Žačky U15 úspěšné napůl

V hodně mladé sestavě zahájily novou basketbalovou sezónu v Nadregionální lize bruntálské žačky U15. Absence některých hráček daly velkou příležitost zasáhnout do zápasu čtyřem minižačkám U12. A tým si vůbec nevedl špatně.

V sobotním utkání v osmi hráčkách porazil TBS Přerov 95:29 po výborném výkonu. V neděli těsně prohrál s BK Lipník 38:39, když proti sobotě musel oželet účast nejzkušenější hráčky a hrát v sedmi.

sobota 15. 9. 2018

SK Bruntál vs. TBS Přerov   95:29   (23:2, 23:7, 20:9, 29:11)

Utkání mělo nečekaně hladký a jasný průběh. Základní pětice bruntálských dívek jasně soupeřky přehrávala. Dokázala úspěšně využívat rychlé protiútoky. Při postupném útoku kombinací překonávala vyšší soupeřky. Obrana pracovala pěkně. Průběh utkání umožnil větší herní minutáž pro naše nejmladší v sestavě. Lepší vstup do soutěže si nešlo představit.

Body: Jedličková Anna 32, Harabišová Nela 24, Oravcová Lucie 23, Mazalová Tereza 8, Franková Viola 2, Němcová Michaela 2, Rollerová Magda 2, Sobotková Anna 2. Trojky: 2:0. Trestné hody: 18/5-23/7. Fauly: 12:17. Rozhodčí: Jedličková K., Klapetek R.

neděle 16. 9. 2018

SK Bruntál vs. BK Lipník   38:39   (10:5, 9:6, 6:20, 13:8)

Po prvním poločase mohla bruntálská děvčata vést i o dvacet bodů. K tomu by však musela proměňovat jednoduché podkošové šance. Protože však střelecky selhávala, nedokázala lépe využít svou převahu. Proti sobotě jsme museli oželet účast Aničky Jedličkové. Její body nám v tomto zápase chyběly. Náš náskok po dvou čtvrtinách činil osm bodů.

Družstvu nevyšel vstup do druhého poločasu. Začal se projevovat úbytek sil. Chyběl nám větší důraz a pohyb. V útoku bylo hodně ztrát míče, ke kterým nás soupeřky ani nedonutily. Nechycené přihrávky, kroky, nepovolený driblink. Obrana byla chaotická. Mladší dívky se ještě neučí řešit některé situací v obraně. To vše dovolilo lipnickým dívkám uhrát třináctibodovou “šňůru” a dostat vedení na svou stranu.

V poslední části dolovaly naše hráčky poslední zbytky sil. Osmibodovou ztrátu postupně ukrajovaly až na jeden bod, když zlepšili pohyb v obraně. V útoku se podařilo několik těžkých zakončení. Lépe to nešlo. Naše poslední akce se vytočila z koše a soupeřky si již vše pohlídaly.

Body: Oravcová Lucie 21, Mazalová Tereza 9, Harabišová Nela 6, Němcová Michaela 2, Franková Viola, Rollerová Magda, Sobotková Anna. Trojky: 0:0. Trestné hody: 16/8-11/5. Fauly: 19:8. Rozhodčí: Jedličková K., Frank V.

I přes jednu těsnou porážku se nemusí holky za svůj výkon stydět. Zranění a soukromé povinnosti nám zasáhly do sestavy. K zápasům nastoupilo osm hráček, když polovinu týmu tvořily o tři roky mladší dívky. V sobotním utkání se to dalo ještě zvládnout. V neděli jich bylo ještě o jednu méně a už jim docházely síly.

Za bojovnost, nasazení a odhodlání zaslouží děvčata velkou pochvalu. A navíc pochvalu našim nejmladším za odvahu nastoupit proti dívkám až o čtyři roky starším.