Výsledky v týdnu (23. – 29. 1. 2017)

Z šesti utkání čtvrtého týdne si Bruntál připsal dvě výhry a čtyři porážky. Ve čtvrtek se podařilo ženám ve Frýdku-Místku zachovat neporazitelnost. První ligové zkušenosti získali žáci U15 v sobotu a v neděli. Děvčata kategorie U10 nedokázala odolat chlapecké lavině ve Valašském Meziříčí. Vítěznou tečku v neděli napsaly kadetky U17.

Ženy

Čtvrtek 26. 1. 2017

Domácí Frýdek-Místek překvapil novou mladou krví v sestavě. Jeho hra byla proti předchozím utkáním svižnější. Bruntálské dívky byly v úvodu mírně zaskočené. Ve hře bylo hodně chyb, chyběl pohyb a nasazení. Mnoho ztrát míče komplikovalo naši útočnou snahu a dostávalo pod tlak obranu. Jak správně na soupeřky hrát si tým vyříkal v první přestávce. Bylo třeba zlepšit obranu na nohách, zrychlit hru a lépe zapojit vysoké hráčky. Druhá a třetí čtvrtina se díky tomu staly naší jasnou záležitostí. V závěru již dohrávaly kadetky a tak se hra opět vyrovnala.

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   48:74   (12:12, 12:22, 9:24, 15:16)

Body: Jedličková Kateřina 21, Šandová Michaela 15, Barnetová Sandra 10, Barnetová Nikol 7, Samsonová Hana 7, Lerbletierová Sára 6, Rošková Aneta 4, Vajdová Klára 4, Balušková Veronika, Kuspišová Nikol. Trojky: 1:8. Trestné hody: 9/5-6/4. Fauly: 11:13. Rozhodčí: Pospíšil Zdeněk.

Čtěte více: Domácí mládí nás trápilo

Kadetky U17

Neděle 29. 1. 2017

Kadetky U17

Děvčata “vlétla” do zápasu soustředěná a s chutí hrát. Rychle si vybudovala dvouciferný náskok. Slabší chvilku si vybraly bruntálské hráčky na konci první části a částečně i v druhé části, kdy podlehly rychlému výraznějšímu vedení. Ztratil se pohyb, hra byla chaotická, obrana nepracovala dle představ. V druhém poločase se vrátila ke své hře. Dobrou obranou a rychlou kombinací docela ovládly hru. Sedmičlenná hostující sestava se již nezmohla na výraznější odpor. Bruntálskému týmu se tak podařila odveta za říjnovou dvoubodovou porážku.

SK Bruntál vs. BK Příbor   86:36   (27:14, 12:12, 24:6, 23:4)

Body: Barnetová Nikol 21, Mazalová Petra 17, Vajdová Klára 11, Samsonová Hana 9, Balušková Veronika 6, Ječmenová Julie 6, Kuspišová Nikol 6, Rošková Aneta 6, Mihalcová Zuzana 4. Trojky: 3:1. Trestné hody: 18/9-14/5. Fauly: 12:14. Rozhodčí: Kremser Jakub, Krejčí Kristýna.

Čtěte více: Povedený výkon s Příborem

Žáci U15

Sobota 28. 1. 2017

Proti výrazně vyšším a zkušenějším soupeřům začali mladíci nebojácně. Dokázali hrát pěkně kombinačně, dařilo se na doskoku. První dvě čtvrtiny se dařilo hrát vyrovnanou hru. Po poločasové přestávce začala Kroměříž více využívat svých fyzických dispozic. Obrana vyšších soupeřů se již tolik nedařila. Základní sestavě bruntálského týmu docházely síly. Vyrovnanější lavičku dokázal soupeř využít a odskočil na více jak dvacet bodů a rozhodl o své výhře. I přes porážku byli diváci potěšeni předvedenou hrou.

SK Bruntál vs. TJ Slavia Kroměříž   71:88   (23:23, 17:19, 15:25, 16:21)

Body: Šanda Filip 27, Chylík Ondřej 20, Němčík Petr 11, Frank Vojtěch 8, Barák Filip 4, Meca Jonáš 1, Gecašek František, Holler Jakub, Zdráhal Marek, Štoller Marek. Trojky: 1:1. Trestné hody: 27/12-15/3. Fauly: 14:22. Rozhodčí: Baďura Oto, Krejčí Kristýna.

Od první minuty tahal bruntálský tým za kratší konec. Soupeř vypadal svižnějším dojmem. Naši mladíci jakoby ještě cítili předchozí utkání. Chyběl pohyb, vázla kombinace. Hodně ztrát prohlubovalo naši nervozitu, zhoršovala se nálada v týmu. Tu ještě více poznamenalo zranění jednoho ze zkušenějších hráčů družstva. Kluci se k závěrečnému hvizdu rozhodčího dotrápili.

SK Bruntál vs. TJ Jiskra Kyjov   49:76   (14:23, 7:21, 10:20, 18:12)

Body: Chylík Ondřej 15, Šanda Filip 13, Frank Vojtěch 8, Meca Jonáš 5, Zdráhal Marek 4, Němčík Petr 2, Štoller Marek 2, Barák Filip, Gecašek František, Holler Jakub. Trojky: 0:0. Trestné hody: 17/7-25/10. Fauly: 19:16. Rozhodčí: Kremser Jakub, Krejčí Kristýna.

Minižačky U10

Domácí tým postavil do utkání sestavu tvořenou převážně chlapci. Naše děvčata na ně ztrácela rychlostně. Při jejich “nahánění” ztrácela hodně fyzických sil, které jim chyběly v druhém utkání. I přes porážky odjíždělo trenérské duo spokojeno. Tým bojoval a snažil se nedat nic zdarma. Zlepšení proti předchozím utkáním bylo znát ve zlepšené práci v obraně. Trošku může dívky mrzet nízká úspěšnost zakončení a hodně zbytečných ztrát míče.

Basket Valmez mix vs. SK ZŠ Cihelní Bruntál   44:42   (10:10, 20:8, 4:12, 10:12)

Basket Valmez mix vs. SK ZŠ Cihelní Bruntál   47:26   (10:4, 19:7, 10:12, 8:8)