Výsledky v týdnu (5. – 11. 12. 2016)

Nadregionální soutěž o víkendu dvěma zápasy dohrály žačky U15. Sobotním domácím utkáním si již zajistily konečnou první příčku v soutěži. V neděli v Mohelnici již hrály jen pro radost. Minižactvo U9 si v Olomouci připsalo další zápasové minutky.

Žačky U15

Žačky U15

Sobota 10. 12. 2016

Domácí děvčata se dostala do vedení hned v úvodních minutách. Těžila z dobré práce v obraně a rychlých útočných akcích. Koncem čtvrtiny trošku polevila v koncentraci a dovolila ostravským hráčkám snížit náskok. Dominance v druhé čtvrtině nenechala nikoho na pochybách, že si připíšou další výhru. Po poločasové přestávce byla trenérkou dávána větší šance mladším hráčkám. Ve hře se objevilo více nepřesností. Hra se vyrovnala a bruntálské vedení již nezaznamenalo výraznější změnu. Negativem utkání byly dvě zraněné bruntálské hráčky.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava B   81:54   (18:14, 29:6, 18:15, 16:19)

Body: Lerbletierová Sára 21, Jedličková Anna 18, Ječmenová Julie 14, Machová Viktorie 10, Křišťanová Zuzana 8, Miko Barbora 6, Harabišobá Nela 2, Žerotínská Barbora 2, Kadlčíková Natálie, Oravcová Lucie. Trojky: 0:0. Trestné hody: 11/5-12/4. Fauly: 13:12. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.

Vítězství stvrdilo konečnou první příčku v tabulce. Jelikož tým startuje v soutěži na výjimku, nemůže postoupit do žákovské ligy. Od ledna tak bude pokračovat v oblastním přeboru.

Neděle 11. 12. 2016

V Mohelnici se tým musel obejít bez dvou, v sobotu zraněných, hráček. Celé utkání se bylo nutno potýkat s,  v mládežnickém basketbale ne moc preferovanou, zónovou obranou. Častokrát se jim statickou obranu podařilo přehrát. Úspěšné zakončení troskotalo na špatné produktivitě nebo bloku domácí podkošové hráčky. Bruntálské dívky se rvaly statečně. Účinkování v letošní nadregionální soutěži nakonec mělo vítěznou tečku.

TJ MEZ Mohelnice vs. SK Bruntál   51:61   (10:17, 12:14, 14:16, 15:14)

Body: Jedličková Anna 21, Lerbletierová Sára 16, Ječmenová Julie 12, Křišťanová Zuzana 8, Machová Viktorie 4, Harabišová Nela, Kadlčíková Natálie, Oravcová Lucie. Trojky: 3:0. Trestné hody: 11/10-4/1. Fauly: 3:14. Rozhodčí: Doležal Vratislav, Sokolovský Ladislav.

Minižactvo U9

Druhý letošní miniturnaj odehráli naši nejmenší v Olomouci. Opět zde narazili na domácí olomoucký tým a děvčata z Ostravy. Z důvodu nemocí skládaly trenérky sestavu obtížně. Devítka dětí podala velice pěkné výkony. Pochvala přicházela od všech rodičů.

SK ZŠ Cihelní Bruntál vs. OSK Olomouc   18:44

Olomoucké slečny opět potvrdily svou sílu. Opíraly se o některé zkušené individuality, které celé družstvo táhly. Bruntálský tým se snažil své menší zkušenosti nahradit bojovností a nadšením. Učíme se hlídat své hráčky, najít odvahu k driblinku nebo jen najít správný koš. Přesto se dá již vypozorovat budoucí tahouny týmu.

SK ZŠ Cihelní Bruntál vs. SBŠ Ostrava-Jih   19:22

Stejně jako naše sestava dorazila na miniturnaj prořídlá i sestava Ostravy. Zápas byl tentokrát vyrovnanější. Oba týmy zapojily do hry převážně letošní nováčky. Zápas tak přinesl více nepřesností a soubojů. Vidina uhrát pěkný výsledek hnala všechny děti. Přes velkou snahu se musela naše sestava smířit s porážkou.