Menu Zavřeno

Žačky U15 odstartovaly sezónu úspěšně

Podařený vstup do sezóny mají za sebou v nadregionální soutěži žačky U15. Během dvou sobot odehrály tři utkání a získaly plný počet bodů.

Sobota 3. 9. 2016

SK Bruntál vs. BKM Žilina   76:54   (23:8, 26:22, 13:14, 14:10)

Předehrávané první utkání nadregionální soutěže přineslo první výhru do tabulky. Povedená první čtvrtina rozhodla o směru, kterým se bude utkání vyvíjet. Dvouciferný náskok umožnil trenérce Šandové následně zapojit širokou lavičku a dát příležitost méně zkušeným hráčkám. Hra se vyrovnala, přesto ji měl domácí tým pod kontrolou.

Sobota 17. 9. 2016

Z důvodu úspory času a nákladů si bruntálský tým dohodl přesun nedělního utkání na sobotu. V Ostravě je tak čekaly dvě utkání. Dopoledne na sportovní hale Sportovního gymnázia a po obědě na Trojhalí.

SBŠ Ostrava B vs. SK Bruntál   57:81   (20:18, 11:22, 17:25, 9:16)

V dopoledním utkání předvedla naše děvčata pěkný výkon.Během počátečního rozkoukávání se oba týmy přetahovaly o vedení. Od druhé části začala hostující sestava získávat mírnou převahu a navyšovat postupně své vedení.V přísně řízeném zápase začaly v závěru, díky osobním chybám, docházet na obou lavičkách hráčky. Mladší domácí tým neměl na zvrat už dost sil a bruntálské družstvo si mohlo v poklidu připsat první ostravskou výhru.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   51:93   (0:0)

K druhému utkání nastoupily holky dvě hodiny po konci předchozího zápasu. Musela stihnout malou regeneraci, přesun a něco zakousnout. V prvním poločase byla na nich patrna ztuhlost a nesoustředěnost. Přesto si proti domácím dokázaly postupně budovat náskok. Druhý poločas už přinesl z naší strany kvalitnější hru. Na bruntálský zlepšený pohyb a kvalitnější zakončování nedokázaly domácí hráčky reagovat.

Příští utkání hrají děvčata před domácím publikem v sobotu 1.9.2016 v 16:15 hod. proti BK Frýdek Místek.