Oslabené soupeřky nestačily

První domácí utkání kadetek přineslo jednoznačný průběh. Bruntálské dívky od prvních minut utkání ovládly a soupeřkám na cestu pořádně naložily. Zasloužená výhra bude určitě povzbuzením do dalších bojů.

Po mírně nepovedeném utkání v prvním kole soutěže v Příboře si chtěla děvčata spravit chuť v sobotním utkání. Na domácí palubovce přivítala tým Basket Valmez z Valašského Meziříčí. Ten přijel pouze v sedmi hráčkách a to ještě pár minut před začátkem utkání.

SK Bruntál vs. Basket Valmez   108:22   (26:2, 33:9, 27:5, 22:6)

Do zápasu vlétlo bruntálské družstvo jako uragán. Za pět minut si vybudovalo dvouciferné vedení. Za další tři minuty se náskok vyšvihl na dvacet bodů. Slušná obrana nepouštěla soupeřky k našemu koši. Ze střední vzdálenosti střílely hostující hráčky pod tlakem a nepřesně. Naše převaha na doskoku byla evidentní. První míč proletěl našim košem až v posledních vteřinách úvodní části.

Výběr z galerie:

Podobný průběh měl i zbytek utkání. Soupeřky brzy odpadávaly fyzicky a hlavně psychicky. V mnoha případech již nejevily zájem o návrat do obrany. Nám se dařilo stále dobře bránit a získané míče rychle bodově proměnit.

Na začátku třetí čtvrtiny se děvčata Valmezu snažila vymanit z tlaku. Bruntálský tým, při jednoznačném vedení, zkoušel zahrát nově nacvičované kombinace. Ty nevyšly. Ztráty míče byly potrestány několika rychlými výpady soupeřek. Tato situace netrvala dlouho. Soupeřky neměly již dostatek sil na delší vzdor. Hra opět přešla pod bruntálskou taktovku.

Utkání se bruntálským dívkám povedlo. Přes jednoznačné vedení si udržovaly po celou dobu koncentraci a hrály svou hru. Následující oběd jim určitě moc chutnal.

Body: Mazalová Petra 32, Kuspišová Nikol 16, Vajdová Klára 16, Samsonová Hana 14, Jonášová Valerie 12, Ječmenová Julie 7, Rošková Aneta 6, Barnetová Nikol 3, Balušková Veronika. 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 7/4-10/2. Fauly: 12:5. Rozhodčí: Janovský Matin, Krejčí Kristýna.