4, Samsonová Hana 4, Balušková Veronika 2, Barnetová Nikol 2, Ječmenová Julie 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 5:7. Trestné hody: 32/20-21/13. Fauly: 24:28. Rozhodčí: Tax T., Štelbacká K.

neděle 21. 10. 2018

Basket Poděbrady vs. SK Bruntál   68:55   (15:15, 12:18, 17:11, 24:11)

Nedělní utkání odehrály dva nejlepší týmy s trojkovou střelbou. První poločas přinesl rychlý, důrazný a fyzicky velice náročný souboj. Děvčata na obou stranách nechala v této fázi na hřišti mnoho sil. V závěru to pak bylo poznat na našem týmu, který nedokázal početnější lavičce soupeřek odolat.

Ve vyrovnané první půli se nám podařilo domácím bodově odskočit asi v patnácté minutě utkání. Holky se lépe přizpůsobily oboustranně tvrdší hře a nenechávaly se rozhodit. Ale díky naší menší rotaci nám hráčky základní sestavy nasbírali větší počet faulů.

Do druhé půle nastoupil hostující tým se zónovou obranou. Podařilo se navýšit vedení až na jedenáct bodů. Poměr sil na hřišti změnil oddechový čas domácích. Domácí hráčky si vysvětlily jak na naši obranu hrát. Bylo znát, že to mají zažité. Velice rychle vyrovnaly skóre, k čemuž bruntálský tým dopomohl zbrklosti a nepřesnosti v útoku. V poslední části již měly holky z Poděbrad zápas pod kontrolou. Pomohl jim k tomu náš úbytek sil a nezkušenost hráček, které musely utkání, po vyfaulování se třech našich zkušených, dohrát.

Body: Šandová Michaela 17, Jedličková Kateřina 14, Kuzmová Kateřina 11, Barnetová Nikol 7, Ječmenová Julie 3, Samsonová Hana 2, Balušková Veronika 1, Kuspišová Nikol. Trojky: 3:4. Trestné hody: 23/11-18/7. Fauly: 26:24. Rozhodčí: Svoboda M., Frátrik J.

Kadeti U17

BK Příbor vs. SK Bruntál   62:70   (14:13, 15:24, 16:18, 17:15)

Minižačky U12

SK Bruntál vs. Basket Valmez   55:33   (11:4, 10:9, 20:6, 14:14)

Body: Franková Viola 19, Rollerová Magda 12, Němcová Michaela 11, Duhajská Barbora 5, Mičková Markéta 4, Drápalová Barbora 2, Zatloukalová Agáta 2, Šestáková Tereza. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/3-9/3. Fauly: 7:6. Rozhodčí: Frank V.

SK Bruntál vs. Basket Valmez   52:59   (20:2, 11:22, 4:13, 17:22)

Body: Franková Viola 18, Němcová Michaela 10, Drápalová Barbora 8, Rollerová Magda 8, Zatloukalová Agáta 4, Mičková Markéta 2, Šestáková Tereza 2, Duhajská Barbora. Trojky: 0:0. Trestné hody: 14/8-12/9. Fauly: 11:15. Rozhodčí: Frank V.

Minižactvo U10

Minižactvo U10Družstvo minižactva U10 odehrálo svá první utkání. Ve Frýdku-Místku si vedlo velice dobře. Trenérka Míša mohla být velice spokojená a děti chválit za nasazení, chuť hrát a bojovat. Zkušenější hráčky dokázaly svůj tým táhnout, nováčci v týmu již potěšili svýma dovednostma. Domů si odvezl tým dvě zasloužené výhry.

BK Příbor vs. SK ZŠ Cihelní Bruntál   24:42   (4:8, 8:12, 4:6, 8:16)

Body: Kutrová A. 20, Petřík Š. 8, Charvátová E. 4, Jurková K. 4, Špičáková K. 4, Tsarucha K. 2, Balušková V., Vráželová B. Trojky: 0:0. Trestné hody: 0/0-6/2. Fauly: 4:5. Rozhodčí: Zemánek A.

BK Příbor vs. SK ZŠ Cihelní Bruntál   20:39   (2:9, 6:6, 10:16, 2:8)

Body: Kutrová A. 15, Jurková K. 12, Charvátová E. 10, Balušková V. 2, Petřík Š., Špičáková K., Tsarucha K., Vráželová B. Trojky: 0:0. Trestné hody: 6/0-6/1. Fauly: 4:5. Rozhodčí: Zemánek A.