Výsledky v týdnu (29. 1. – 4. 2. 2018)

Ženy B vrátily soupeřkám porážku. Žáci U15 a minižáci U12 byli také stoprocentně úspěšní. Minižačkám U11 se dařilo napůl. Kadetky se marně snažily přehrát favorita. Naše nejmladší sestava získávala další zkušenosti.

Ženy “B”

pátek 2. 2. 2018

SK Bruntál B vs. Basket Ostrava   88:41   (24:6, 21:6, 18:12, 25:17)

Oba týmy pouze s jedinou porážkou. Ta bruntálská vznikla na podzim právě na půdě Basketu Ostrava, kdy v týmu chybělo několik opor. Tentokrát domácí sestava nastoupila v plné síle a již od úvodního rozskoku dominovala. Rychlé a přímočaré akce, výborná obrana. Do poločasu bylo rozhodnuto. Další průběh posloužil k vyzkoušení některých nacvičovaných herních situací.

Body: Barnetová Sandra 18, Mazalová Petra 15, Jedličková Kateřina 14, Ječmenová Julie 11, Šandová Michaela 8, Samsonová Hana 6, Kuspišová Nikol 5, Vajdová Klára 5, Barnetová Nikol 4, Balušková Veronika 2. Trojky: 5:1. Trestné hody: 13/7-9/2. Fauly: 10:12. Rozhodčí: Pavlík M.

Kadetky U17

neděle 4. 2. 2018

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   57:46   (3:12, 16:11, 15:7, 23:16)

Na půdě favorita odstartovala děvčata parádně. Skvělá obrana dovolila domácímu týmu poprvé skórovat až v osmé minutě. Útok byl pestrý a rychlý. Smůlou bylo, že se nedařilo proměňovat vypracované šance. Pokud by bruntálský tým vedl po první části o dvacet bodů, nikdo by se nedivil. Od druhé získala domácí sestava mírnou převahu. Frýdek zlepšil kombinaci a podstatně častěji nás překonával. Jeho početnější sestava se snažila nás fyzicky utahat, což se mu postupně dařilo. Pokud se na hřiště dostaly naše mladší dívky, nedokázaly pokrývat podkošovou hru domácích. Od poloviny třetí části byly domácí v mírném vedení. Hostující hráčky se držely na dostřel zuby nehty, což s ubývajícími silami šlo těžko. Jetš pět minut před koncem byl rozdíl ve skóre dva body. Vyfaulování se jedné z našich tahounek a tím oslabení obrany domácí tým využil a zaslouženě dokráčel k úspěchu.

Body: Jedličková Anna 13, Mazalová Petra 11, Ječmenová Julie 8, Machová Viktorie 8, Balušková Veronika 2, Harabišová Nela 2, Oravcová Lucie 2. Trojky: 1:5. Trestné hody: 27/14-12/7. Fauly: 15:20. Rozhodčí: Radim Kavka, Nikol Karaffová.

Žáci U15

V obou utkáních roli favoritů bruntálští kluci potvrdily. Ve Valašském Meziříčí sice až zlepšenou hrou v druhém poločase, ale domácí utkání si režírovali již od počátku.

sobota 3. 2. 2018

Basket Valmez vs. SK Bruntál   63:89   (17:21, 14:16, 12:21, 20:31)

SK Bruntál vs. Snakes Ostrava B   71:60   (17:13, 22:15, 14:14, 18:18)

Minižáci U12

Před utkáním byli ostravští hráči velkým favoritem. Do zápasu ale poslali hráče kategorie U11 a tohoto dokázala bruntálská sestava využít. Ve prospěch nám hrála mírná výšková převaha a fyzické dispozice.

BK NH Flames Ostrava Poruba vs. SK Bruntál   44:51   (12:12, 14:6, 9:23, 9:10)

BK NH Flames Ostrava Poruba vs. SK Bruntál   39:53   (5:12, 12:9, 7:18, 15:14)

Minižačky U11

Stobodové výhry bruntálských dívek v podzimních vzájemných zápasech v Bruntále mohlo svádět k představě, že půjde o lehká utkání. Opak byl pravdou. Domácí postavili z části jiný tým.

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   39:35   (10:7, 15:6, 2:10, 12:12)

Naše nesoustředěnost, podcenění soupeře a neschopnost proměnit šance bylo vodou na mlýn domácího týmu. Ten měl od počátku navrch. Bruntálská hra byla chaotická. Šlo převážně o souboj bruntálského týmu s jednou domácí hráčkou, která se postarala o dvě třetiny bodů svého týmu. Před utkání v hlavách dívek nepřipustitelná porážka se stala skutečností.

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   36:55   (10:9, 14:11, 8:16, 4:15)

Že by si vzaly holky v dalším zápase ponaučení? V úvodu to tak nevypadalo. Domácí tým, povzbuzen úvodní výhrou, hrál dále dle svých not. Hostující tým, i přes mírné zlepšení, opět předvedl mnoho chyb. Až od třetí části mohl být bruntálský kouč spokojenější. Holky zlepšily obranu, při zakončování se lépe soustředily. Postupně převzaly iniciativu na hřišti. Odměnou pak byla zasloužená výhra.