Ve sprintu pro titul

GRATULUJEME! Bruntálské ženy se staly již jistými vítězkami Oblastního přeboru Střední a Severní Moravy. Zajistila jim to čtvrteční výhra v dohrávaném utkání s SBŠ Ostrava „B“.

Jak je psáno v titulku, tak také utkání proběhlo. Hodinu před utkáním se bruntálský tým dozvěděl, že na zápas do Bruntálu jedou k dohrávce odloženého utkání soupeřky z Ostravy. Překvapení pro všechny. Co se děje? Jak je to možné? Nikdo nic neví. Chyba v Matrixu. Trenér to špatně vykomunikoval.

Fofr začíná. Obvolat všechny hráčky, zajistit stolek, informovat fanoušky. Oříšek největší? Sehnat rozhodčího. K prvnímu sprintu nasazuje Míša. Větrá se na Uhlířském vrchu se svým psem. Další se zařizuje u Barnetů. Sanča zrovna dorazila z Brna ze školy, Nikča nechává odpočinout svým bolavým zádům mimo domov. Smrček se doma cpe chutnou večeří. K zápasu dorazí „nabouchaná“ ještě s mastnou pusou. Ostatní dívky nahání Verča, která má nohu v gipsu a může během cesty vše obvolat. Naštěstí trenér nemusel slyšet slovník některých překvapených hráček. Jen přísné pohledy v hale.

Stolek nám tradičně vedou maminky hráček. Zde to máme jednoduché. Jedna dorazila vymóděna, jakoby si odběhla z plesu. Druhá si v tom fofru zapomněla převléci domácí šatstvo. Bezva tepláky.

Kdo bude ochoten to písknout? V Bruntále momentálně nikdo není. První nápad? Martin Čarnecký. Velké díky. Bez váhání vyráží z Krnova na cestu. Má na to dvacet minut. Zápas se trošku posune. Začneme lehce později.

Zařízeno. Jdeme hrát.

Ostravská sestava je proti minulému pátku mírně obměněná. Je jich více a jsou vyšší. Přemýšlíme nad taktikou. Ke stejné hře jako v Ostravě si netroufáme. Budeme hrát naši tradiční. Jen musíme být důslední.

V prvních minutách nám chtějí soupeřky naznačit, že nepůjde o žádné lehké utkání. Hra se přelévá. Obrana žádná. Stav ve třetí minutě je 9:9. Fanouškům se to možná líbí, trenér si potichu brblá pod nosem.

Domácí hráčky během trestného hodu Ostravaček spolu prohodí pár vět. Pak to začne. Zlepšuje se pohyb v obraně. Holky začínají spolupracovat. Jeden, dva, tři zisky míče, bleskový útok, koš. Soupeřkám odskakujeme. Takto pokračujeme až do poločasové přestávky. Náskok třicet bodů. Zápas je prakticky rozhodnut.

V druhé půli dostávají velkou příležitost kadetky. Obrana pracuje spolehlivě. V útoku Ostravu stále dokáží přehrávat rychlým protiútokem. Menší herní zkušenosti jsou patrny v postupném, kde si nás hostující hráčky pohlídaly.

Fofr končí. Na ukazateli skóre svítí příjemný stav. Bruntálské ženy si vybojovaly titul „Přeborník Střední a Severní Moravy“. Dobrá práce. Gratulujeme.

SK Bruntál vs. SBŠ Ostrava B   79:52   (25:13, 28:10, 12:11, 14:18)

Body: Jedličková Kateřina 20, Lerbletierová Sára 13, Barnetová Sandra 11, Samsonová Hana 7, Šandová Michaela 7, Barnetová Nikol 6, Rošková Aneta 6, Vajdová Klára 5, Kuspišová Nikol 4. Trojky: 5:1. Trestné hody: 9/6-13/9. Fauly: 8:10. Rozhodčí: Čarnecký Martin.