Výsledky v týdnu (19. 3. – 25. 3. 2018)

Ženy “A” dohrály svou soutěž. V závěrečných zápasech uspěly a udržely si druhou ligu i pro příští sezónu. Žačky U14 si připsaly jednu výhru. Minižačky U12 musely skousnout porážky s okresním rivalem. Smíšený tým minižactva U10 narazil na ostravské dívky.

Ženy

Čtěte více: Úkol splněn. Ženy budou i nadále druholigové.

sobota 24. 3. 2018

SK Bruntál vs. BK Brandýs nad Labem   86:62   (25:17, 29:8, 17:14, 15:23)

Rázný nástup do utkání vedl k rychlému vybudování velkého náskoku. Tři čtvrtiny utkání byla režie utkání pevně v rukou bruntálských hráček. Závěrečný tlak soupeřek již na našem potřebném vítězství nic nezměnil. Potřebná výhry byla splněna.

Body: Jedličková Kateřina 25, Šandová Michaela 16, Mazalová Petra 15, Barnetová Sandra 9, Barnetová Nikol 8, Samsonová Hana 8, Ječmenová Julie 3, Kuzmová Kateřina 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 6:5. Trestné hody: 19/10-36/23. Fauly: 30:17. Rozhodčí: Kavan J., Kremser J.

neděle 25. 3. 2018

SK Bruntál vs. BK Žďár nad Sázavou   69:60   (24:14, 20:10, 9:13, 16:23)

Utkání dvou rozdílných poločasů. Opět dokázal bruntálský tým dobře začít. Do poločasové přestávky postupně budoval náskok. Druhá polovina patřila hostujícím hráčkám. V naší hře se objevil zmatek a přílišná snaha o zakončení. Díky bojovnosti se podařilo udržet vedení.

Body: Jedličková Kateřina 20, Kuzmová Kateřina 16, Šandová Michaela 12, Barnetová Sandra 8, Barnetová Nikol 4, Ječmenová Julie 4, Mazalová Petra 4, Samsonová Hana 1, Kuspišová Nikol. Trojky: 6:3. Trestné hody: 25/15-11/7. Fauly: 19:18. Rozhodčí: Kavan J., Kremser J.

Žačky U14

Do obou utkání mohl tým po delší době zařadit hráčky, které z určitého důvody absentovaly. Spolupráce občas vázla, přesto se dívky snažily bojovat.

SBŠ Ostrava B vs. SK Bruntál   43:56   (14:13, 7:10, 11:17, 11:16)

V posledním vzájemném utkání se nám v neúplném složení podařilo soupeřky porazit. S vědomím posílené sestavy jsme vyrazili do Ostravy úspěch zopakovat. Díky spoustě individuálních chyb však cesta za úspěchem nebyla tak jednoduchá. Neproměňování šancí, špatné přihrávky, kroky a jiné neřesti narušovalo naši hru. Soupeřky trestaly. Výhra byla spíše ubojována.

Body: Jedličková Anna 21, Harabišová Nela 9, Mazalová Tereza 9, Barnetová Anna 6, Chlebíková Nela 5, Oravcová Lucie 4, Žerotínská Adéla 2, Pernicová Veronika, Tesařová Michaela. Trojky: 0:1. Trestné hody: 25/11-34/13. Fauly: 21:23. Rozhodčí: Kavan J., Kremser J.

neděle 25 3. 2018

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   83:57   (19:26, 24:12, 18:8, 22:11)

Začátek utkání se dívkám povedl. Složením pětky jsme se snažili domácím výškově vyrovnat. Holky hrály svižně a proti předchozímu dni i lépe zakončovaly. Podařilo se vypracovat mírný náskok a ten ještě počátkem druhé části navýšit až na deset bodů. V závěru poločasu začaly docházet síly a početná ostravská lavička začala trestat. Do sirény stihla skóre otočit. Druhý poločas již domácí tým dominoval. Lépe hrál pod koši, byl důraznější a kombinačně přesnější. I přes porážku zaslouží děvčata, hlavně za první poločas, pochvalu.

Body: Jedličková Anna 25, Chlebíková Nela 9, Pernicová Veronika 8, Oravcová Lucie 7, Barnetová Anna 6, Harabišová Nela 2, Mazalová Tereza, Tesařová Michaela. Trojky: 0:1. Trestné hody: 17/7-16/10. Fauly: 13:15. Rozhodčí: Kavan J., Kremser J.

Minižačky U12

Trenér musel oželet účast několika zkušených hráček. Do hry zapojil mladší dívky. Krnovský celek praktikoval rychlou kombinační hru, na kterou naše děvčata často jen těžce reagovala. Často bruntálský tým čelil přečíslení či nezachytil rychlé přechody do útoku. Mladší dívky občas zmatkovaly v obraně. V útoku se prosazovaly jen zkušené hráčky. Chyběl nám důraz. K zakončení docházelo většinou jen po individuální akci.

SK Bruntál vs. TJ Lokomotiva Krnov   27:61   (1:22, 14:4, 7:21, 5:14)

Body: Rollerová Magdaléna 15, Němcová Michaela 6, Mičková Markéta 4, Duhajská Barbora 2, Drápalová Barbora, Kutrová Adéla, Křišťanová Alice, Marešová Klára, Vaculíková Jana. Trojky: 0:0. Trestné hody: 16/7-5/1. Fauly: 10:4. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.

SK Bruntál vs. TJ Lokomotiva Krnov   30:62   (8:6, 7:21, 2:14, 13:20)

Body: Němcová Michaela 10, Křišťanová Alice 6, Rollerová Magdaléna 6, Duhajská Barbora 2, Kutrová Adéla 2, Mičková Markéta 2, Vaculíková Jana 2, Drápalová Barbora, Marešová Klára. Trojky: 0:0. Trestné hody: 11/4-8/2. Fauly: 10:5. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.