Menu Zavřeno

Úkol splněn. Ženy budou i nadále druholigové.

Náročný víkendový úkol zvládly ženy na výbornou. Potřebné výhry byly vybojovány. Premiérová druholigová sezóna byla úspěšná. Hlavní cíl, získat zkušenosti a udržet se, byl splněn.

Zkušenosti se získávaly v průběhu celé sezóny. Boj o udržení si nechala děvčata až do posledních zápasů. V nich bylo třeba zdolat v sobotu Brandýs nad Labem a v neděli Žďár nad Sázavou.

Právě sobotní soupeřky byly jedním z týmů, na jejichž úkor se dalo zachovat ligovou příslušnost. Vzájemné zápasy zatím hrály lépe pro Brandýs. Ty hovořily jasně. Výhra musí být minimálně o deset bodů.

sobota 24. 3. 2018

SK Bruntál vs. BK Brandýs nad Labem   86:62   (25:17, 29:8, 17:14, 15:23)

Pokud chtěl bruntálský tým docílit požadované minimální výhry o deset bodů, bylo třeba od počátku do toho pořádně šlápnout. Nic nenechávat na poslední chvíli. Na koš soupeřek bylo třeba pustit lavinu nájezdů a nenechat je vydechnout. V obraně být důsledný a trpělivý.

Bruntálský kotelRychlá kombinační hra se dařila už od úvodního rozskoku. Proměňování šancí trošku vázlo. Obrana pracovala spolehlivě a soupeřkám moc nedovolovala. Bylo jen otázkou času, kdy se začne dařit i střelecky. V průběhu první části se podařilo vypracovat až třináctibodový náskok.

Pokud byla první část výborná, ta druhá byla excelentní. Naši důraznou obranu soupeřky jen těžce překonávaly. Ze hry se jim podařilo dát pouze dva koše. Naproti tomu byla bruntálská útočná snaha velice produktivní. Získané míče rychle putovaly soupeřkám do koše. Diváci mohli sledovat útočný uragán.

Druhý poločas již byl jen o tom, jak jsou schopny se bruntálské hráčky soustředit a nedovolit brandýským dívkám výraznější bodový úspěch. Naše hra nebyla tolik akční. Obrana se dopouštěla více chyb. Přesto si tým hru kontroloval. Svůj náskok navyšoval jen pozvolna. V samotném závěru, díky menší koncentraci, pod vlivem jasné výhry, holky polevily a soupeřky mohly výsledek zkorigovat.

Body: Jedličková Kateřina 25, Šandová Michaela 16, Mazalová Petra 15, Barnetová Sandra 9, Barnetová Nikol 8, Samsonová Hana 8, Ječmenová Julie 3, Kuzmová Kateřina 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 6:5. Trestné hody: 19/10-36/23. Fauly: 30:17. Rozhodčí: Kavan J., Kremser J.

neděle 25. 3. 2018

SK Bruntál vs. BK Žďár nad Sázavou   69:60   (24:14, 20:10, 9:13, 16:23)

V nedělním utkání nastoupil proti nám tým, jehož jsme v této soutěži ještě neporazili. Porážky nebyly nijak vysoké, většinou až po nepovedeném závěru. To nám dávalo naději. A když Žďár dorazil bez své nejzkušenější hráčky, tušili jsme, že může být zápas hratelný.

První poločas jakoby byl přes kopírák tomu sobotnímu. Dobrá obrana, rychlá a agresivní útočná hra, převaha na doskoku. Bruntálské hráčky brzo bodově odskočily a pomalu navyšovaly své vedení. Když se bruntálský náskok po půlce utkání zastavil na dvaceti bodech, zdálo se, že si zápas v poklidu dohrajeme.

Do třetí čtvrtiny nastoupily soupeřky nečekaně aktivněji. I když jim už o nic nešlo, chtěly ukázat, že nic nedají zdarma. Hra se vyrovnala. Naše útočná snaha byla narušována agresivnější obranou. Na naše ruce to přineslo neklid. Mnoho akcí skončilo nepřesnostmi a ztrátou míče. V závěru čtvrtiny nás žďárské hráčky začaly přetlačovat a snížily náš náskok.

Poslední dějství mělo přinést odpověď na otázku, zda zůstaneme druholigové, či sestoupíme. Stále se nám nedařilo dostat k jednoduchému zakončení. Soupeřky tlačily a bodovaly. Naše nervozita narůstala. Chybné přihrávky, vypadnuté míče, nepřesná střelba, chybné řešení situací. Náskok se rychle ztenčoval. Již šlo jen o vůli bojovat. Obrana často propadávala. Ještě že přišel konec.

Body: Jedličková Kateřina 20, Kuzmová Kateřina 16, Šandová Michaela 12, Barnetová Sandra 8, Barnetová Nikol 4, Ječmenová Julie 4, Mazalová Petra 4, Samsonová Hana 1, Kuspišová Nikol. Trojky: 6:3. Trestné hody: 25/15-11/7. Fauly: 19:18. Rozhodčí: Kavan J., Kremser J.

Tabulka soutěžeHolky zaslouží velkou pochvalu. Ukázaly, jak jsou velké bojovnice. Do soutěže o udržení (play-out) vstupovaly na posledním místě, se ztrátou jednoho bodu na Příbor a dvou na Brandýs. Když hned první utkání play-out v Příboře prohrály, zdála se cesta k záchraně ztracená. Ale bojovnost, chuť a nasazení jim v dalších bojích přineslo čtyři výhry z pěti utkání.

Velké díky také bruntálským fanouškům. Ti dokázali připravit ženám skvělou kulisu. Neúnavně povzbuzovali a hnali holky vpřed. Každý bodový úspěch či povedenou akci výrazně zvukově ocenili. Hlavně mladíci dokázali bruntálským hráčkám vykouzlit úsměv.

Dalším týmem, který sváděl boj o udržení, byl Příbor. V sobotním souběžně hraném utkání porazil Žďár nad Sázavou 67:41. V neděli, v souboji kdo s koho, zdolal Brandýs nad Labem 52:49. Se stejným celkovým bodovým účtem jako náš tým, stejným počtem výher a porážek ze vzájemných utkáních s našim týmem, ale horším celkovým i vzájemným skóre, zůstal černý Petr týmu BK Brandýs nad Labem.

Související příspěvky