Menu Zavřeno

Zlatý pohár z Wisly

Po pátečním odpoledním utkání NIFILS Českého poháru se bruntálské ženy přesunuly přenocovat z Vysoké nad Labem zpět do Bruntálu, aby si v sobotu ráno odskočily do Polska na jednodenní turnaj. V rámci prvního ročníku mezinárodního turnaje žen “Wisła Women’s Basket Cup 2018” odehrály tři utkání s polskými týmy hrajícími II. ligu žen.

Do Wisły odcestoval tým na pozvání domácích pořadatelů. Na pozvánku kývl ještě před rozlosováním Českého poháru. A protože držíme slovo, musel tak v pátek odpoledne cestovat k podvečernímu utkání do Vysoké nad Labem a druhý den na opačnou stranu do Wisły. Půldruhého dne plného cestování a zápasů.

SK Bruntal vs. IKAR Niepołomice   80:60   (22:10, 15:13, 27:16, 16:21)

Od prvních minut měly bruntálské ženy herně navrch. Polský tým se snažil stavět na své výškové převaze. Nedokázal ale reagovat na rychlou bruntálskou kombinaci, kterou se nám dařilo hru vyšších hráček eliminovat. Zápas přinesl hodně individuálních chyb. Bruntálská děvčata opakovala stejné chyby jako v ligovém utkání ve Žďáře i v pohárovém utkání ve Vysoké. Přesto byly patrny malé náznaky zlepšení. Mladším hráčkám trvalo delší dobu, než se na hřišti rozkoukaly. Chyběl u nich důraz a bojovnost. Často chybovaly v obraně. Soupeřky tyto chyby trestaly. Přesto náš náskok narostl až na 30 bodů v průběhu třetí části.

Společné foto SK Bruntál & ISWJ Wisla

SK Bruntal vs. KU AZS UŚ Katowice   59:55   (17:11, 8:18, 19:12, 15:14)

Druhé utkání si naše ženy zbytečně zkomplikovaly. Rychle se dostaly do osmibodového vedení, což je asi příliš uspokojilo. Hra se stala neurovnanou, plnou nepřesností. Vytratila se týmovost. Katowice vycítily šanci. Přidaly na důrazu, což ještě více narušilo naši kombinaci. Nedalo se opřít o dlouhou střelbu. Skóre se otočilo na stranu soupeřek. V úvodu druhého poločasu činilo naše manko čtyři body. Bylo třeba se zklidnit, začít soustředit a vrátit k původnímu stylu hry. Na hřišti byl souboj vyrovnaný. Děvčata obou týmů se rvala o každý míč. Přitvrzovalo se. Naše práce v obraně se zkvalitnila. Zisk několika míčů nám přineslo pár lehčích zakončení. Tři minuty před koncem se Bruntál dostal zpět do čtyřbodového vedení. Svůj náskok si mohl několikrát pojistit, ale chyby v útoku přinášely krušné chvíle pod našim košem. Jen nepřesná střelba Katowic a nepotrestání naši poslední hrubky nám přineslo další výhru.

SK Bruntal vs. ISWJ Wisła   74:52   (27:6, 25:14, 11:10, 11:12)

Poslední utkání turnaje přineslo souboj dvou dosud neporažených sestav. Čekalo se, co s bruntálským týmem udělá náročný dvoudenní program. Ale naskytnutá šance na celkovou výhru byla lákavá. Dolovaly se poslední zbytky sil.

První poločas byl zatím nejlepší odehranou pasáži našich žen v této sezóně. Všechny hráčky plnily pokyny trenéra. Hra byla rychlá, kombinace různorodá, obrana skoro bezchybná. Převaha bruntálského týmu byla tak znatelná, že domácí sestava byla po dvou čtvrtinách skoro na “lopatkách”. Jakoby “opaření” fanoušci nemohli uvěřit našemu dvaatřicetibodovému náskoku v poločase. Zbytek utkání byl již jen dohrávkou. Wisla se snažila nepřipustit debakl, bruntálské hráčky si hru v poklidu kontrolovaly.

Naše hra se zápas od zápasu zlepšovala. Dařilo se sehrávat v kombinacích. Tým se prezentoval agresivnější obranou a rychlým přechodem do útoku. Potěšily některé individuální výkony a zvládnuti náročného dvoudenního programu. Turnaj nahradil přípravná utkání, která se v přípravě na sezónou vypustila.

Ostatní výsledky:

ISWJ Wisła vs. KU AZS UŚ Katowice 76:75 (16:22,19:17,13:15,19:13, 9:8)
ISWJ Wisła vs. IKAR Niepołomice 70:55 (21:9,20:18,16:12, 13:16)
IKAR Niepołomice vs. KU AZS UŚ Katowice 68:63 (18:15, 12:23, 22:11, 16:14)


Na základě volby trenérů jednotlivých družstev byla nejužitečnější hráčkou turnaje zvolena Michaela Šandová (SK Bruntál).

Konečné pořadí turnaje: 1. SK Bruntál (3/0), 2. ISWJ Wisła (2/1), 3. IKAR Niepołomice (1/2), 4. KU AZS UŚ Katowice (0/3)

Související příspěvky