Menu Zavřeno

Ženy v Krnově uspěly

Ve čtvrtečním basketbalovém utkání žen v Krnově byly úspěšnější hostující hráčky. Proti mladé domácí sestavě šlo z pohledu Bruntálu o jednoznačné utkání. Výhra udržela tým na špici tabulky.

Již při pohledu na sestavy bylo patrné, že půjde o souboj Davida s Goliášem. Domácí tým nastoupil se sestavou mladých hráček. Po dlouhé době byly Bruntalačky starší a zkušenější jak jejich soupeřky.

Zápas přinesl hodně soubojů o míč. Krnovské mladice nechtěly dát kůži moc lacino. Svou dravostí a bojovností nás občas překvapily. K mnoha chybám nás nutily svým důrazem.

První půle přinesla dost chyb na naší straně. Doskočené míče nám vypadávaly z rukou. Zakládání útoku bylo pomalé nebo vedlo k odevzdání míče soupeřkám. Křídelní hráčky měly špatný přechod do útoku. Návrat do obrany nepatřil taky k tomu lepšímu. Naše hráčky často propadávaly při hře jedna na jedna. Převážně to bylo z důvodu špatného postavení v obraně. Tyto chyby pak tým “hasil” zbytečnými fauly.

V útoku se podařilo úspěšně zahrát několik kombinací. Ty vedly k zakončení z pod koše nebo k volné střele. Úspěšnost ze střední vzdálenosti byla vyšší.

V druhé polovině utkání došlo ke změně práce na doskoku. Více sebraných míčů bylo základem k zakládání rychlých protiútoků s následným úspěšným zakončením. Zlepšila se i spolupráce podkošových hráček s perimetrem. Přibyla odvaha hrát razantněji proti postavené obraně.

S našim narůstajícím náskokem postupně domácí hráčky rezignovaly. Již se tolik nepouštěly do soubojů nebo vynechávaly návrat na svou polovinu. To nám přinášelo další zisky míčů a snadné zakončení.

Tentokrát se Davidovi nepodařilo kamenem správně trefit. Goliáš bitvu vyhrál. O našem úspěchu rozhodly větší zkušenosti i mírná výšková převaha.

TJ Loko Krnov vs. SK Bruntál   41:85   (7:20, 12:20, 10:19, 12:26)

Body: Jedličková Kateřina 18, Šandová Michaela 18, Barnetová Sandra 15, Lerbletierová Sára 12, Barnetová Nikol 6, Rošková Aneta 6, Samsonová Hana 4, Kuspišová Nikol 3, Vajdová Klára 2, Balušková Veronika 1. Trojky: 0:3. Trestné hody: 15/7-10/4. Fauly: 10:16. Rozhodčí: Čarnecký Martin.

 

Související příspěvky