Výsledky v týdnu (22. 1. – 28. 1. 2018)

Ženám se v Čechách výsledkově nedařilo. B-tým bodoval v Havířově. Žáci si přivezli jednoznačnou výhru z Lipníka nad Bečvou. Oslabené žačky U14 nestačily na Basket Ostrava. V okresním derby propásli šanci na výhry minižáci U12. Stejně staré dívky si z Žiliny dovezly jednu výhru.

Ženy “A”

sobota 27. 1. 2018

Basket Poděbrady vs. SK Bruntál   80:45   (15:11, 26:10, 23:8, 16:16)

Držet krok s domácí sestavou se dařilo pouze v první části do stavu 11:11. Po celé utkání se hostující hráčky nedokázaly vypořádat s agresivní obranou. Hodně individuálních chyb přerušovalo naši útočnou snahu. Bruntál se nemohl opřít o střelbu ze střední vzdálenosti. Pod oběma koši byla znám absence podkošových hráček.

Body: Jedličková Kateřina 15, Šandová Michaela 11, Mazalová Petra 9, Ječmenová Julie 8, Balušková Veronika 2, Kuspišová Nikol, Kuzmová Kateřina, Samsonová Hana, Vajdová Klára. Trojky: 5:4. Trestné hody: 14/13-27/17. Fauly: 22:16. Rozhodčí: Karel Křenek, Josef Frátrik.

neděle 28. 1. 2018

Basketball Nymburk B vs. SK Bruntál   86:76   (17:19, 25:16, 25:19, 19:22)

Favorita utkání se podařilo překvapit v prvním poločase. Rychlá útočná hra a pečlivá obrana přinášely své ovoce. Postupně se podařilo vypracovat až k sedmibodovému náskoku. Prostřídání narušilo do té doby výbornou práci a domácí tým do poločasu otočil skóre. Komplikace přineslo zranění jedné z hráček a vyfaulování se další hráčky. Družstvo již nedokázalo pokračovat v náročné hře Nymburk si vytvořil dvouciferné vedení. V závěru se jej podařilo stáhnout na pět bodů. Riskantní hra v posledních minutách nebyla účinná.

Body: Jedličková Kateřina 25, Šandová Michaela 19, Kuzmová Kateřina 15, Mazalová Petra 6, Kuspišová Nikol 4, Samsonová Hana 4, Vajdová Klára 3, Balušková Veronika, Ječmenová Julie. Trojky: 6:6. Trestné hody: 28/16-37/28. Fauly: 23:21. Rozhodčí: Karel Křenek, Josef Frátrik.

Ženy “B”

BK Havířov B vs. SK Bruntál B   66:85   (7:16, 13:24, 21:27, 25:18)

Poprvé se podařilo bruntálským hráčkám vyhrát na půdě Havířova. Na zkušené domácí hráčky platila rychlá a agresivnější hra. Úspěšnému výsledku pomohlo i trojkové střelecké probuzení některých hráček.

Body: Šandová Michaela 28, Jedličková Kateřina 17, Barnetová Nikol 11, Samsonová Hana 11, Kuzmová Kateřina 9, Mazalová Petra 9, Balušková Veronika, Ječmenová Julie, Kuspišová Nikol. Trojky: 7:9. Trestné hody: 13/5-20/12. Fauly: 13:15. Rozhodčí: Jiří Smelty.

Žáci U15

Utkání v Lipníku bylo velice jednoznačné. Domácí nekladli příliš velký odpor. Bruntálští kluci předvedli několik pěkných akcí. V závěru zápasu se do hry více zapojili naši nováčci.

BK Lipník nad Bečvou vs. SK Bruntál   46:91   (9:30, 3:19, 14:24, 20:18)

Žačky U14

SK Bruntál vs Basket Ostrava   28:71   (5:18, 10:12, 2:26, 11:15)

Body: Harabišová Nela 14, Oravcová Lucie 8, Mazalová Tereza 2, Sussová Klára 2, Žerotínská Adéla 2, Barnetová Anna, Chlebíková Nela, Pernicová Veronika, Sobotková Anna. Trojky: 0:0. Trestné hody: 12/3-11/2. Fauly: 9:11. Rozhodčí: Jakub Kremser, Martin Janovský.

Minižáci U12

Za dvě těsné porážky s okresním rivalem si mohou kluci sami. Nekoncentraci v určitých chvílích zápasu, absence bojovnosti a nasazení dovolilo krnovskému týmu v obou utkáních strhnou výhru na svou stranu v posledních vteřinách.

SK Bruntál vs. BK Krnov   51:53   (10:12, 6:13, 17:15, 12:5, 6:8)

SK Bruntál vs. BK Krnov   47:51   (15:11, 16:12, 9:14, 7:16)

Minižačky U12

Do Žiliny mohlo cestovat pouze sedm děvčat. Holky bojovaly velice statečně. V prvním utkání se držely celé tři čtvrtiny. Vyfaulování se jedné z našich zkušených dívek domácí hráčky ovládly palubovku. Druhý zápas bylo nutné zvládnout v šestici, když hned v úvodní části došlo ke zranění jedné z dívek. Díky velké chuti, bojovnosti a týmové hře dokázalo družstvo ubojovat výhru.

BKM Žilina vs. SK Bruntál   53:41   (12:10, 11:18, 10:7, 20:6)

Body: Chlebíková Nela 19, Žerotínská Adéla 11, Mičková Markéta 6, Rollerová Magdaléna 4, Němcová Michaela 1, Duhajská Barbora, Marešová Klára. Trojky: 0:0. Trestné hody: 15/7-22/7. Fauly: 15:16. Rozhodčí: Kubica, Fras.

BKM Žilina vs. SK Bruntál   42:44   (15:7, 10:12,8:12, 9:13)

Body: Chlebíková Nela 18, Němcová Michaela 14, Žerotínská Adéla 8, Rollerová Magdaléna 4, Duhajská Barbora, Marešová Klára, Mičková Markéta. Trojky: 0:0. Trestné hody: 15/4-9/2. Fauly: 8:14. Rozhodčí: Kubica, Fras.