Přehled týdne (6. 1. – 12. 1. 2020)

Dohrávka odloženého utkání druhé ligy byla pro bruntálské ženy opět vítězná. Žačky U15 se poprvé představily v Žákovské lize. Proti brněnským “Žabinám” předvedly dva velmi pěkné výkony. Chlapci U15 rozjeli ve Valmezu úspěšně souboje o umístění.

Ženy

pátek, 10. 1. 2020

SK Bruntál vs. BK Příbor   105:79   (21:16, 31:27, 31:14, 22:22)

Dohrávané utkání přineslo velice útočnou hru, se spoustou střel, ale plnou chyb v obraně. Jakoby děvčata na obou stranách na tuto činnost rezignovala.

V prvním poločase si dokázaly domácí hráčky vypracovat dvacetibodový náskok. Prostřídání a stažení zkušených hráček dalo příležitost soupeřkám stav korigovat. V třetí části, díky zrychlené hře, dokázal domácí tým opět odskočit. Na to již Příbor nezareagoval a dovolil bruntálskému týmu si udržet neporazitelnost.

Body: Šandová Michaela 28, Jedličková Kateřina 23, Mazalová Petra 22, Hradilová Jana 11, Ječmenová Julie 10, Klimenková Denisa 6, Kuzmová Kateřina 5, Samsonová Hana. Trojky: 8:2. Trestné hody: 27/19:26/17. Fauly: 21:24. Rozhodčí: Antonín Kapl, Filip Hudec.

Žákyně U15

Úspěšným podzimním tažením Nadregionální ligou si děvčata zajistila postup do jedné ze skupin Žákovské ligy. Zde se střetnou s týmy, které nepostoupily ze základních ligových skupin do Extraligy. Našim dívkám to přinese několik kvalitních zápasů.

Hned v úvodních utkáních si holky ověřily, že jde o jinou úroveň než v podzimních zápasech. Hra je rychlejší, dynamičtější a silově náročnější. Proti naší sestavě bude většina týmů fyzicky vyspělejší.

sobota, 11. 1. 2020

SK Bruntál vs. BK Žabiny Brno B   41:49   (9:11, 8:14, 14:8, 10:16)

Domácí hráčky držely se zkušenějším soupeřem krok po celé utkání. Do posledních minut si držely šanci na úspěch. Několik zbytečných ztrát v závěru jim ale tuto možnost sebralo.

Body: Mazalová Tereza 11, Rollerová Magdalena 8, Sobotková Anna 7, Šimová Melánie 6, Žerotínská Adéla 5, Vaculíková Jana 4, Franková Viola, Chlebíková Nela, Mičková Markéta, Němcová Michaela. Trojky: 2:2. Trestné hody: 25/7:24/11. Fauly: 19:18. Rozhodčí: Rusz Ondřej, Chodura Ondřej.

neděle, 12. 1. 2020

SK Bruntál vs. BK Žabiny Brno   35:67   (9:15, 10:27, 6:14, 10:11)

S aspirantem na vrchní příčky dokázaly bruntálské hráčky držet krok osm minut. Pak už starší a fyzicky vyspělejší soupeřky ovládly plochu a bez větších problémů si došly k výhře. I přes vysokou porážku předvedly naše holky statečnou hru.

Body: Vaculíková Jana 11, Němcová Michaela 8, Žerotínská Adéla 7, Rollerová Magdalena 5, Chlebíková Nela 2, Mazalová Tereza 2, Barusel Anežka, Drápalová Barbora, Franková Viola, Mičková Markéta, Sobotková Anna, Šimová Melánie. Trojky: 2:2. Trestné hody: 24/9:16/3. Fauly: 13:21. Rozhodčí: Rusz Ondřej, Chodura Ondřej.

Žáci U15

Konečná tabulka po podzimní části určila postupující do Žákovské ligy. Další týmy byly rozděleny soutěží o konečné umístění. Naši mladíci se tak ocitli ve skupině o 6. až 11. místo.

Basket Valmez vs. SK Bruntál   66:82   (12:22, 16:17, 17:26, 21:17)

Své úvodní utkání ve skupině zvládli hostující hráči úspěšně. V úvodu si vypracovali vedení, které dokázali po zbytek zápasu mírně navyšovat.