Povedený výkon s Příborem

Spokojené mohly v neděli odcházet z bruntálské haly domácí kadetky. S Příborem si připsaly šestou výhru v řadě. Ta je udržela v popředí tabulky nadregionální soutěže. Šlo také o podařenou odvetu za říjnové utkání na hřišti soupeřek.

Soupeřky dorazily k utkání pouze v sedmičlenné sestavě. I tak měly sebou všechny své „tahounky“. Našim cílem bylo využít větší počet hráček na lavičce a příborské dívky „utahat“. Hra musela být rychlá a s vytrvalým tlakem.

Jak se stanovilo, tak se také od prvních minut dělo. Domácí dívky slušně bránily. Příliš nedovolovaly soupeřkám ohrožovat svůj koš nájezdy. Střelbu z větší vzdálenosti dobře pokrývaly. Nepřesné pokusy pod košem sbíraly. Rychlý přechod do útoku byl většinou úspěšně zakončen. Během sedmi minut se tým dostal na šestnáctibodové vedení.

Výběr z galerie:

Ke konci první části si bruntálský tým vybral slabší chvilku. Útok se zpomalil a dovolil soupeřkám pohodlnější přípravu obrany. Kombinace byla bez nápadu a plná chyb. Získané míče v obraně se po chybném vyhodnocení situace opět odevzdaly do rukou soupeřek. Špatně spolupracovaly podkošové hráčky.

Podobný průběh z posledních minut předchozí části měla celá druhá čtvrtina. Domácí hráčky jakoby podlehly výraznějšímu vedení a ztratily koncentraci. Přestaly běhat a dovolily hostujícím hráčkám nabrat dech. V této části nebylo k vidění moc pohledného. Šlo více o boj a přetlačovanou než pěkný basketbal.

V druhém poločase se Bruntalačky vrátily ke hře z úvodu utkání. K tomu přidaly i zlepšenou práci vysokých hráček pod koši. Velkým přínosem pro celkovou hru byl zlepšený pohyb v obraně. Ta se stala skoro neprostupnou. Soupeřky nenacházely skulinku k našemu koši a pod tlakem se dostávaly do nesnází. Na obranu našich rychlých kontrů již soupeřky často rezignovaly.

Z celkového pohledu podal tým velice dobrý výkon. I ve slabších chvílích holky bojovaly a nedovolily soupeřkám dirigovat hru. Druhý poločas již hrálo na hřišti prakticky jen jedno družstvo.

SK Bruntál vs. BK Příbor   86:36   (27:14, 12:12, 24:6, 23:4)

Body: Barnetová Nikol 21, Mazalová Petra 17, Vajdová Klára 11, Samsonová Hana 9, Balušková Veronika 6, Ječmenová Julie 6, Kuspišová Nikol 6, Rošková Aneta 6, Mihalcová Zuzana 4. Trojky: 3:1. Trestné hody: 18/9-14/5. Fauly: 12:14. Rozhodčí: Kremser Jakub, Krejčí Kristýna.