Ženy si připsaly další výhru

Nezvykle v neděli odpoledne odehrály své další druholigové utkání ženy. Ve vyrovnaném zápase se Žďárem nad Sázavou si dobrou poslední části připsaly vítězství 69:63.

Ženy čekaly herně nepříjemné soupeřky. Na žďárské Vlčice se nám většinou nedaří. V minulých utkáních nám pokaždé v úvodu utkání utekly a následně se je těžko nahánělo. V závěrech zápasů pak chyběly síly. Tentokrát se domácí holky na začátek soustředily lépe.

SK Bruntál vs. BK Vlčice Žďár   69:63   (17:18, 23:16, 9:19, 20:10)

Každý chvilku tahal pilku. Oba týmy se po celé utkání přetahovaly o vedení. Nikomu se nepodařilo odskočit na více jak šest bodů. Oba týmy si v průběhu utkání vybraly slabší chvilku.

Domácí tým měl zálusk po třech nepovedených utkáních být úspěšný. K tomu potřeboval dobrý vstup do zápasu. Od úvodních minut holky soustředěně bránily, do útoku vyrážely díky rychlé kombinaci přes křídla. Těm se dařilo úspěšně zakončovat. Vybudovaný šestibodový náskok vzal rychle za své v závěrečných minutách čtvrtiny. Dvě ztráty potrestaly soupeřky úspěšnou tříbodovou střelbou. Náš tlak na koš polevil. Žďár se dostal do vedení.

Od počátku druhé části převzaly hostující hráčky iniciativu. Dobře využívaly své silové převahy pod koši. Domácí perimetrové hráčky pouštěly pod náš koš hodně přihrávek, což většinou končilo obdrženým košem nebo našim faulem. V útoku se nám hůře prosazovalo přes pohyblivou obranu. Naše ztráta mírně narostla. V závěru poločasu naopak pomohla tříbodová střelba našemu týmu. Dobrá obrana a tři trojky opět přetočilo skóre na naši stranu.

Asi v polovině třetí čtvrtiny si Bruntál vybral slabší chvilku. I z několika vyložených šancí nedokázal vsítit koš. K tomu přidal pár chyb v útoku. Soupeřky hrály svižněji a dokázaly “nabídnuté” míče sbírat. Následně využívaly svou převahu ve vymezeném území a trestaly. Devítibodová šňůra je opět dostala do vedení.

Chtěl-li tým uspět, musel v poslední části něco změnit. Přešlo se na zónovou obranu, vysoké hráčky musely začít lépe pracovat pod koši. Z počátku se objevovaly v obraně chyby, ale soupeřky je nedokázaly potrestat. Na druhé straně se naše ženy odvážily k několika těžkým nájezdům, které skončily úspěchem. Po prostřídání se zlepšil pohyb v obraně a čtení hry. To vyústilo v bruntálskou desetibodovou šňůru a získání osmibodového náskoku. Ten již byl pro konečný úspěch dostatečný.

Body: Mazalová Petra 18, Jedličková Kateřina 16, Kuzmová Kateřina 13, Šandová Michaela 11, Samsonová Hana 5, Ječmenová Julie 4, Balušková Veronika 2, Barnetová Nikol. Trojky: 4:2. Trestné hody: 27/19-20/11. Fauly: 25:20. Rozhodčí: Václav Sýkora, Pavlína Šuláková.

Nepříjemností je zranění naši nejlepší zápasové střelkyně v posledních sekundách utkání. Smůla. V posledních zápasech (ženy, kadetky) měla vynikající formu. Léčení si vyžádá asi tři týdny.