Minižačky nezvládly závěr utkání

190922 Minizacky U12
Děvčata U12 zahájila svou sezónu na domácím hřišti dvojutkáním s Lokomotivou Krnov. Měla blízko alespoň k jedné výhře. Po velkých bojích si ale obě výhry zaslouženě odvezl hostující tým.
Utkání měla rozdílné průběhy. V obou se bruntálská děvčata snažila. Bojovala, běhala. Ale jen toto nestačilo. Hodně neproměněných šancí, mnoho zbytečných ztrát míče.  Soupeřky měly basketbalovější širší lavičku.

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   39:42   (9:8, 16:12, 3:12, 11:10)

Tři vyhrané čtvrtiny, přesto porážka. Na holkách byla patrna nerozehranost. Míče padaly z rukou, přihrávky nepřesné. Nejvíc to mrzelo při přečíslení, kdy již stačilo míč dobře zpracovat a samostatně zakončit. Potěšila bojovnost a důraz celého týmu.

Proti zápasům U11 v minulém týdnu bylo vidět zlepšení nových hráček v obranné činnosti. Už vědí, kam a jak se postavit. Obranný postoj ale ještě dělá problémy. Zkušenější holky táhly tým v útoku. V obraně se snažily zbytečně moc vypomáhat mladším dívkám. Práci musí nechat na nich, aby je to nutilo se zlepšovat.

Body: Charvátová Elisabeth 16, Tesařová Tereza 8, Severová Alena 4, Voltemárová Kristýna 4, Františáková Daniela 2, Špičáková Kateřina 2, Balušková Valerie, Bielčiková Marie, Černínová Marie, Jurková Karolína, Kutrová Adéla, Zbranková Natálie. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/3-7/2. Fauly: 6:5. Rozhodčí: Kateřina Jedličková, Nikol Kuspišová.

Minižačky si do rozcvičky zařadily taneček. Soupeřkám předvádí svou haku.

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   36:41   (12:2, 14:7, 3:6, 7:26)

První poločas byl z naší strany hodně povedený. Holky hrály velice dobře v obraně. Několikrát nedovolily soupeřkám vyhodit z autu, párkrát je nepustily včas za půlku, občas se podařilo ubránit 24 sekund. Ze zisku míče profitovaly pak v útoku, kdy předvedly pěkné rychlé kombinace.

Druhý poločas byl “strašidelný”. Jakoby hráčkám došly síly. Obrana byla průchozí. Chybné postavení, špatná práce na nohách. Občas se některá zapomněla. V útoku vzniklo velké množství chyb, po kterých se soupeřky dostávaly k míči. V mnoha rychlých útocích naše poslední hráčka špatně zpracovala míč. Hodně samostatných nájezdů nebylo zakončeno. Střely si nenacházely svůj cíl.

Po těchto našich chybách nás krnovské hráčky trestaly. Rychlé úspěšné útoky a snížení ztráty je nabudilo. Na hřišti již byl jen jeden tým.

Body: Charvátová Elisabeth 10, Kutrová Adéla 6, Voltemárová Kristýna 6, Františáková Daniela 4, Balušková Valerie 2, Severová Alena 2, Tesařová Tereza 2, Bielčiková Marie, Černínová Marie, Jurková Karolína, Špičáková Kateřina, Zbranková Natálie. Trojky: 0:0. Trestné hody: 13/4-26/5. Fauly: 17:8. Rozhodčí: Kateřina Jedličková, Nikol Kuspišová.

Holky již v obraně předvedly pěknou práci. V útočných dovednostech to bude ještě chvilku trvat. Některá děvčata musí více zapracovat na své kondici.

I přes porážky panuje s výkonem spokojenost. Zápasy byly velice napínavé. Je třeba si z nich vzít ponaučení.