Menu Zavřeno

Víkendový trojboj žen

190310, SK Bruntál vs. BK Strakonice B

Dvanáct hodin v autech, 980 nacestovaných kilometrů, tři náročné zápasy, dvě výhry, jedna porážka. Vše během padesáti hodin od pátečního odpoledne do nedělního podvečera.

Náročný program zvládly bruntálské hráčky výborně. Páteční výhrou v Lipníku nad Bečvou si upevnily první místo v Severomoravské lize. V sobotu dokázaly překvapit a po výborném výkonu porazit favorizovaný domácí Benešov. V neděli to již bylo o vůli. Přesto ve Strakonicích dlouho bojovaly o dobrý výsledek.

Ženy A

sobota 23. 3. 2019

BC Benešov vs. SK Bruntál   72:79   (15:28, 8:19, 18:14, 31:18)

První čtvrtinu rozhodla naše střelecká tříbodová potence. Během této desetiminutovky si našlo přesný cíl pět střel. Holky byly úspěšné i při kombinacích. Obrana byla pozorná a dokázala pokrývat útoky domácích. Protože se výborně dařilo i v jiných činnostech, zrodil se rychle dvouciferný náskok.

Po krátkém útlumu na začátku druhé části se bruntálský tým vrátil ke své hře z předchozího dění. K zakončení se dostávala většina hráček. Dobrá spolupráce a komunikace bylo tím pravým při bránění soupeřek. Více jak dvacetibodové vedení při nízkém počtu obdržených košů dávalo šanci na úspěšný konec.

Po poločasové přestávce se hra vyrovnala. Domácí tým disponoval širší a vyrovnanější lavičkou. Naše hra začala trpět s úbytkem sil. Do zakončení chodily již jen některé hráčky. Náš tlak na koš s postupem času polevoval. Soupeřky zvyšovaly aktivitu. Devítibodovou šňůrou se jim podařilo korigovat ztrátu na třináct bodů. Podobně v závěru reagovala naše sestava a tak se mohlo do poslední části jít s nadějným náskokem.

Že to nebude tak jednoduché, ukázaly benešovské hráčky okamžitě. Pod jejich tlakem se naše obrana držela zuby nehty. Domácí spustily ostrostřelbu snad ze všech pozic. Naše unavené hráčky se nedokázaly dostávat do správného obranného postavení. V soubojích o míč i na doskoku často zaostávaly. Mnoho míčů jim soupeřky braly z rukou. A tentokrát tříbodově úřadovaly domácí dívky. Mimo jiné i pět trojek jim pomohlo dostat se na rozdíl pěti bodů. Blíže je bruntálský tým nepustil. Závěr ubojoval.

Body: Šandová Michaela 22, Mazalová Petra 15, Barnetová Sandra 13, Jedličková Kateřina 13, Kuzmová Kateřina 12, Kuspišová Nikol 2, Samsonová Hana 2, Balušková Veronika. Trojky: 8:7. Trestné hody: 9/6-21/14. Fauly: 24:16. Rozhodčí: Výborný D., Šmůla P.

neděle 24. 3. 2019

BK Strakonice B vs. SK Bruntál   76:63   (19:15, 19:15, 20:18, 18:15)

Již při rozcvičce se zdály některé hráčky unavené, bez energie. Pohyb byl těžkopádnější, střelba z perimetru krátká. Hráčky se nedokázaly srovnat s větším pružením koše. Zároveň se musel tým, proti předchozímu utkání, obejít bez podkošové hráčky. Utkání odehrála pouze sedmička dívek.

Ženy

Celé utkání mělo domácí družstvo mírně navrch. Pomalu si budovalo vedení. Během hry se asi třikrát dostalo do dvouciferného náskoku, který se hostujícímu týmu podařilo stáhnou na dostřel. Čtvrté strakonické odskočení už bylo rozhodující.

Přes závěrečnou snahu o korigování výsledku to lépe nešlo. Hlavy chtěly, těla protestovala. Nohy v obraně nesloužily, začalo se ztrácet na doskoku, obrana byla pomalejší. Ataky na strakonický koš ochabovaly. Tým se už nedokázal opřít o delší střelbu.

Body: Jedličková Kateřina 21, Šandová Michaela 16, Kuzmová Kateřina 12, Mazalová Petra 9, Balušková Veronika 2, Samsonová Hana 2, Kuspišová Nikol 1. Trojky: 8:9. Trestné hody: 15/10-22/14. Fauly: 18:15. Rozhodčí: Havlíček P., Novák V.

Ženy B

pátek 22. 3. 2019

BK Lipník nad Bečvou vs. SK Bruntál B   62:79   (14:23, 18:8, 20:23, 10:25)

Utkání o první místo v tabulce začalo pro hostující tým velice dobře. Dobrá střelba, rychlý přechod do útoku, zvládnuté kombinace, soudržnost v obraně. Zaskočené domácí hráčky se jen těžko prosazovaly a naše vedení rychle narůstalo.

V druhé části se vše obrátilo. Lipnické hráčky hrály, naše sestava zůstala zaražená. Hra v útoku se úplně rozpadla. Pokud se nám o úspěšné zakončení v předchozí desetiminutovce podělilo pět hráček, v této části to byla pouze hráčka jedna. Chyběl nápad, chyběla chuť chodit do nájezdů do koše. Nechyběly individuální chyby. Do poločasu domácí tým otočil skóre.

Třetí pasáž přinesla z naší strany návrat k útočnější hře. Opět přišly pěkné kombinace i přesné střely. Naši snahu o získání převahy trošku hatila velká porce odpískaných faulů našim hráčkám. A tyto “dárky” domácí střelkyně s úspěchem proměňovaly.

S přístupem děvčat během celého náročného programu jsem nadmíru spokojený. Všechna tři utkání byla velice náročná. Holky se rvaly, nic nevzdávaly. Po konci nedělního utkání většina hráček cítila každý sval. Během týdne budou muset své bolístky vyléčit. Hned v pondělí se půjdou vyplavat. A za čtrnáct dní se doma rozloučíme s našim úspěšným učinkováním v letošní druhé lize.

V závěrečném dějství již lipnický tým odpadal fyzicky. Na rychlé protiútoky často již nereagoval. Bez nejzkušenější hráčky, která musela v průběhu utkání pro zranění odstoupit, toho moc v útoku už nepředvedl. Bruntálský tým musel pro pět osobních chyb oželet dvě své hráčky. Přesto si v poklidu došel k výhře a k upevnění vedoucí pozice v soutěži.

Body: Barnetová Sandra 21, Jedličková Kateřina 18, Kuzmová Kateřina 12, Šandová Michaela 11, Balušková Veronika 6, Mazalová Petra 6, Ječmenová Julie 3, Samsonová Hana 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 1:7. Trestné hody: 38/25-13/8. Fauly: 15:30. Rozhodčí: Baďura O., Hudec F.

Související příspěvky