Menu Zavřeno

Cesta na západ nebyla úspěšná

O víkendu odehrály bruntálské ženy první dvě utkání ve finálové skupině. V sobotu je čekaly vítězky základní skupiny A, v neděli třetí tým. Ani v jednom utkání se nepodařilo vyhrát.

sobota 23. 2. 2019

BK Levhartice Chomutov vs. SK Bruntál   80:55   (21:11, 23:18, 23:12, 13:14)

Chomutovská sestava byla nejlepším týmem, na který jsme letos narazily. Od úvodních minut měl domácí tým převahu a tahal za delší konec. Minutu po minutě navyšoval svůj bodový náskok. Až v závěru utkání, kdy domácí trenéři dali větší příležitost širší lavičce, se hra vyrovnala.

Absence podkošových hráček byla hodně znát. Prostor ve vymezeném území patřil domácím hráčkám. Prohrávali jsme na doskoku, nedokázali úspěšně řešit situace pod košem. Naše zakončení bylo opřeno většinou jen o střelbu z větší vzdálenosti. Mnoho našich vniků ke koši bylo zablokováno vyšší obránkyni.

Bruntálské hráčky se snažily bojovat až do závěrečného hvizdu. Na lepší výsledek to nebylo. Ale přínosem jsou další zkušenosti pro naše mladé hráčky.

Body: Jedličková Kateřina 20, Kuzmová Kateřina 16, Šandová Michaela 11, Ječmenová Julie 2, Kuspišová Nikol 2, Mazalová Petra 2, Samsonová Hana 2. Trojky: 4:8. Trestné hody: 9/2-15/9. Fauly: 15:13. Rozhodčí: Ondřej Josefus, Ondřej Asztalos.

BK Levhartice Chomutov vs. SK Bruntál

neděle 24. 2. 2019

TJ Lokomotiva Liberec vs. SK Bruntál   98:85   (26:24, 22:18, 24:27, 26:16)

V zápase převládal útok nad obranou. Hrálo se rychle, s množstvím nepřesností v obraně na obou stranách.

První poločas mírně ovládly domácí hráčky. Ty v přestřelce dokázaly být přesnější při zakončení. Hostující děvčata párkrát špatně dohrála rychlý protiútok a zbytečně ztratila míč. Stejně jako v zápase o den dříve, dělala Bruntalačkám problémy obrana podkošového prostoru.

V průběhu třetí části se podařilo hostujícímu týmu smazat šestibodové manko a následně i získat mírný náskok. To vyšlo několik obranných zákroků a následné rychlé zakončení. Pár individuálních chyb a nepřesná střelba v závěru čtvrtiny dalo možnost domácímu týmu si vzít vedení zpět.

V poslední desetiminutovce se naše útočná hra zasekla. Dlouhá střelba přestala fungovat. S blížícím se koncem utkání docházely síly. Do hry se vkrádala nervozita. Obrana stále nedokázala zachytávat soupeřky. Liberec se utrhl. Závěrečná snaha Bruntálu byla planá.

Body: Jedličková Kateřina 32, Mazalová Petra 20, Kuzmová Kateřina 18, Ječmenová Julie 7, Šandová Michaela 6, Samsonová Hana 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 1:8. Trestné hody: 23/17-25/19. Fauly: 21:20. Rozhodčí: Marek Vondráček, Michal Kocián.