Výsledky v týdnu (18. 9. – 24. 9. 2017)

Poslední víkend si bruntálští fanoušci užili pořádné porce basketbalu. Celkem devět utkání a všechna se hrála na domácí palubovce. Z vítězství se mohli radovat v pěti utkáních. Určitě potěšeni byli prvním vystoupením našich žen v druhé lize.

Ženy “A”

neděle 24. 9. 2017

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   70:68   (24:21, 15:13, 19:10, 12:24)

V prvním utkání ve vyšší soutěži si ženy vedly velice dobře. Soupeřek se nezalekly a od prvních minut se snažily hrát svou hru. Postupně si budovaly náskok, který činil po třech čtvrtinách čtrnáct bodů. V poslední části se nevyvarovaly výpadku. Soupeřky rychle vymazaly svou ztrátu. Dokonce se dostaly i do tříbodového vedení. Naše dva následné úspěšné tříbodové pokusy nám zajistily úspěšný vstup do soutěže.

Body: Barnetová Sandra 22, Mazalová Petra 14, Šandová Michaela 14, Jedličková Kateřina 9, Barnetová Nikol 4, Kuzmová Kateřina 4, Samsonová Hana 3, Vajdová Klára. Trojky: 4:3. Trestné hody: 26/16-24/17. Fauly: 21:21. Rozhodčí: Toboláková Barbora, Kavan Jan.

Ženy “B”

úterý 19. 9. 2017

SK Bruntál vs. BK Havířov   59:54   (14:17, 18:11, 18:12, 9:14)

Úvodní utkání Severomoravské ligy žen byla brána jako příprava na následující vstup do 2.ligy. Zkušené soupeřky dorazily pouze v pětičlenném složení. I přesto jsme musely o výhru bojovat do posledních vteřin utkání.

Žáci U15

SK Bruntál vs. BK Příbor B   85:70   (24:15, 12:23, 27:14, 22:18)

Proti příborské rezervě, tvořenou převážně mladšimi ročníky, jsme využívali výškovou převahu a lepší fyzické dispozice. Z původního týmu zůstalo jen několik hráčů, které trenérka doplnila mnoha basketbalovými nováčky. Individuální dovednosti ještě nejsou na dostatečné úrovni, ale bojovností a snahou kluci vše nahradili.

Žačky U14

sobota 23. 9. 2017

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   35:69   (8:13, 3:25, 8:16, 16:15)

Na hře byla znát větší zkušenost a vyspělost hostujících hráček. Kromě tří dívek máme v týmu děvčata až o tři roky mladší. Chybí nám hlavně fyzické dispozice. Také se musíme ještě hodně opírat o hru naši nejzkušenější hráčky. V případě její absence na hřišti nejsme schopni hrát vyrovnanější partii. Druhá čtvrtina je toho důkazem.

SK Bruntál vs. OSK Olomouc   40:41   (17:12, 10:8, 5:9, 8:12)

Utkání bylo ukázkou, jak si vlastní nechuti bojovat prohrát zápas. Děvčata po celé mírně utkání vedla. Ve hře však u některých dívek chyběl zápal pro hru. To se projevilo na konci utkání, kdy se soupeřky snažily vývoj hry změnit. Bojovaly a rvaly se o každý míč. To v naší hře chybělo. Zaslouženě tak olomoucké dívky skóre otočily a vyhrály.

Minižáci U12

Ostravský favorit byl nad síly našich mladíků. Rozdíl byl patrný jak v individuálních činnostech, tak ve vnímání hry. Bruntálská sestava plná nováčků nedala nic zdarma a snažila se bojovat o každý míč. Druhé utkání přineslo z našeho pohledu již koukatelnější hru.

SK Bruntál vs. BK NH Flames Ostrava Poruba   30:80   (5:25, 14:12, 2:21, 7:22)

SK Bruntál vs. BK NH Flames Ostrava Poruba   31:67   (7:20, 10:18, 10:14, 4:15)

Minižačky U12

I minižačky přidaly svou trošku do víkendového bruntálsko-prostějovského souboje. Na rozdíl od svých starších kolegyň byly úspěšné. Všechny hráčky se již na zápasy těšily a na hře to bylo znát. Dvě výhry jsou dobrým vstupem do letošní sezóny.

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   36:29

SK Bruntál vs. TJ OP Prostějov   33:26   (16:2, 0:6, 7:10, 10:8)