Přehled týdne (05. 11. – 11. 11. 2018)

Kadeti si přivezly ze Zlína ceněnou výhru. Žačky U15 dominovaly na Hané. Minižáci U13 si v okresním derby poradili s Krnovem. Mladíci U11 opět povolali dívky, aby si mohli zahrát s Hady. Děvčata U11 i v oslabené sestavě zvládla domácí zápasy.

Kadeti U17

sobota 10. 11. 2018

SKB Zlín B vs. SK Bruntál   81:83   (17:23, 25:25, 16:22, 23:13)

Bruntálští mladíci si ke konci první části vypracovali mírné vedení, které v průběhu druhé části ztratili. Těsně před poločasovou přestávkou si jej pak vzali zpět. Podobný průběh měla i třetí část. Domácí tým skoro smazal bruntálské vedení, ale závěr čtvrtiny opět patřil hostům. Poslední část byla snahou Bruntaláků udržet náskok. Ještě čtyři minuty před koncem se jim dařilo držet desetibodový náskok. Domácí mohutně tlačili a v závěru jim to přinášelo ovoce. Bodovou šňůrou se dostali na dostřel jednoho bodu. V posledních vteřinách rozhodly trestné hody na obou stranách. Hosté jeden proměnili, domácí byly neúspěšní. Těsná výhra s týmem, který nastoupil k utkání se sestavou podobnou jeho sestavě ligové, potěšila.

Body: Šanda Filip 35, Němčík Petr 16, Frank Vojtěch 14, Šesták Matěj 11, Kalisz Mikuláš 3, Barák Filip 2, Gecašek František 2. Trojky: 1:4. Trestné hody: 33/13-24/15. Fauly: 23:24. Rozhodčí: Vyplel David, Slavík Josef.

Žačky U15

BK Lipník nad Bečvou vs. SK Bruntál   29:71   (6:22, 8:19, 3:18, 12:12)

Domácím hráčkám bylo co vracet. Naše dosavadní jediná porážka byla v úvodu soutěže o jeden bod právě s Lipníkem. Holky začaly utkání soustředěně. Základní pětice měla ihned výraznější převahu a rychle se dostala do dvouciferného vedení. Podobný vývoj měly i další dvě čtvrtiny. Dařil se rychlý přechod do útoku, kombinační hra i střelba z větší vzdálenosti. V obraně pracovaly dívky poctivě. I když občas zbytečně faulovaly. To zapříčinilo v polovině třetí části vyfaulování se naši nejlepší střelkyně. Tým měl však již dostatečný náskok. Poslední část odehrála mladší děvčata. Se staršími soupeřkami si nevedla vůbec špatně.

Body: Jedličková Anna 29, Mazalová Tereza 13, Harabišová Nela 12, Barnetová Anna 6, Žerotínská Adéla 5, Němcová Michaela 4, Sobotková Anna 2, Mičková Markéta. Trojky: 0:4. Trestné hody: 16/7-12/5. Fauly: 14:14. Rozhodčí: Doležal V., Sokolovský L.

neděle 11. 11. 2018

TBS Přerov vs. SK Bruntál   24:77   (5:13, 3:20, 4:30, 12:14)

Domácí tým se potýká s nedostatkem hráček. I k tomuto utkání nastoupil pouze v šestici. Po našem rychlém nástupu se hra vyrovnala. Do konce první části udělaly oba týmy chyby, které vedly ke ztrátám míče. Zakončení se nikomu moc nedařilo. Druhá a třetí čtvrtina byly jednoznačnou záležitostí. Domácí dívky moc nevzdorovaly. Bruntálská sestava se dostávala lehce k zakončení. Unavené domácí hráčky naši obranu už tolik nepřehrávaly. Závěrečná část byla jen dohrávkou zápasu. Opět se dostaly více na hřiště naše nejmladší.

Body: Jedličková Anna 28, Harabišová Nela 22, Mazalová Tereza 8, Barnetová Anna 5, Němcová Michaela 2, Žerotínská Adéla 2, Mičková Markéta, Sobotková Anna. Trojky: 0:0. Trestné hody: 14/4-17/9. Fauly: 14:21. Rozhodčí: Dominik Kotala, Filip Slezák.

Minižačky U11

neděle 1. 11. 2018

SK Bruntál vs. BK Příbor   33:17   (16:2, 4:4, 5:3, 8:8)

Body: Kutrová Adéla 13, Františáková Daniela 8, Charvátová Ela 8, Tesařová Tereza 4, Balušková Valerie, Špičáková Kateřina, Tsarucha Klaudia, Vráželová Barbora. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/3-6/1. Fauly: 6:7. Rozhodčí: Kuspišová Nikuše, Mazalová Petra.

SK Bruntál vs. BK Příbor   38:16   (14:4, 8:0, 6:4, 10:8)

Body: Kutrová Adéla 24, Charvátová Ela 8, Františáková Daniela 4, Tesařová Tereza 2, Balušková Valerie, Špičáková Kateřina, Tsarucha Klaudia, Vráželová Barbora. Trojky: 0:0. Trestné hody: 9/2-0/0. Fauly: 2:7. Rozhodčí: Mazalová Petra, Kuspišová Nikuše.

Nejmladší minižačky byly doma úspěšné

Minižáci U13

čtvrtek 8. 11. 2018

SK Bruntál vs. BK Krnov   64:30   (24:8, 8:6, 20:8, 12:8)

SK Bruntál vs. BK Krnov   75:15   (26:0, 6:4, 26:9, 17:2)

Minižáci U11

sobota 11. 11. 2018

K utkáním musely trenérky opět povolat i děvčata. S mladíky nám to letos moc nevychází. Snad se to časem zlepší a budeme mít řádný chlapecký tým.

Snakes Ostrava vs. SK Bruntál   95:6   (19:4, 20:4, 36:4, 20:2)

Snakes Ostrava vs. SK Bruntál   80:11   (28:4, 22:6, 20:1, 10:0)