Výsledky v týdnu (21. – 27. 11. 2016)

Do bojů ve 47.týdnu zasáhla čtyři naše družstva. Černá sobota přinesla šest porážek ze šesti utkání. Nedařilo se minižačkám U13 v Prostějově, U11 v Ostravě a minižactvu U9 na domácí ploše. Malou náplast přivezly z Frýdku-Místku v neděli žačky U15.

Žačky U15

Neděle 27. 11. 2016

Sledujte na YOUTUBETým odjel do Frýdku-Místku v roli favorita. V první čtvrtině se hra trenérům vůbec nelíbila. Chaos na obou stranách v počátku lépe zvládaly domácí hráčky, které se dostaly do mírného vedení. Až v závěru této části se podařilo bruntálskému týmu několik zisků míče a rychlým skórováním otočit vedení na svou stranu. Zlepšená obrana a zrychlení a zpřesnění útočné hry v dalších dvou částech razantně převážilo hru na stranu hostujícího týmu. Několik pěkných kombinací dalo zapomenout trenérce na “šílenosti” v úvodu zápasu. V poslední čtvrtině si více zahrála širší lavička. Domácí tým tak měl možnost korigovat výsledek.

BK Frýdek-Místek vs. SK Bruntál   48:68   (13:16, 10:22, 13:22, 12:8)

Body: Lerbletierová Sára 18, Miko Barbora 16, Ječmenová Julie 10, Kosařová Aneta 8, Žerotínská Barbora 8, Oravcová Lucie 4, Harabišová Nela 2, Křišťanová Zuzana 2, Kadlčíková Natálie. Trojky: :0. Trestné hody: /-9/2. Fauly: :18. Rozhodčí: Kavka Radim, Jurda Aleš.

Minižačky U13

Sobota 26. 11. 2016

Minižačky musely cestovat na Hanou v početně oslabené sestavě. Pouze sedm děvčat, z toho dvě po nemoci, muselo hodně zabojovat o slušný výsledek. Po utkáních si našich sedm statečných vysloužilo pochvalu trenérů.

TJ OP Prostějov vs. SK Bruntál   54:38   (18:8, 12:4, 8:7, 16:19)

V úvodním vystoupení dokazovaly domácí hráčky svou převahu od úvodních minut. Některé naše menší dívky nedokázaly pokrývat své protihráčky. Pod tlakem se kupilo moc chyb. Výrazný náskok po prvním poločase umožnil domácím zapojit v tom následujícím i méně vytížené hráčky. Hra se vyrovnala a nám se podařilo udržet přijatelnou porážku.

Body: Barnetová Anna, Harabišová Nela, Jedličková Anna, Oravcová Lucie, Pernicová Veronika, Ševčíková Emma, Tesařová Michaela. Trojky: 0:0. Trestné hody: /-/. Fauly: :. Rozhodčí: Latík Zdeněk, Hudec Filip.

TJ OP Prostějov vs. SK Bruntál   54:45   (12:7, 12:10, 18:13, 12:15)

Odvetné utkání bylo z naší strany povedenější. Se soupeřkami se dařilo hrát vyrovnanější hru po celé utkání. Stále se Bruntalačky potýkaly s nepříjemnou obranou domácích, přesto se jim podařilo zahrát několik pěkných akcí. To holky povzbudilo a drželo je při chuti bojovat. Překvapivě děvčata dokázala mít dost sil i v závěru.

Minižačky U11

Bruntálské dívky těžko odolávaly rychlým a dravým ostravským hráčkám. Chybějící zkušenosti bylo nutné nahradit bojovností a zápalem pro hru. U některých se to dařilo, u jiných méně. I když výsledky nejsou moc veselé, není třeba věšet hlavu. Holky jsou většinou o rok mladší a v mnoha případech letošní nováčci. Musí ještě na sobě moc pracovat. Důležité je děti podpořit. Příště to bude určitě lepší.

SBŠ Ostrava A vs. SK Bruntál   76:10   (16:2, 24:4, 12:0, 24:4)

SBŠ Ostrava A vs. SK Bruntál   72:0   (10:0, 24:0, 8:0, 30:0)

Minižactvo U9

První utkání minižactva U9 bylo převážně seznamování se s basketbalovým utkáním. Pro hodně dětí šlo o první zápasové minuty. Ti zkušenější se poprvé dostali do role “lídrů”. Na našich soupeřkám byla znát větší zkušenost. Nás potěšila radost dětí ze hry a chuť bojovat.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava   4:46   (2:12, 2:10, 0:12, 0:12)

Body: Harabiš Tomáš 2, Kutrová Adéla 2, Bilík Lukáš, Brindza Jan, Františáková Daniela, Charvátová Elisabeth, Linet Jiří, Severová Alena, Tesařová Tereza, Zbranek Adam, Zbranková Natálie. Fauly: 6:4. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.

SK Bruntál vs. OSK Olomouc   22:42   (6:10, 4:6, 6:10, 4:18)

Body: Harabiš Tomáš 8, Kutrová Adéla 6, Severová Alena 4, Bilík Lukáš 2, Zbranek Adam 2, Brindza Jan, Františáková Daniela, Charvátová Elisabeth, Tesařová Tereza, Zbranková Natálie. Fauly: 0:7. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.