Ženy přidaly druhou výhru

Po více jak třech týdnech se doma představily bruntálské ženy v druhé lize. V utkání s Příborem své příznivce potěšily výhrou.

V plné síle se ženy chtěly předvést domácím fanouškům. Dát zapomenout na nepodařenou cestu do Čech. Sestava mohla být tentokrát kompletní.

SK Bruntál vs. BK Příbor   75:50   (22:11, 16:14, 15:18, 22:7)

Úvod utkání vyšel podle představ. Holky se na hru soustředily od prvního minuty. Pomocí agresivnější obrany nepouštěly soupeřky moc do ofenzívy. Trošku vázla hra podkošových hráček, u kterých byla znát menší rozehranost. Kombinace se tak lépe hrála na vnějším prostoru. Útočnou snahu se dařilo podpořit tříbodovou střelbou.

V druhé části se hra vyrovnala. Rozhodčí připustily tvrdší hru. Oba týmy toho v obraně využily. K zakončení vedla “trnitá” cesta. Na každý koš se musely hráčky hodně “nadřít”. V závěru poločasu to holky na obou stranách začaly až moc přeháněk. To vyústilo v mnoho osobních chyb. Body se více připisovaly za koše z čáry trestného hodu.

Po poločasové přestávce našel bruntálský tým opět recept na hostující sestavu. Pomohlo k tomu “probuzení” naši zkušené pivotky. Útočná hra se stala variabilnější. Více se zakončovalo z podkoše.

Pokud se zdálo, že může jít utkání v poklidu k vítěznému konci, opak byl pravdou. Příbor se nenechal tak lehce zlomit. Individuální chyby a nesoustředěnost na domácí straně byl dobrou příležitostí pro příborský tým odpovědět dvanáctibodovou šňůrou. Náskok se náhle smrskl na sedm bodů. Jít níže už mu nepovolila naše úspěšná střelba a konec čtvrtiny.

Pauza před poslední části přinesla opět uklidnění hráček. Do následné čtvrtiny vletěly holky opět s elánem. Rychlá útočná hra a tvrdá obrana na hranici pravidel dokázalo soupeřky zneklidnit. Ty měly problém se dostat k našemu koši. Bruntálskému týmu se to dařilo a vypracoval si rozhodující náskok. Závěr již mohl v poklidu dohrát.

Body: Barnetová Sandra 24, Jedličková Kateřina 14, Kuzmová Kateřina 11, Šandová Michaela 11, Barnetová Nikol 6, Mazalová Petra 5, Ječmenová Julie 2, Samsonová Hana 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 7:2. Trestné hody: 21/12-17/10. Fauly: 20:15. Rozhodčí: Holubek T., Toboláková B.