Žačkám dvojité okresní derby vyšlo

Dva zápasy, dva rozdílné průběhy, dva podobné závěry. O víkendu přinesla nadregionální liga žaček U15 utkání “dvojiček”. Jedno domácí a jedno venkovní utkání se stejným soupeřem. Bruntálské dívky změřily síly s děvčaty z Krnova. Z obou utkání vyšly jako ty spokojenější.

I když výsledky obou utkání vypadají jednoznačně, zdání klame. V sobotním utkání se došlo k výhře mírnou převahou s průběžným navyšování náskoku. V nedělním utkání se musely holky pořádně zmáčknout. Vydolovat zbytky sil a zarputilého soupeře porazit až zlepšením v závěrečných minutách.

sobota 16. 2. 2019

SK Bruntál vs. TJ Lokomotiva Krnov   63:33   (14:7, 14:6, 15:10, 20:10)

Po celé utkání měly bruntálské holky mírnou převahu. Až na pár drobných hluchých míst pracovaly poctivě v obraně. Šikovně spolupracovaly a pěkně pracovaly na doskoku. Získané míče distribuovaly do rychlých přechodů na útočnou polovinu.

V útoku se mohly spolehnout na několik individualit a rozložit zakončování. K mnoha bodovým úspěchům došlo po pěkných kombinacích až do koše. Trenéry těšila snaha většiny hráček hrát situace jedna na jedna.

V povedeném utkání již v závěru lehce docházely síly. Přesto se holky snažily stále pracovat naplno. Bez nějakého šetření sil na druhý den. I v šesti hrály svižný basketbal. Zaslouženě sklidily potlesk hlediště a pochvalu trenérů.

Body: Oravcová Lucie 21, Mazalová Tereza 14, Sobotková Anna 13, Harabišová Nela 11, Němcová Michaela 2, Žerotínská Adéla 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 22/5-11/5. Fauly: 7:15. Rozhodčí: Frank V., Ostráková V.

neděle 17. 2. 2019

TJ Lokomotiva Krnov vs. SK Bruntál   38:69   (9:13, 12:16, 9:17, 8:23)

Vítězství v nedělním utkání bylo hodně vybojované. Hostující tým se k němu dopracoval až díky zlepšení v druhé polovině utkání.

Od úvodního rozskoku působily Bruntalačky unaveně. Některým se nechtělo běhat, chyběl důraz. Hra postrádala dynamiku. Mnoho útočných akcí bylo díky absenci spolupráce vedeno individuálně. Při zakončování holky míč ke koši často jen odhazovaly.

Holky Krnova cítily šanci na lepší výsledek oproti sobotě. Byly důraznější, pohyblivější a svižnější. Lavička doplněná o další hráčku mohla častěji střídat a snažit se hostující dívky “utahat”.

Obraz hry se moc nezměnil ani po poločasové přestávce. Trošku se mohl tým spolehnout na doskoky a bojovnost. V obraně se často nedařilo udržet správné postavení. Jen vzájemná spolupráce nedovolovala soupeřkám příliš skórovat. V útoku stále chyběla lehkost a proti předchozímu zápasu i odvaha k zakončení.

Ke zlomu došlo v posledních dvou minutách třetí části. Několik povedených obranných zákroků a následných zakončení výrazněji navýšilo bruntálský náskok. Do poslední části se šlo klidněji. V té už hrály holky uvolněně. Začala se dařit střelba a náskok rychle narůstal.

Nebylo jednoduché odehrát zápas v sobotu v podvečer a v neděli ráno v šesti hráčkách. Za bojovnost si i po tomto utkání hráčky vyslechly pochvalu trenérů.

Body: Harabišová Nela 26, Oravcová Lucie 12, Mazalová Tereza 10, Němcová Michaela 8, Sobotková Anna 7, Žerotínská Adéla 6. Trojky: 1:1. Trestné hody: 21/7-28/6. Fauly: 14:13. Rozhodčí: Jedličková K., Kuspišová N.

V posledních utkáních se trápíme s proměňováním trestných hodů. V patnácti utkáních odehraných od září do konce ledna měl tým úspěšnost 42,39%. Ve čtyřech únorových zápasech pouze 26,21 %. I díky tomu se družstvo nemohlo v nedělním utkání o tuto činnost opřít. Jen v prvním poločase proměnily holky pouze tři pokusy z osmnácti.