Menu Zavřeno

Ženy postupují do finálové skupiny bez porážky

Tři venkovní utkání žen dopadly na výbornou. V druhé lize si tým postup do finálové části zajistil bez jediné porážky. V Severomoravské lize protáhla děvčata letošní neporazitelnost. Tím si udržela dosavadní vedoucí příčku.

sobota, 18. 1. 2020

ADFORS Basket SECCON Litomyšl vs. SK Bruntál   56:87   (11:25, 7:22, 25:19, 13:21)

Zápas se hrál ve výborné atmosféře. Domácí pořadatelé připravili kulisu, za kterou by se nemusela stydět ani družstva nejvyšší soutěže. Náš tým ale prostředí nepodlehl. Výsledek souboje neměl na vývoj ve skupině žádný vliv. Družstva mohla hrát od počátku uvolněně. Domácí hráčky se chtěly na favorizovaný Bruntál vytáhnout. Ten nenechal nic náhodě a od první vteřiny “tvrdil muziku”.

Body: Šandová Michaela 22, Mazalová Petra 17, Kuzmová Kateřina 15, Jedličková Kateřina 13, Hradilová Jana 11, Ječmenová Julie 7, Kuspišová Nikol 2. Trojky: -:9. Trestné hody: -/-:13/6. Fauly: -:13. Rozhodčí: Mareš Roman, Trmač Vladisla.

neděle, 19. 1. 2020

BK Vlčice Žďár vs. SK Bruntál   62:80   (11:14, 14:28, 15:16, 22:22)

Případná výhra domácí sestavy by jim zajistila postup do finálové části. Zároveň by tak zmařila Bruntálu postup do finálové části bez porážky. Nakonec vše dopadlo podle papírových předpokladů. O rozdělení bodů rozhodla druhá a část třetí čtvrtiny utkání. V nich hostující tým dominoval a získal až sedmadvacetibodový náskok. Po vyrovnanější první čtvrtině to přineslo hostujícímu týmu uklidnění. V dalším průběhu tak mohl hru jen kontrolovat.

Body: Jedličková Kateřina 21, Mazalová Petra 19, Šandová Michaela 18, Hradilová Jana 10, Kuzmová Kateřina 8, Ječmenová Julie 4, Kuspišová Nikol. Trojky: 3:8. Trestné hody: 15/7:15/10. Fauly: 15:16. Rozhodčí: Sekáč Martin, Bráblík Jan.

Druhá liga bude nyní pro bruntálský tým pokračovat finálovou části, do které se probojoval bez jediné porážky. Z každé ze dvou skupin do ní postoupily čtyři týmy. Vzájemná utkání ze základních skupin se započítávají. Každé družstvo odehraje dvoukolově utkání s týmy protější skupiny. Bruntálský tým tak čeká BC Benešov a TJ Lokomotiva Liberec I, na které narazil již loni a Slovan Litoměřice a DBaK Plzeň, což budou pro nás nové soupeřky.

Tabulka soutěže

pátek, 17. 1. 2020

TBS Přerov vs. SK Bruntál B   60:74   (13:25, 18:25, 11:13, 18:11)

Večer před druholigovými boji si zajel ženský tým “B” do Přerova. Zde se utkala dosud dvě nejlepší družstva soutěže. Zápas byl místy velmi bojovný, plný drobných konfliktů mezi soupeřícími stranami. Od prvních minut hostující sestava šlapala. Natěšenému domácímu týmu nechtěla dát příležitost jednoduše zakončovat. Do poločasu získaly bruntálské dívky devatenáctibodové vedení. Proto mohla trenérka dát opět větší příležitost mladším holkám a ušetřit síly do víkendových bojů.