Kadetky v Příboře úspěšné

Sobotní dopolední cestování do Příbora bylo pro kadetky úspěšné. Dobrým výkonem zvládly roli favoritek. Naděje na úspěch sebraly domácím hráčkám hned v úvodních minutách. V dalším průběhu hru v poklidu kontrolovaly.

Kadetky hrály utkání po necelém měsíci. Sedmičlennou sestavu tvořily převážně žačky. Domácí tým se zatím v soutěži hledá a na svém kontě měl jen porážky. I když nás nebylo mnoho a soupeřek podstatně více, bylo na našich hráčkách vidět odhodlání domácím počet porážek navýšit.

BK Příbor vs. SK Bruntál   50:97   (11:32, 15:28, 15:19, 9:18)

Utkání se od úvodního rozskoku vyvíjelo dle našich představ. Základní sestava hrála svižný basketbal. Holky pěkně šlapaly v obraně a získávaly dost míčů. Na domácí koš děvčata vysílala jeden útok za druhým. Dařilo se to rychlou kombinací na pár přihrávek nebo krásným dlouhým pasem na rychle uvolněnou hráčku. Za sedm minut svítil na ukazateli skóre stav 2:27!

Holky byly střelecky při chutí. Dařila se střelba ze střední i delší vzdálenosti. Pokud to nepadlo, byly úspěšné na doskoku a dokázaly rychle následně kombinovat do koše.

Za téměř rozhodnutého stavu dostávaly větší příležitost naše nejmladší dívky. Jejich zapojení v útoku celkem fungovalo. Podílely se na na mnoha pěkných akcích.V obraně se trošku trápily. Těžko se jim ve vymezeném území bránily vyšší hráčky. Musely se s tím poprat, ale získávaly tím další zkušenosti. Potěšitelné bylo, že naše nejmladší možné složení dokázalo soupeřky přehrávat.

Body: Jedličková Anna 37, Mazalová Petra 32, Ječmenová Julie 20, Vajdová Klára 5, Harabišová Nela 3, Sobotková Anna, Tesařová Michaela. Trojky: 0:5. Trestné hody: 24/10-31/18. Fauly: 20:17. Rozhodčí: Kavka R., Karaffova N.

Všechny hráčky navázaly svým dobrým výkonem na zápasy v předchozích dnech. Žačky na čtvrteční vystoupení v Šumperku, kadetky na své páteční účinkování v týmu žen tamtéž. Dvě z kadetek následně v neděli potvrdily svou dobrou formu ve vítězném utkání 2.ligy žen.

Podobné příspěvky

Přehled týdne (11. 3. – 17. 3. 2019) Jedenáctý týden roku byl výsledkově úspěšný napůl. Ženy porazily v Severomoravské lize Basket Ostrava, kadeti u17 v Nadregionální lize SKB Zlín B a minižáci U13 v přeboru dvakrát BC Nový Jičín. Dvě porážky si z Orlové přivezli minižáci U11. Neúspěšné...
Přehled týdne (4. 3. – 10. 3. 2019) Z osmi utkání týdne se podařilo vyhrát polovinu. Dařilo se rezervě žen, minižačkám U10 a napůl minižačkám U12. Neúspěšné byly ženy v obou utkáních 2.ligy a kadeti U17.
U Bečvy to nevyšlo, u Černého potoka ano Bruntálské žačky U15 zvládly zápasový trojboj na velkou pochvalu. Po čtvrtečním večerním utkání v Ostravě, kde většina dívek hrála vítězně v týmu kadetek U17, nastoupily ve své soutěži v pátek v Lipníku a v sobotu doma s Přerovem. U Bečvy to výsledk...