Z podhůří Beskyd s úsměvem

Kadetky odehrály v sobotu těžké utkání ve Frýdku-Místku. Neúplná sestava dokázala vymáčknout ze sebe všechny síly. Zápas dvou týmů z popředí tabulky přinesl napínavý souboj. Po utkání mohla s úsměvem slavit zaslouženou výhru bruntálská děvčata.

Tým při odjezdu k utkání zjistil, že se musí na poslední chvíli obejít bez dvou hráček. Jednu schvátila nemoc, druhou zranění na posledním tréninku. Sedm hráček čekala těžká práce. Od začátku soutěže dokazuje tým z podhůří Beskyd svou kvalitu.

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   43:59   (12:9, 10:20, 13:16, 8:14)

Oba týmy předvedly v úvodu hodně nepřesností. My k tomu přidaly špatné zakončení i práci v obraně. Nedisciplinovanost nám postupně komplikovala hru. Na konto hráček přibývaly fauly. Soupeřky dostaly hodně příležitostí ke střelbě trestných hodů. Dostaly se tak k lehkému vedení o čtyři body. Náš útok nebyl moc nebezpečný. Chyběl pohyb, odvaha k nájezdu do koše. Střelba byla převážně ze střední vzdálenosti.

Podařený byl vstup do druhé části. Děvčata zlepšila pohyb v obraně a pět minut nedovolila soupeřkám skórovat. Nutila je střílet z nepřipravených pozic. Naše podkošové hráčky si dokázaly posbírat většinu míčů a následně založit útok. Rychlý přechod do útoku dělal soupeřkám starosti. Nestačily se vracet a nám vznikaly možnosti k zakončení. Ke konci čtvrtiny soupeřky hru vyrovnaly, když už se na některých našich hráčkách objevovala mírná únava.

Po poločasové přestávce se hostujícím dívkám vloudilo do hry hodně nepřesností. Přestaly se opět pohybovat, vázla komunikace. Hodně přihrávek šlo do autu, několik míčů nám soupeřky sebraly. Vznikalo nebezpečí pro náš koš, které se často “hasilo” za cenu faulů. Náš dvouciferný náskok spadl ve 24.minutě utkání na dva body.

K uklidnění hry pomohl oddechový čas. Děvčata se vrátila na hřiště s cílem hrát hru z druhé čtvrtiny. K tomu si začala dávat větší pozor na fauly. Převaha se rázem začala projevovat. Soupeřky se dostávaly obtížněji k zakončení. Opět se hrály rychlé kombinace. Tuto hru se dařilo hrát po zbytek utkání a náskok pomalu navyšovat. Frýdek-Místek již těžko hledal odpověď. Závěr utkání si hostující tým pohlídal.

Negativem utkání byla nízká úspěšnost zakončení vyložených šancí a vysoký počet osobních chyb. To první bylo dáno nesoustředěností se a špatným postavením ke koši. Fauly si holky připisovaly z důvodu nechuti bránit na nohách a z toho plynoucího nevhodného používání rukou. Již v druhém utkání jsme měli do poločasu dvě hráčky pod hrozbou vyfaulování. Vysoký počet osobních chyb dávalo Frýdku-Místku možnost střelby trestných hodů.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího mohl být tým spokojený. Výhra se cení. I v sedmi se dalo odehrát utkání v tempu. Fyzické síly nás tolik neomezovaly. Tým si vytvořil dost šancí, aby i přes nízké procento proměňování šancí uspěl.

Body: Barnetová Nikol 21, Ječmenová Julie 9, Mazalová Petra 8, Rošková Aneta 8, Kuspišová Nikol 5, Jonášová Valerie 4, Samsonová Hana 4. Trojky: 1:2. Trestné hody: 26/10-6/1. Fauly: 9:24. Rozhodčí: Radim Kavka, Jan Posker.