Přehled týdne (8. 4. – 14. 4. 2019)

Ženy B si výhrou v Ostravě zajistily titul v Severomoravské lize. Žačky své domácí utkání hrály úspěšně ve Vylašském Meziříčí. Obě minižákovská družstva chlapců hrála v Novém Jičíně. Starší kluci přivezly jednu výhru a jednu porážku, mladší porážky dvě. Kadeti byli vítězní v Lipníku nad Bečvou.

Ženy B

pátek 12. 4. 2019

SBŠ Ostrava C vs. SK Bruntál B   63:94   (13:14, 11:34, 20:19, 19:27)

Šestice žen cestovala do Ostravy s cílem vyhrát a získat jistotu vítězek Severomoravské ligy. V úvodní čtvrtině hrály oba týmy vyrovnaně. Hostující tým se dostal do vedení několika košů. Na to některé hráčky polevily v koncentraci, zahazovaly své šance a soupeřky trestaly.

Pozvánka

Od druhé čtvrtiny Bruntalačky přidaly v útoku na přesnosti a domácím odskočily. Ještě v úvodu druhého poločasu si vybraly slabší chvilku a dovolily Ostravě osmibodovou šňůru. Pak už se hra přelévala ze strany na stranu s mírnou převahou hostujícího družstva. Oba týmy si v obraně nedělaly moc starostí. Naše hráčky si tak šly v poklidu za vítězstvím.

Čtěte více: Ženy v Ostravě ve fotografiích

Body: Jedličková Kateřina 27, Kuzmová Kateřina 22, Mazalová Petra 17, Šandová Michaela 15, Ječmenová Julie 8, Samsonová Hana 5. Trojky: 3:8. Trestné hody: 11/8-13/10. Fauly: 9:11. Rozhodčí: Pospíšil Z.

Ženy v obraně.
Útok soupeřek.

Kadeti U17

sobota 13. 4. 2019

BK Lipník nad Bečvou vs. SK Bruntál   56:71   (11:15, 13:28, 21:14, 11:14)

Na hřišti posledního celku soutěže měly bruntálští hráči vývoj utkání pod kontrolou. Během prvního poločasu získaly náskok, který dokázali kontrolovat. Trenérce tím dovolili dát prostor širší lavičce.

Body: Šanda Filip 18, Kalisz Mikuláš 17, Němčík Petr 11, Demel Jan 8, Frank Vojtěch 7, Šesták Matěj 5, Barák Filip 4, Dolanský Daniel 1, Brňák Vojtěch, Zdráhal Marek. Trojky: 2:1. Trestné hody: 20/8-21/10. Fauly: 18:23. Rozhodčí: Slavík Josef, Hudec Filip.

Žačky U15

neděle 14. 4. 2019

SK Bruntál vs. Basket Valmez   67:40   (18:18, 12:6, 16:9, 21:7)

Žačky U15
Žačky U15 ve Valašském Meziříčí

Pomalý rozjezd, drtivý závěr. Tak by se dalo popsat utkání žaček z jejich pohledu. Zápas se odehrál, po dohodě týmů, na hřišti Valmezu. V úvodu se hrálo nahoru dolů. Naše holky do zápasu nastoupily nepříliš koncentrované. V obraně to bylo trošku děravé. V útoku neproměňovaly jednoduché šance. Tím daly šanci Meziříčí ujmout se mírného vedení.

V průběhu druhé čtvrtiny se začala karta obracet. Útočně to nebylo sice to nejlepší, stále tým trápila úspěšnost zakončení, ale pomohlo vyztužení obrany. Dívky Valmezu se hůř dostávaly do zakončení. Bruntalačky si vypracovaly mírný náskok.

V úvodu druhého poločasu se podařilo soupeřkám naše vedeni ještě korigovat na rozdíl dvou bodů. Více nezvládly. Naše hráčky začaly dokazovat, že si do Valašského Meziříčí jely pro výhru. Rychlá kombinace, odvaha hráček hrát do koše, zlepšené proměňování šancí. Vedení narůstalo. Napětí z holek spadlo. Plný bodový zisk byl zaslouženě na světě.

Body: Harabišová Nela 25, Oravcová Lucie 14, Němcová Michaela 12, Sobotková Anna 10, Mazalová Tereza 4, Žerotínská Adéla 2, Mičková Markéta. Trojky: 0:0. Trestné hody: 23/5-22/12. Fauly: 16:21. Rozhodčí: Hudec F., Sokolovský L.

Minižáci U11

BC Nový Jičín vs. SK Bruntál   92:12   (18:2, 24:6, 26:2, 24:2)

V neděli si pětice kluků U11 doplněna pěticí dívek U11 zajeli zahrát do Nového Jičína. Od samého začátku byl soupeř rychlejší a šikovnější. Naši kluci se dlouho rozkoukávali a na hřišti příliš nespolupracovali. Děvčata se viděla lépe, přesto je soupeř také přehrával. Konečný výsledek nebyl příliš potěšující.

BC Nový Jičín vs. SK Bruntál   92:18   (17:8, 27:1, 22:2, 26:7)

Do druhého zápasu nám nastoupilo již jen 9 hráčů a hráček. Začali lépe spolupracovat jak v útoku tak v obraně. Přestože druhý zápas skončil hodně podobně jako první, byla trenérka mnohem spokojenější s přístupem všech hráčů a hrou celkově. Jakoby nám lépe svědčilo méně hráčů na lavičce.