Výsledky v týdnu (25. 9. – 1. 10. 2017)

Ženy neúspěšně dohrávaly odložené utkání 2.ligy a úspěšně absolvovaly Český pohár. Žáci U15 odehráli během soboty dvě utkání. Doma vítězné, v Ostravě s porážkou. Poprvé se představily minižačky U11. Jejich cesta do Orlové byla vítězná.

Ženy “A”

středa 27. 9. 2017 – 2.liga

SK Bruntál vs. BK Žďár nad Sázavou   62:72   (9:22, 17:17, 24:10, 12:23)

V dohrávce odloženého utkání si zadělaly domácí hráčky na porážku již v prvním poločase. Velké množství nepřesností, špatná spolupráce v obraně a nízké procento úspěšnosti střelby dovolilo soupeřkám získat vysoké vedení. Ve třetí části se domácí tým dokázal zklidnit a vrátit do hry, ale v poslední čtvrtině dominovaly opět soupeřky.

Body: Jedličková Kateřina 17, Šandová Michaela 11, Barnetová Nikol 9, Barnetová Sandra 9, Mazalová Petra 7, Samsonová Hana 7, Kuzmová Kateřina 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 8:3. Trestné hody: 5/4-19/13. Fauly: 21:11. Rozhodčí: Čarnecký M., Kapl A.

čtvrtek 28. 9. 2017 – Český pohár

SK Bruntál vs. BK Žďár nad Sázavou   66:54   (13:11, 17:16, 21:12, 15:15)

Utkání musel bruntálský tým odehrát pouze s jednou mladou podkošovou hráčkou. Mnoho práce zvládly menší hráčky, které se snažily nepustit soupeřky do prostoru našeho koše. Obrana pracovala poctivě. Útočná hra byla dynamická, v pohybu. Dařila se střelba. Vyrovnaný poločas domácí hráčky nabudil. Odhodlané si dojít pro výhru odehrály třetí část, během níž se podařilo bodově odskočit. To byl základ konečného úspěchu.

Body: Jedličková Kateřina 20, Šandová Michaela 17, Samsonová Hana 10, Kuzmová Kateřina 9, Barnetová Nikol 5, Mazalová Petra 5, Kuspišová Nikol. Trojky: 9:1. Trestné hody: 8/5-18/11. Fauly: 18:10. Rozhodčí: Čarnecký M., Kremser J.

Čtěte více: Se Žďárem fifty-fifty

Čtěte více: Dalimil Morys: Holky si dokázaly, že na to mají

Žáci U15

sobota 30. 9. 2017

SK Bruntál vs. BC Nový Jičín   100:56   (24:11, 35:17, 22:12, 19:16)

Domácí mladíci měli utkání pod kontrolou od úvodních minut. Jasná převaha umožnila zapojit do hry i nováčky a ušetřit síly na odpolední utkání v Ostravě.

Body: Frank Vojtěch 18, Svatoň František 18, Gecašek František 16, Holler Jakub 11, Němčík Petr 10, Štoller Marek 10, Zdráhal Marek 5, Barák Filip 4, Kameníček Tomáš 4, Jedličková Anna 2, Kolomý Tadeáš 2, Dolanský Daniel. Trojky: 2:-. Trestné hody: 14/4--/-. Fauly: 19:-. Rozhodčí: Čarnecký Martin, Jedličková Kateřina.

Snakes Ostrava B vs. SK Bruntál   86:69   (29:12, 22:15, 15:27, 20:15)

V prvním poločase nebyla naše sestava schopna držet s ostravskými Hady krok. Ti si vypracovali brzo dostatečný náskok, aby mohli po zbytek utkání zápas kontrolovat. I přes mírné zlepšení v druhém poločase, musela bruntálská sestava před soupeřem smeknout.

Body: Svatoň František 23, Barák Filip 13, Frank Vojtěch 6, Gecašek František 6, Holler Jakub 6, Němčík Petr 6, Jedličková Anna 4, Kameníček Tomáš 2, Štoller Marek 2, Zdráhal Marek 1. Trojky: -:2. Trestné hody: -/--23/3. Fauly: -:25. Rozhodčí: Posker Jan, Pilch Marek.

Minižačky U11

neděle 1. 10. 2017

Úvodní zápasy zvládla děvčata na jedničku. Byla patrna větší zkušenost hostujícího týmu. To bylo znát v individuálních činnostech i ve vnímání hry. Trenéři byli spokojeni s nasazením, útočnou kombinaci a doskoky. Drobné chyby se objevovaly v obraně. Méně zkušené hráčky se zapomínaly správně postavit. Úspěšnost proměňování šancí mohla být také vyšší.

SBŠ Orlová vs. SK Bruntál   10:61   (0:18, 0:10, 4:16, 6:17)

Body: Franková V. 16, Mazalová T. 16, Vaculíková J. 11, Němcová M. 10, Křišťanová A. 4, Kutrová A. 2, Mičková M. 2, Drápalová B., Světničková N. Trojky: 0:0. Trestné hody: 0/0-11/3. Fauly: 8:1. Rozhodčí: Moučková, Suchancová.

SBŠ Orlová vs. SK Bruntál   24:98   (6:26, 6:22, 10:25, 2:25)

Body: Franková V. 38, Němcová M. 20, Mazalová T. 18, Vaculíková J. 10, Světničková N. 6, Kutrová A. 2, Křišťanová A. 2, Mičková M. 2, Drápalová B. Trojky: 0:0. Trestné hody: 2/0-8/2. Fauly: 7:5. Rozhodčí: Moučková, Suchancová.