Ženy zůstaly stoprocentní

Dvě utkání během čtyř hodin odehrály ženy ve čtvrteční podvečer. V dohrávkách odložených zápasů je nejprve čekal okresní rival z Krnova. Následně přivítaly rezervu Olomouce.

Soutěž se pomalu chýlí ke konci. Bruntálské sestavě zbývala odehrát poslední dvě utkání na domácí půdě. Protože by v první polovině dubna měl tým problémy se sejít k zápasům, musel vše zvládnout do konce března. Plány soupeřek měly volné okénko pouze ve čtvrtek.

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   60:52   (19:12, 17:18, 11:10, 13:12)

Proti podzimnímu utkání doznala hostující sestava mnoha změn. V týmu nyní nastoupily zkušenější hráčky, včetně hrající trenérky. Čekala se tak podstatně vyrovnanější hra.

Vstup do utkání se domácí sestavě podařil. Diváci se ještě nestačili pořádně „uvelebit“ a bruntálská děvčata už vedla dvouciferným výsledkem. Dařilo se slušně bránit a využívat rychlého přechodu do útoku. Našim košem proletěl míč poprvé až v šesté minutě.

Změnu v poměru sil na hřišti přinesl oddechový čas soupeřek. V něm se dokázaly uklidnit a vrátit se na hřiště více soustředěné. Zlepšily pohyb v obraně a více se odvažovaly k zakončení. Do konce čtvrtiny převzaly mírnou iniciativu. Naše mladší hráčky, které v té době byly na hřišti, několika chybami soupeřkám pomohly.

Od druhé části se hra vyrovnala. Žádný z týmů nezískal výraznější převahu. Bruntálský náskok se pohyboval stále mezi čtyřmi a deseti body. Bylo potřeba hodně točit sestavu, aby holky vydržely se silami do dalšího utkání. Když už se přiblížily Krnovačky na dostřel, zkušená domácí sestava opět zabojovala a vedení navýšila.

Body: Barnetová Sandra 26, Jedličková Kateřina 15, Šandová Michaela 7, Samsonová Hana 4, Kuspišová Nikol 2, Lerbletierová Sára 2, Rošková Aneta 2, Vajdová Klára 2, Balušková Veronika. Trojky: 2:4. Trestné hody: 15/8-8/6. Fauly: 11:8. Rozhodčí: Martin Opršal.

SK Bruntál vs. SK UP Olomouc B   79:57   (27:16, 23:8, 11:18, 18:15)

Olomoucký tým přivezl pouze pět hráček. Nedalo se předpokládat, že by v tomto počtu mohly bruntálskému týmu odolávat delší dobu. Naše základní sestava rychle vytvořila dostatečný náskok. Ten stačil k tomu, aby si družstvo v poklidu došlo pro výhru i v posledním utkání soutěže. Udrželo tak čtyřletou domácí neporazitelnost a také celkovou letošní neporazitelnost v soutěži oblastního přeboru.

Body: Jedličková Kateřina 23, Šandová Michaela 14, Vajdová Klára 12, Kuspišová Nikol 10, Barnetová Sandra 6, Rošková Aneta 5, Samsonová Hana 5, Lerbletierová Sára 4, Balušková Veronika. Trojky: 6:5. Trestné hody: 2/1-15/10. Fauly: 2:11. Rozhodčí: Martin Opršal.

Koncem dubna tým odehraje první kolo kvalifikace o postup do 2.ligy žen. O systému a místě kvalifikace rozhodne Česká basketbalová federace. Stejně tak se určí počet postupujících. Účastníce těchto bojů ještě nejsou známé. Budou je tvořit vítězky jednotlivých regionálních soutěží a týmy sestupující z 2.ligy.

Podobné příspěvky

Víkendový trojboj žen Dvanáct hodin v autech, 980 nacestovaných kilometrů, tři náročné zápasy, dvě výhry, jedna porážka. Vše během padesáti hodin od pátečního odpoledne do nedělního podvečera.
Přehled týdne (11. 3. – 17. 3. 2019) Jedenáctý týden roku byl výsledkově úspěšný napůl. Ženy porazily v Severomoravské lize Basket Ostrava, kadeti u17 v Nadregionální lize SKB Zlín B a minižáci U13 v přeboru dvakrát BC Nový Jičín. Dvě porážky si z Orlové přivezli minižáci U11. Neúspěšné...
Přehled týdne (4. 3. – 10. 3. 2019) Z osmi utkání týdne se podařilo vyhrát polovinu. Dařilo se rezervě žen, minižačkám U10 a napůl minižačkám U12. Neúspěšné byly ženy v obou utkáních 2.ligy a kadeti U17.