Žačky vítězně s Javorníkem i Šumperkem

Poslední víkend dopadl pro bruntálské žačky U15 vítězně. V nadregionální lize v sobotu s přehledem přehrály Javorník, v neděli v dramatickém utkání Šumperk. Tímto se posunuly na druhé místo soutěže.

Od ledna přibyl do soutěže tým Javorníku. Pro naše dívky to bylo první setkání s tímto soupeřem. Dle jeho předchozích výsledků se zdál náš tým v sobotu favoritem utkání.

I přes naši výraznou výhru v prvním podzimním utkání nás v neděli čekal těžký soupeř ze Šumperka. Potvrdil to již v prosincové odvetě, kdy nás výhra stála dost sil. Naše mírně obměněná sestava musela i tuto neděli hodně bojovat. Výhru si zajistila až poslední střelou na koš.

sobota 2. 2. 2019

SK Bruntál vs. BK Panter Javorník   81:26   (20:6, 22:11, 21:6, 18:3)

Pět minut rozkoukávání a pak již jednoznačná záležitost. Bruntálské dívky splnily roli favoritek. Rychlá kombinace je dostávala do mnoha pozic k jednoduššímu zakončení. V útoku si několikrát vyzkoušely nacvičované kombinace. Obrana pracovala slušně, v druhém poločase skoro spolehlivě. Děvčata si slušně zastřílela. Pochvalu určitě nezaslouží za úspěšnost trestných hodů.

Body: Harabišová Nela 36, Oravcová Lucie 20, Mazalová Tereza 9, Žerotínská Adéla 8, Němcová Michaela 4, Sobotková Anna 4, Barnetová Anna. Trojky: 0:1. Trestné hody: 13/1-8/3. Fauly: 8:11. Rozhodčí: Jedličková K., Balušková V.

neděle 3. 2. 2019

SK Bruntál vs. TJ Šumperk   58:57   (11:15, 18:10, 12:19, 17:13)

Zranění jedné z hráček v sobotním utkání donutilo dívky hrát pouze v šestičlenné sestavě. Celé utkání bylo velice vyrovnané, plné soubojů. Oba týmy se střídaly ve vedení. Bruntálská hra byla založena na slušné práci v obraně a razantnímu tlaku do koše. Cílem bylo co nejméně faulovat a k faulům nutit soupeřky. Tato hra se po celé utkání celkem dařila.

Hra soupeřek stála na dvou hráčkách. Těžce nacházely bruntálské dívky způsob bránění vysoké podkošové hráčky soupeřek, které zdatně sekundovala menší spoluhráčka. Tyto dvě spoluhráčky bodovaly nejčastěji a naše dívky pořádně trápily. Hostujícím dívkám padlo do koše i několik těžkých střel, na které se těžko reagovalo.

Druhá část již byla povedenější. Obrana lépe spolupracovala, útok byl přímočařejší a razantnější. Vystřídání soupeřek nám přineslo mírnou herní převahu. Bruntalačky zabodovaly několikrát i z delší vzdálenosti. Zlepšila se spolupráce při obraně pod košem. Na doskoku to ale nebylo stále ono.

Žačky U15
Žačky U15 po utkání s Javorníkem.

Když už se zdálo, že dokážeme soupeřky přehrávat a vedení se přetočilo na naši stranu, začaly docházet síly. Početnější šumperská lavička se na nás střídala a nedovolovala příliš oddechu. Opět úřadovala vysoká hráčka pod košem. Nám začala přibývat fauly. Vedení si vzal Šumperk v třetí části zpět.

Poslední zbytky sil bylo nutné vydolovat v poslední čtvrtině. Tým se nebyl schopen opřít ani o úspěšnou střelbu trestných hodů, kterých měl velký počet. Na druhou stranu se mohly holky při jejich exekuci pořádně vydýchat. V dramatickém závěru nakonec doplatil hostující tým na velký počet faulů, ke kterým jsme jej v průběhu utkání donutili. V průběhu čtvrtiny se mu vyfaulovaly tři hráčky. Domácí dívky ještě zabojovaly. Více zpevnily obranu a tlačily se do koše. Poslední čtyři trestné hody nedopadly, ale poslední střela v závěrečných vteřinách nám přinesla výhru.

Výhru si zasloužily oba týmy. Šťastnější byla domácí sestava.

Body: Harabišová Nela 22, Mazalová Tereza 14, Oravcová Lucie 8, Barnetová Anna 5, Žerotínská Adéla 5, Němcová Michaela 4. Trojky: 1:0. Trestné hody: 40/15-21/13. Fauly: 14:27. Rozhodčí: Jedličková K., Balušková V.