Ženy stále v popředí tabulky

Po více jak měsíci si opět zahrály bruntálské ženy. Původní domácí utkání s Basketem Ostrava se muselo odložit z důvodu pracovních a školních povinností soupeřek. Narychlo se tak dohodla dohrávka utkání s rezervou SBŠ a v pátek se jelo do Ostravy.

Až na jednu zdravotně indisponovanou kadetku byla sestava kompletní. Očekával se náročný a tvrdý basketbal. V podzimním utkání se našemu týmu podařila proti oslabenému soupeři první půlka zápasu. Po poločasové přestávce, kdy soupeřkám dorazily opožděně další hráčky, byla již hra vyrovnaná.

SBŠ Ostrava B vs. SK Bruntál   52:87   (8:24, 4:-4, 5:-3, -2:9)

Děvčata se musela zaměřit na vstup do zápasu. V minulé sezóně je soupeřky dokázaly zaskočit razantním nástupem a vytvořily si čtrnáctibodový náskok. Našim holkám se pak velice těžko manko dohánělo.

Nyní to byl hned od počátku soustředěný výkon. Dobře fungující obrana a převaha na doskoku nám umožňovalo zakládat rychlé protiútoky. Dařilo se i úspěšně zakončovat vypracované šance. Tentokrát to byl náš tým, který si rychle vytvořil dvouciferný náskok. Po sedmi minutách byl stav 19:2 v náš prospěch.

Po první přestávce byl obraz hry podobný. Rychlou hrou se nám dařilo hrát proti “zónové” obraně domácích. Po neúspěšné střelbě z rychlého protiútoku se zakončovalo z druhé vlny. Téměř třicetibodové vedení umožnilo i našim méně zkušeným hráčkám hrát v klidu a dovolit si i nějakou menší chybičku.

Po poločasové přestávce přidaly domácí hráčky na důrazu. Hostující děvčata zareagovala stejnou mincí. Mladá a né moc zkušená rozhodčí nedokázala družstva usměrnit. Na hřišti se začaly občas objevovat až moc důrazné zákroky. Utkání tak místy připomínalo kombinaci basketbalu s americkým fotbalem.

Narozdíl od soupeřek vzala bruntálská děvčata nastolený trend v poklidu. Soustředila se na hru, díky čemuž se jim dařilo odolávat tlaku. Na druhou stranu vázla rychlá kombinační hra. Zakončovat se muselo více střelbou z větší vzdálenosti.

“Vystrkovat růžky” začaly naše nejmladší hráčky. Zahrály několik pěkných akcí a úspěšně skórovaly. Více problémů měly v obraně, kdy nedokázaly správně číst hru. Vázla komunikace a spolupráce. Zkušené domácí hráčky toho začaly úspěšně využívat.

Když se v úvodu poslední čtvtiny vrátila do hry základní sestava, zvýšil se náskok na třicet bodů a bylo rozhodnuto. Přesto tvrdá a náročná hra stále pokračovala a oba týmy se rvaly o každý koš. Na obou stranách si děvčata odnesla několik šrámů.

Celé utkání měla bruntálská sestava pod kontrolou. V pátek to bylo od všech pěkné představení. A pro mladé holky určitě výborná zkušenost. I přes vysokou výhru šlo o jedno z nejnáročnějších utkání.

Body: Jedličková Kateřina 22, Barnetová Sandra 21, Švajdová Pavla 11, Šandová Michaela 10, Barnetová Nikola 8, Mazalová Petra 8, Samsonová Hana 5, Barnetová Jana 2. Trojky: 1:5. Trestné hody: 8/5-4/2. Fauly: 10:10. Rozhodčí: Šuláková Pavla.

7.Basket Ostrava A808372:549-1770.0%8

# ... pořadí, Z ...počet odehraných zápasů, V ... počet výher, P ... počet porážek