Menu Zavřeno

Výhry v posledních zápasech

Po více jak měsíci se minižačky U12 postavily k soutěžním zápasům. Poslední letošní výlet je zavál do Rožnova pod Radhoštěm. Domácí Gepard(k)y se jim podařilo přehrát.

V minulém kole dalo minižačkám U12 rozlosování soutěže “volno”. Naposledy spolu děvčata hrála soutěžní utkání počátkem listopadu. Od té doby sbíraly zápasové minuty jen v jiných týmech. Na souhře to bylo trošku znát.

Předzápasová rozcvička naznačovala, že nám bude pohyb dělat starosti. Vše bylo lenivé, bez důrazu. Problém dělalo zakončení na malé koše. Od jara na ně netrénujeme.

K vítězstvím si hostující dívky pomohly dobrou obranou. Dařilo se držet soupeřky dál od našeho koše a nutit je driblovat. Několikrát zafungovalo v úterý nacvičované sebrání míče driblující hráčce. Pak byla otevřena cesta k zakončení. Úspěšné byly dívky i při reakci na obdržený koš. Rychlé rozehrání a následný rychlý přechod a zakončení nedávalo soupeřkám moc šancí k bodové šňůře.

Nečekaně se bruntálské hráčky nedokázaly soustředit po celou dobu na utkání. Po výborné obranné činnosti často některé následně zazmatkovaly a špatným postavením pouštěly soupeřky zakončovat. Ve hře se objevilo několikrát i nedodržení pokynů trenéra.

Domácí hráčky ohrožovaly bruntálský koš většinou jen přes naše nejmladší dívky. Ty někdy nestačily rychlostně a pouštěly soupeřky do přečíslení. Občas rožnovské hráčky využily našich chyb při kombinaci. Lehce získaly míč a zahrozily rychlým útokem.

Hra nebyla ideální, ale holky se snažily a bojovaly. Vypracovaly si hodně šancí ke skórování. Na ploše byla převaha znát. Zaslouženě vyhrály.

Teď už ty prázdniny mohou začít.

Gepardi Rožnov p.R. vs. SK Bruntál   28:48   (4:15, 5:15, 9:8, 10:15)

Body: Molnárová Kristýna 17, Pernicová Veronika 14, Chlebíková Nela 6, Mazalová Tereza 4, Žerotínská Adéla 4, Tesařová Michaela 2, Marešová Klára 1, Sobotková Anna, Vaculíková Jana. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/4-10/2. Fauly: 9:10. Rozhodčí: Lukáš Bernáth, Jan Menšík.

Gepardi Rožnov p.R. vs. SK Bruntál   26:58   (8:13, 6:14, 6:14, 6:17)

Body: Chlebíková Nela 18, Molnárová Kristýna 18, Pernicová Veronika 10, Sobotková Anna 5, Mazalová Tereza 4, Tesařová Michaela 2, Žerotínská Adéla 1, Marešová Klára, Vaculíková Jana. Trojky: 0:0. Trestné hody: 3/0-10/4. Fauly: 7:6. Rozhodčí: Lukáš Bernáth, Jan Menšík.

Související příspěvky