Menu Zavřeno

Domácí mládí nás trápilo

V dalším kole se ženy představily ve Frýdku-Místku. Odehrály asi nejtěžší vzájemné utkání. Po trápení se v úvodu utkání a zlepšení výkonu v průběhu druhé části se mohly radovat z výhry.

Domácí tým nastoupil s mladými nadějnými hráčkami v sestavě. Ty nám, hlavně v první části, svým pohybem dělaly starosti. Naši hře chyběla po celou dobu utkání svěžest. Na Katce bylo znát, že jsme si ji po obědě vyzvedli rovnou z lyžařského výcviku. Sandra se zase letos, kvůli škole, moc nepotkala s míčem. Kadetky si stále musí ještě zvykat na pozdní utkání.

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   48:74   (12:12, 12:22, 9:24, 15:16)

Bruntálské dívky byly v úvodu zápasu mírně zaskočené. Ve hře bylo hodně chyb, chyběl pohyb a nasazení. Domácí hráčky nás dokázaly bez větších problémů bránit a v útoku jednoduše přehrávat. Od prvních minut daly jasně najevo, že chtějí proti nám odehrát své nejlepší utkání.

Frýdek-Místek se v úvodu dostal do čtyřbodového vedení. K tomu mu pomohlo několik našich nepřesných přihrávek. Hostujícím hráčkám se k zakončení z pod koše moc nechtělo. Nájezdy neexistovaly, podkošové hráčky byly dobře pokryty a odstavovány. Soupeřek se nám dařilo držet zuby nehty jen díky střelbě z větší vzdálenosti a hlavně dvěma úspěšným trojkovým pokusům Míši.

Úvod další části na průběhu hry moc nezměnil. Odhodlání na straně domácích, špatná obrana a hodně chyb na straně hostujícího týmu. Šestibodová frýdecká šňůra zvýšila opět naše manko. Naštěstí se podařilo oplatit stejnou mincí. Obrana začala následně lépe plnit svou funkci. Pod oběma koši docházelo k postupnému získávání převahy. Do poločasové přestávky bruntálské hráčky převzaly iniciativu a svým soupeřkám poodskočily.

Jak první poločas končil, druhý začal. Holky se rozběhaly a rozehrály. I přes několik chyb dokázala obrana udržet soupeřky dál od koše. Tlak, který byl na ně vyvíjen, je nutil k chybám a našim ziskům. Začalo se nám více dařit hrát rychlý přechod do útoku a skórovat. K úspěšnému trojkovému vystoupení Míši se přidala i Katka. Bruntálská herní i bodová převaha narůstala.

Poslední část se dohrávala. Ve větší míře se zapojily kadetky, které dokázaly se zkušenější domácí sestavou držet krok. Další výhra, jenž se nerodila lehce, byla na světě.

Body: Jedličková Kateřina 21, Šandová Michaela 15, Barnetová Sandra 10, Barnetová Nikol 7, Samsonová Hana 7, Lerbletierová Sára 6, Rošková Aneta 4, Vajdová Klára 4, Balušková Veronika, Kuspišová Nikol. Trojky: 1:8. Trestné hody: 9/5-6/4. Fauly: 11:13. Rozhodčí: Pospíšil Zdeněk.

Další utkání: SK Bruntál vs. Basket Ostrava, čtvrtek 2. 2. 2017 v 18:30 hod.