Ženy dvojutkání zvládly a nakročily k titulu

Dva zápasy proti ostravským týmům odehrály ženy se stoprocentní úspěšností. Nejprve si ve čtvrtek na domácí palubovce poradily v dohrávce odloženého utkání s Basketem Ostrava. Následující den je čekala v metropoli Moravskoslezského kraje rezerva SBŠ Ostrava.

SK Bruntál vs. Basket Ostrava   61:40   (25:9, 14:10, 13:13, 9:8)

Poslední týdny naše soupeřky omlazují své kádry. Nejinak tomu bylo i v případě ostravského týmu. Čtyři mladé hráčky se zpočátku rozkoukávaly, aby pak předvedly, že basketbal umí.

Při sledování první čtvrtiny si mohli fanoušci bruntálského týmu “notovat”. Domácí hráčky předváděly rychlou hru, plnou pěkných kombinací a úspěšných střel z větší vzdálenosti. Naše hráčky dokázaly v hostující obraně pěkně “provětrávat”.

Výběr z galerie:

Druhá část podobné tempo nepřinesla. Přesto se díky dobré obraně a následnému zakončení dařilo skóre dále navyšovat. Bruntalačky si vypracovaly až čtyřiadvacetibodový náskok a zdálo se, že si v poklidu zápas dohrají.

Před koncem poločasu se obraz hry změnil. Domácí tým pod vlivem jasného vedení polevil a dovolil soupeřkám převzít iniciativu. Ostravské mladé hráčky se rozkoukaly a začaly se více osmělovat. Podpořené svýma zkušenějšíma spoluhráčkama se stále častěji prodíraly k zakončení. Hra se vyrovnala.

Druhý poločas už nepřinesl tolik pohledné hry. Oba týmy hodně chybovaly. Hra byla neurovnaná, bez většího nasazení. Na našich mladších dívkách byl znát týdenní tréninkový výpadek z důvodu jarních prázdnin.

V úvodu poslední části hostující tým pocítil šanci na korekci výsledku. Osmibodovou šňůrou se přiblížil na rozdíl šesti košů, když hlavně naše mladší hráčky hodně chybovaly v obraně. Po návratu našich zkušených na hřiště oplatil domácí tým soupeřkám stejnou měrou a nepřipustil v závěru větší drama.

Body: Jedličková Kateřina 24, Šandová Michaela 11, Barnetová Sandra 7, Rošková Aneta 6, Vajdová Klára 6, Barnetová Nikol 4, Samsonová Hana 3, Balušková Veronika, Kuspišová Nikol, Lerbletierová Sára. Trojky: 6:0. Trestné hody: 12/5-12/8. Fauly: 13:16. Rozhodčí: Opršal Martin.

SBŠ Ostrava B vs. SK Bruntál   59:89   (15:21, 14:25, 12:22, 18:21)

V pátek odcestoval tým k utkání bez zkušené podkošové hráčky. Proti domácím vysokým hráčkám se musely předvést kadetky. A v tomto utkání si opravdu užily.

Začátek utkání opět vypadal nadějně. Dva úspěšné tříbodové pokusy nás rychle dostaly do mírného vedení. Obrana pracovala pečlivě a zdálo se, že půjde o jedno z lehčích utkání. Nasvědčovala tomu i naše početnější lavička, když domácí měly pouze šest hráček.

V průběhu čtvrtiny však soupeřkám dorazila posila. Ta hned zasáhla do hry a její výška a zkušenost byla znát. Veškerá hra Ostravy pak plynula přes tuto hráčku. Naše mladice si nedokázaly poradit s její obranou. Menší hřiště nám nedovolovalo hrát na rychlé brejky. Domácí se dokázaly včas vracet do zónového postavení, které nová hráčka ještě vyztužila. Otočení skóre nenechalo na sebe dlouho čekat. Následný oddechový čas bruntálského týmu byl nutností.

Nové pokyny a změna způsobu hry přineslo své ovoce. Ještě do konce první části si hostující hráčky vzaly vedení zpět a to už nepustily. Důsledná celoplošná obrana, která měla zabránit hrát domácím přes své pivotky se dařila. Drobné chyby dokázal tým řešit. Získané míče kolem půlky hřiště expedoval rychle do koše a kráčel k další výhře.

Body: Jedličková Kateřina 26, Šandová Michaela 15, Vajdová Klára 14, Barnetová Nikol 8, Lerbletierová Sára 8, Rošková Aneta 7, Kuspišová Nikol 6, Samsonová Hana 5. Trojky: 3:8. Trestné hody: 24/14-8/3. Fauly: 9:22. Rozhodčí: Pospíšil Zdeněk.

Další utkání: SK Bruntál vs. SK UP Olomouc “B”, pátek 10. 3. 2017 v 18:45 hod.